Parafialny chór mieszany „Cantus Deo” został utworzony 3 stycznia 2014 r.

Jego prowadzącym jest organista Wiesław Wiglusz. Debiutancki występ miał miejsce w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, dnia 9 marca 2014 roku.

W swoim repertuarze chór wykonuje utwory: eucharystyczne, maryjne, wielkopostne, ślubne i kolędy (łącznie około 90 utworów oraz pasję wg. Świętego Mateusza w opracowaniu Ks.Wojciecha Lewkowicza). Występujemy podczas wielu ważnych uroczystości liturgicznych: w Adwencie i w okresie Bożego Narodzenia, w Wielkim Poście: w Niedzielę Palmową i podczas Triduum Paschalnego, w uroczystość Bożego Ciała, Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Wszystkich Świętych oraz w święto Świętej Cecylii.

Dnia 17 marca 2016 roku chór prowadził oprawę muzyczną podczas Mszy Świętej, która poprzedziła uroczystości otwarcia Muzeum Polaków Ratujących Żydów im. Rodziny Ulmów.

W dniu 22 stycznia 2017 r. chór Cantus Deo uczestniczył w XII Przeglądzie Kolędowym „Pójdźmy wszyscy do stajenki” w Tyczynie, za co otrzymał dyplom z wyróżnieniem. Również co roku bierze udział w koncercie kolęd w Markowej, organizowanym przez CKGM.

Obecnie chór składa się z 18 osób.

– 13 głosów żeńskich.;  6 –sopranów, 7-altów

– 5 głosów męskich – 3 tenory i 2 basy.

Zapraszamy na nabór uzupełniający do naszego chóru mieszanego wszystkich chętnych niezależnie od wykształcenia muzycznego oraz wieku.

Próby chóru odbywają się w każdy czwartek w salce parafialnej o godz. 19.00