XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 07 LIPCA 2024 R.

1. Dziś obchodzimy po raz pierwszy wspomnienie liturgiczne Błogosławionej Rodziny Ulmów. Dzisiejszy dzień jest kontynuacją dziękczynienia za dar ich beatyfikacji.

2. Zapraszamy do uczestnictwa w cotygodniowych nabożeństwach wspólnotowych: we środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 17.30 a we czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00.

3. Towarzyszymy duchowo pielgrzymom, którzy każdego dnia pielgrzymują ku Jasnej Górze. W szczególny sposób wspieramy Grupę Świętej Urszuli z Łańcuta. Zachęcamy do słuchania relacji z pielgrzymki na falach Radia Fara oraz do uczestnictwa we Mszy Świętej i ofiarowania Komunii Świętej.

4. W niedzielę 14 lipca, po mszy św. o godz. 15:00 odśpiewamy „Nieszpory Markowskie”. Chcemy w ten sposób wielbić Boga i dziękować za dar beatyfikacji. Wspólny śpiew psalmów niech będzie okazją do budowania wspólnoty i pielęgnowania pięknych polskich tradycji.

5. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Kazimierza Grad, l. 86. Oprócz Mszy Świętych zamówionych przez najbliższych, przyjaciół i znajomych zostanie odprawionych 6 Mszy Świętych od uczestników pogrzebu.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:

7. Zapowiedzi przedślubne:
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Krzysztof Jan Lonc, zam. Markowa i Natalia Bernadetta Szydełko, zam. Markowa – zapowiedź II
Wojciech Jakub Dziedzic, zam. Markowa i Patrycja Magdalena Cyran, zam. Markowa – zapowiedź II
Grzegorz Tomasz Pasternak, zam. Markowa i Katarzyna Kuźniar, zam. Markowa – zapowiedź I