Obchody 76 rocznicy śmierci Sług Bożych Rodziny Ulmów – 24.03.2020

Z powodu różnorodnych restrykcji i ograniczeń związanych ze stanem epidemicznym, w parafii obchodziliśmy kolejną rocznicę śmierci Sług Bożych Józefa i Wiktorii Ulma wraz z dziećmi w formie mniej uroczystej.

O godzinie 15.00 zebraliśmy się: duszpasterze i kilka osób świeckich, na cmentarzu parafialnym wokół grobu Sług Bożych, aby odmówić wspólnie Koronkę do Miłosierdzia Bożego  intencji o rychłą beatyfikację Sług Bożych oraz o uproszenie, za ich wstawiennictwem, łaski ustania epidemii. Nasza modlitwa w godzinie miłosierdzia transmitowana była przez Archidiecezjalne Radio Fara.

O godzinie 16.30 w kościele została odmówiona wspólnie modlitwa różańcowa, a po niej rozpoczęła się Msza Święta w intencji o rychłą beatyfikację Sług Bożych Rodziny Ulmów. Mszy Świętej przewodniczył i homilię wygłosił Ksiądz Arcybiskup Adam Szal. Razem z Metropolitą Przemyskim Mszę Świętą koncelebrowali: Ks. Edward Sobolak, Ekonom Archidiecezji Przemyskiej, Ks. Roman Chowaniec, Ks. Stanisław Ruszała i Ks. Paweł Tołpa.

 

25 marca 2020|