Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 16 CZERWCA 2019 R.

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Dziś kończy się okres Komunii Świętej wielkanocnej. O godzinie 15.00 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe.
Dziś po Mszy Świętej zbiórka do puszek, zorganizowana przez Caritas Polska z przeznaczeniem na pomoc poszkodowanym podczas tegorocznej powodzi.

2. W poniedziałek o godzinie 20.00 spotkanie diakonii muzycznej „Nikodem” w Domu Parafialnym celem przygotowania śpiewów na Wieczór Błogosławieństw.

3. Od jutra, od godzin porannych, będzie koszenie trawy na cmentarzu, także pomiędzy grobami. Prosimy, aby w tych dniach zaglądnąć na cmentarz i posprzątać sobie przy grobach trawę, która niechcący posypie się na grobowce waszych najbliższych.

4. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej i po nabożeństwie spotkanie dla wszystkich ministrantów celem przygotowania asysty na procesję Bożego Ciała. Po spotkaniu będzie ognisko w podziękowaniu za całoroczną służbę przy ołtarzu. Zakończenie ogniska planowane jest na godzinę 21.00.

5. We środę zakończenie roku szkolnego dla wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej oraz klasy III Gimnazjum. Msza Święta dziękczynna za cały rok pracy o godzinie 8.00. Po Mszy Świętej nastąpi przejście do szkół i tam dalszy ciąg uroczystości.
Prosimy, aby dzieci skorzystały ze spowiedzi świętej w poniedziałek i wtorek począwszy od godziny 17.30.
We środę o godzinie 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Matki Bożej Markowskiej. Prosimy o pisanie próśb i podziękowań.

6. We czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – popularnie Uroczystość Bożego Ciała. W tym dniu będą sprawowane Msze Święte w następującym porządku: o godzinie 7.00, główna Msza Święta z procesją eucharystyczną o godzinie 10.00 i po południu o godzinie 15.00 nabożeństwo czerwcowe a po nim Msza Święta. Zachęcamy wszystkich do udziału we Mszy Świętej o godzinie 10.00 i w procesji, aby w ten sposób dać wyraz naszej wiary w rzeczywistą obecność Pana Jezusa w Eucharystii.
Trasa procesji będzie w tym roku zmieniona. Procesja wyruszy z kościoła w stronę Markowej Górnej. Trasa procesji wynosi ok. 1 km. Ołtarze wzdłuż drogi: I ołtarz przy Urzędzie Gminy, II ołtarz przy Domu Nauczyciela, III ołtarz przy domu Pana Janusza Szylara i IV ołtarz przy GS i tam nastąpi błogosławieństwo końcowe i zakończenie procesji. Nie wracamy procesyjnie do kościoła. Prosimy, aby w przygotowanie ołtarzy włączyło się jak najwięcej ludzi, najbliższych sąsiadów.
Prosimy, aby na procesję zabrać chorągwie, feretrony i figury, które po zakończeniu procesji zostaną przewiezione do kościoła samochodem. Dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej prosimy, aby przyszły w strojach pierwszokomunijnych. Rodziców zachęcamy do przyprowadzenia małych dzieci: dziewczynki do sypania kwiatów a chłopcy do dzwonienia dzwonkami.

7. Począwszy od piątku przez cały najbliższy tydzień będziemy obchodzić uroczyście Oktawę Bożego Ciała. Codziennie po Mszy Świętej wieczornej będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła, podczas której śpiewać będziemy Litanię do Serca Jezusowego. Bierzmy licznie udział w tym codziennym uwielbieniu Jezusa.

8. W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił Ksiądz Arcybiskup Adam Szal, Metropolita Przemyski.

9. W piątek zapraszamy na kolejny Wieczór Błogosławieństw. Początek o godzinie 20.00.

10. Modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadzi Róża Świętej Doroty, której zelatorką jest Pani Teresa Olbrycht.

11. Dziękujemy za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

12. We czwartek pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Marię Balawejder, l. 85. Oprócz Mszy Świętych zamówionych przez najbliższą rodzinę, sąsiadów i znajomych zostanie odprawionych 7 Mszy Świętych od uczestników pogrzebu.

13. W przedsionku kościoła na stoliku oraz na ławce przy bocznym wyjściu z kościoła są do nabycia, za dowolną ofiarą, kartki pocztowe z Rodziną Ulmów.

14. W dalszym ciągu zachęcamy do pielgrzymowania podczas tegorocznej Pieszej Pielgrzymki z Łańcuta na Jasną Górę oraz do duchowego pielgrzymowania.

15. We wtorek 25 czerwca wyrusza Piesza Pielgrzymka z Rzeszowa do Lwowa. Pielgrzymi tradycyjnie zatrzymują się w Markowej. Chcemy, jak co roku, okazać im gościnność. Zapraszamy chętne osoby do włączenia się w przygotowanie poczęstunku dla nich. Do najbliższego piątku włącznie prosimy o zgłaszanie w zakrystii gotowości przygotowania czegoś do jedzenia.

16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
W tygodniku „Niedziela” godne polecenia są następujące artykuły: „Bóg jest Trójcą Świętą. Skąd o tym wiemy”; „Sakrament obecności” oraz „Publiczne świadectwo wiary” oba artykuły na temat przeżywania Bożego Ciała; „Wiara w wielkim mieście” czyli o tym jak przekazywać wiarę; „Burka, krzyż i śmierć” o kobiecie, która choć jest chrześcijanką nadal używa burki, bo boi się wyjawić swojej wiary nawet przed swoją rodziną.
Tygodnik „Gość Niedzielny” proponuje artykuł: „Ciemna strona internetu”, czyli o niebezpieczeństwach jakie czyhają na jego użytkowników i o potrzebie towarzyszenia dzieciom w tym aspekcie; „Wola nieba”, rozmowa z Markiem Citko, byłym reprezentantem na temat zaufania Bogu; wreszcie „Bóg nie jest księgowym” na temat modlitwy.

17. Zapowiedzi przedślubne:
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Kamil Dominik Szylar, zam. Markowa i Klaudia Drozd, zam. Markowa
zapowiedź II

Dominik Jan Kochmański, zam. Markowa i Beata Anna Jękot, zam. Węgliska, par. Medynia Głogowska – zapowiedź I

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 9 CZERWCA 2019 R.

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. O godzinie 15.00 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe a po nim Msza Święta. Po Mszy Świętej, ok. godziny 16.00 przedostatnie spotkanie w ramach kursu przedmałżeńskiego.

2. Jutro obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze Święte o godzinie 7.00, 9.00, 18.00.

3. We środę o godzinie 17.30 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Matki Bożej Markowskiej. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań.

4. We środę po Mszy Świętej wieczornej i po nabożeństwie czerwcowym spotkanie dla ministrantów od klasy IV do klasy VI.

5. We czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Zachęcamy w tym dniu do modlitwy za Kościół, za kapłanów oraz o nowe i święte powołania do kapłaństwa i do życia zakonnego.

6. We czwartek po Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie wszystkich członków Rady Duszpasterskiej do Domu Parafialnego.

7. W piątek po Mszy Świętej i po nabożeństwie czerwcowym spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej w Domu Parafialnym. Zapraszamy wszystkich członków i sympatyków.

8. W miesiącu czerwcu śpiewamy Litanię do Najświętszego Serca Jezusowego w każdą niedzielę o godzinie 15.00 a w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej.

9. Na stronie internetowej parafii zostało zamieszczone wyjaśnienie w sprawie intencji mszalnych z pogrzebu śp. Elżbiety Szpytma wraz z pełną listą zamówionych intencji. Zainteresowane osoby odsyłamy do odwiedzenia strony internetowej naszej parafii.
Oprócz intencji zamówionych przez najbliższych, przyjaciół i znajomych zostanie odprawionych 32 Mszy Świętych od uczestników pogrzebu.

10. Również na stronie internetowej zostało zamieszczone ogłoszenie Przewodnika grupy pielgrzymkowej Św. Urszuli dotyczące zapisów na 39 Pieszą Pielgrzymkę z Łańcuta na Jasną Górę w dniach od 6 do 15 lipca 2019 roku. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Tych zaś którzy nie mogą fizycznie pielgrzymować zachęcamy do podjęcia trudu Duchowego Pielgrzymowania.

11. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się wtedy okres Komunii Świętej wielkanocnej.

12. W przyszłą niedzielę (16 czerwca), począwszy od godziny 13.00, na „Orliku” przy Szkole Podstawowej w Markowej odbędzie się Festyn Rodzinny, podczas którego przewidziane są liczne atrakcje dla dzieci i nie tylko. Szczegóły będzie można znaleźć na plakatach okolicznościowych. W imieniu Dyrekcji i Nauczycieli Szkoły zapraszamy do wzięcia udziału w tej rodzinnej zabawie.

13. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek, organizowana przez Caritas Polska, na pomoc dla ludzi, którzy ucierpieli podczas tegorocznej powodzi.

14. Jak co roku, organizowany jest wyjazd na Ogólnopolską Pielgrzymkę Nauczycieli na Jasną Górę w dniach od 1 do 2 lipca 2019. Są jeszcze wolne miejsca. Koszt około 180 złotych. Zachęcamy przede wszystkim nauczycieli a także osoby, które chciałyby skorzystać z okazji, aby wybrać się do Matki Bożej Królowej Polski. Zapisy u Pani Czesławy Balawejder.

15. Modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadzi Róża Świętej Łucji, której zelatorką jest Pani Wanda Flejszar.

16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:
Tygodnik „Niedziela” próbuje się zmierzyć z pytaniem: Kim jest Duch Święty?. To temat wiodący aktualnego numeru. Oprócz tego są artykuły na temat niepodważalnej świętości Jana Pawła II. Są artykuły na temat I pielgrzymki Jana Pawła II do Polski oraz o działalności Caritas Polska.
Tygodni „Gość Niedzielny” proponuje płytę CD zawierającą przemówienia Papieża Jana Pawła II z I pielgrzymki do Polski. Jest ciekawy wywiad z Beatą Szydło na temat wizji Unii Europejskiej.

17. Zapowiedzi przedślubne:
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Kamil Dominik Szylar, zam. Markowa
i Klaudia Drozd, zam. Markowa – zapowiedź I

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 2 CZERWCA 2019 R.

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dzisiejsza niedziela to I Niedziela miesiąca czerwca. Po Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godzinie 15.00 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe a po nim zmiana tajemnic różańcowych. Modlimy się w tym miesiącu w intencji nowych diakonów dziś wyświęconych oraz w intencji Księży Neoprezbiterów, którzy otrzymają święcenia kapłańskie w najbliższą sobotę.

2. Dziś przypada 40 rocznica pierwszej pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II do Ojczyzny. Zapraszamy nadal do obejrzenia wystawy papieskiej w Domu Parafialnym.

3. We środę o godzinie 17.30 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Matki Bożej Markowskiej. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań.

4. W miesiącu czerwcu będziemy śpiewać Litanię do Najświętszego Serca Jezusowego w każdą niedzielę o godzinie 15.00 a w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej. Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą Świętą poranną i wieczorną oraz podczas Mszy Świętej. W piątek od godziny 17.00.

6. W piątek odwiedzimy chorych począwszy od godziny 8.30. Prosimy o zgłoszenie w zakrystii tych chorych, którzy nie są zgłoszeni na stałe.

7. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Podczas Mszy Świętej o godzinie 11.00 będziemy świętować Jubileusz 25-lecia kapłaństwa naszego rodaka Księdza Jana Szylara. Zapraszamy do wspólnego z Jubilatem dziękczynienia.

8. Modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadzi Róża Świętej Rity, której zelatorką jest Pani Elżbieta Szpytma.

9. Zapowiedzi przedślubne:
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Michał Marian Cwynar, zam. Markowa i Maria Magdalena Nikodem, zam. Gać – zapowiedź II

Przemysław Lew, zam. Markowa i Agnieszka Tarała, zam. Markowa – zapowiedź II

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 26 MAJA 2019 R.

1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, w niedzielę o godzinie 15.00 a w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej o godzinie 18.00. Zakończenie nabożeństw majowych w piątek.

2. Dziś obchodzimy Dzień Matki. Z racji tego święta zapraszamy na godzinę 16.00 na VIII Powiatowy Przegląd Pieśni Maryjnych. To inicjatywa zorganizowana przez Centrum Kultury Gminy Markowa.

3. Zapraszamy nadal do obejrzenia wystawy papieskiej w Domu Parafialnym, która została zorganizowana z okazji 40 rocznicy pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do naszej Ojczyzny. Na wystawie można zobaczyć wiele ciekawych pamiątek związanych z osobą Świętego Jana Pawła II.

4. We wtorek po Mszy Świętej i po nabożeństwie majowym spotkanie dla lektorów.

5. We środę o godzinie 17.30 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Matki Bożej Markowskiej. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań.

6. W piątek rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

7. Ogłoszenie dla pielgrzymów udających się do Niepokalanowa, Gietrzwałdu, Rostkowa i Warszawy. Wyjazd w nocy z piątku na sobotę o godzinie 24.00, począwszy od kiosku w Gaci. Proszę zabrać ze sobą ręcznik, suchy prowiant na pierwszy dzień – obiadokolacja będzie w Gietrzwałdzie o godzinie 18.00. Pozostała część kwoty będzie zbierana w autokarze.

8. W sobotę wypada I sobota miesiąca czerwca. Po Mszy Świętej wieczornej o godzinie 18.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.

9. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. To zarazem I niedziela miesiąca. O godzinie 15.00 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe a po nim zmiana tajemnic różańcowych.
W tym dniu w naszej Archidiecezji odbędą się święcenia diakonatu alumnów kursu V. Otoczmy ich naszą modlitwą.
10. Modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadzi Róża Świętej Jadwigi Królowej, której zelatorką jest Pani Józefa Krok.

11. Prosimy o pilny kontakt osoby czy rodziny, która zarezerwowała na wrzesień Msze Święte gregoriańskie. Chodzi o potwierdzenie, czy ta rezerwacja jest nadal aktualna.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej
Tygodnik „Niedziela” proponuje ciekawy artykuł pt. „Europa wobec kultury” o roli liberalizmu i postmodernizmu w zamierzonym niszczeniu chrześcijaństwa poprzez jego krytykę. Jest artykuł opisujący pogrzeb Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego z racji przypadającej w tym roku 38 rocznicy jego śmierci. W Dniu Matki warto przeczytać wypowiedź dwóch kapłanów na temat swoim mam. Znajdziemy także piękny wywiad z Janem Solarskim, piłkarzem, trenerem pt. „Anioły chodzą po ulicach”.
Tygodnik „Gość Niedzielny” także proponuje refleksję na temat matek świętych. Jest także artykuł poświęcony Prymasowi Tysiąclecia zatytułowany „Prymasa portret wielowymiarowy”. Warto przeczytać artykuł: „Lewica dyskryminuje”, zwłaszcza w kontekście tego, co dzieje się teraz w Polsce, która uchodzi za katolicki kraj.

13. Zapowiedzi przedślubne:
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Michał Marian Cwynar, zam. Markowa i Maria Magdalena Nikodem, zam. Gać – zapowiedź I

Przemysław Lew, zam. Markowa i Agnieszka Tarała, zam. Markowa – zapowiedź I

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 19 MAJA 2019 R.

1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych – w niedzielę o godzinie 15.00 a w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej o godzinie 18.00.

2. Zapraszamy nadal do obejrzenia wystawy papieskiej w Domu Parafialnym, która została zorganizowana z okazji 40 rocznicy pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do naszej Ojczyzny. Na wystawie można zobaczyć wiele ciekawych pamiątek związanych z osobą Świętego Jana Pawła II.

3. We środę o godzinie 17.30 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Matki Bożej Markowskiej. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań.

4. We środę po Mszy Świętej wieczornej i po nabożeństwie majowym spotkanie dla wszystkich kandydatów na ministrantów. Zapraszamy na to spotkanie także chłopców z klas III, oraz chłopców ze starszych klas, którzy chcieliby rozpocząć przygotowanie do bycia ministrantem.

5. We czwartek o godzinie 20.00 zapraszamy diakonię muzyczną „Nikodem” do Domu Parafialnego na spotkanie przygotowujące śpiewy na Wieczór Błogosławieństw.

6. W piątek o godzinie 20.00 zapraszamy na kolejny w tym roku Wieczór Błogosławieństw. Podczas spotkania pochylimy się nad słowami: „Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię”.

7. W sobotę o godzinie 9.00 spotkanie dla ministrantów z klasy VI przy Domu Parafialnym. Trzeba koniecznie przyjechać rowerem.

8. W sobotę o godzinie 19.00 zapraszamy uczestników kursu przedmałżeńskiego na kolejne spotkanie.

9. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Matki. Pamiętajmy szczególnie w tym dniu o naszych kochanych mamach. Z racji Dnia Matki zapraszamy na godzinę 16.00 na VIII Powiatowy Przegląd Pieśni Maryjnych. To inicjatywa zorganizowana przez Centrum Kultury Gminy Markowa.

10. W minionym tygodniu w piątek pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Wiesława Szylar, l. 64 i śp. Eugeniusza Hawro, l. 84. Oprócz Mszy Świętych od najbliższej rodziny, przyjaciół i znajomych zostaną odprawione Msze Święte od uczestników pogrzebu: za śp. Wiesława Szylar 19 a za śp. Eugeniusza Hawro 6.

11. Pragniemy podziękować za złożone ofiary na składkę inwestycyjną oraz za wszystkie składane ofiary. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

12. Modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadzi Róża Świętej Zofii, której zelatorką jest Pani Zofia Bytnar.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej
Tygodnik „Niedziela” proponuje trójgłos w sprawie profanacji w Polsce – głos zabrali abp. Wacław Depo, metropolita częstochowski, O. Marian Waligóra, przeor Jasnej Góry oraz prawnik Jerzy Kwaśniewski. Oprócz tego jest wywiad redaktora naczelnego na temat: na ile wybory polityczne mają wpływ na obecność chrześcijaństwa w Unii Europejskiej. Znajdziemy także dużo informacji przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Jest także ciekawy artykuł o Świętej Ricie.
Tygodnik „Gość Niedzielny” także proponuje kilka artykułów, które mogą nam pomóc w dokonaniu wyboru przed glosowaniem. W rozmowie Gościa znajdziemy wiele ciekawych informacji na temat sytuacji chrześcijan w Iraku.

14. Zapowiedzi przedślubne:
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Sylwester Piotr Sobek, zam. Markowa i Anna Agata Szpytma, zam. Markowa – zapowiedź II

Bogdan Józef Szpytma, zam. Markowa i Maria Magdalena Kielar, zam. Markowa – zapowiedź II

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 12 MAJA 2019 R.

1. Dziś podczas Mszy Świętej o godzinie 11.00 dzieci klas III przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Módlmy się za dzieci i ich rodziców, aby Jezus, Dobry Pasterz, im błogosławił oraz umacniał wiarę w rodzinach.

2. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach majowych – w niedzielę o godzinie 15.00 a w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej o godzinie 18.00.

3. Dziś po Mszy Świętej popołudniowej kolejne spotkanie w ramach tegorocznego kursu przedmałżeńskiego.

4. Zapraszamy do obejrzenia wystawy papieskiej w Domu Parafialnym, która dzisiaj zostanie oficjalnie otwarta. Jest to wystawa zorganizowana przez Księdza Pawła z okazji 40 rocznicy pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do naszej Ojczyzny oraz kolejnej rocznicy zamachu na Papieża w dniu 13 maja 1981 roku. Na wystawie można zobaczyć sutannę Jana Pawła II, rzeczy osobiste Ojca Świętego, np. pióro, skarpetkę, filiżanki, z których korzystał, ornaty i wiele innych ciekawych pamiątek.

5. Dziś rozpoczyna się Tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o powołanych.

6. W tym tygodniu spotkania dla kandydatów do Bierzmowania w ramach parafialnego przygotowania do sakramentu dojrzałości: we wtorek dla uczniów klas VI a we środę dla uczniów klas VII. Przypominamy, że spotkania formacyjne są obowiązkowe dla wszystkich kandydatów i rozpoczynają się uczestnictwem we Mszy Świętej wieczornej i w nabożeństwie majowym. Dalszy ciąg spotkania w Domu Parafialnym.

7. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie formacyjne dla członków i sympatyków Akcji Katolickiej.

8. We środę po Mszy Świętej wieczornej i po nabożeństwie majowym spotkanie dla dzieci klas IV, celem przygotowania uroczystości rocznicy I Komunii Świętej. Dla dzieci nie będzie organizowanej specjalnej spowiedzi więc prosimy, aby skorzystały one ze spowiedzi świętej – codziennie od godziny 17.30.

9. Istnieje możliwość zorganizowania wypoczynku wakacyjnego dla młodzieży oraz ministrantów w ramach duszpasterskiej inicjatywy: Wakacje z Bogiem. Terminy i szczegóły będzie można znaleźć na stronie internetowej parafii.

10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: w poniedziałek śp. Jerzego Ulma, l. 81 i w piątek śp. Jana Kuźniar, l. 76. Oprócz Mszy Świętych od najbliższej rodziny, przyjaciół i znajomych zostanie odprawionych po 8 Mszy Świętych od uczestników pogrzebu.

11. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Wadowic i do Kalwarii Zebrzydowskiej, która będzie miała miejsce na zakończenie Białego Tygodnia, w sobotę 18 maja.

12. Pragniemy podziękować rodzicom dzieci z klas II za wczorajsze sprzątanie kościoła i wokół kościoła. Dziękujemy także rodzicom młodzieży, która przystąpiła do Bierzmowania oraz rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dar ołtarza – zostały ufundowane 2 komplety ornatów białych i zielonych.

13. Modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadzi Róża Świętej Urszuli Lechóchowskiej, której zelatorką jest Pani Teresa Kocan.

14. Zapowiedzi przedślubne:
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Sylwester Piotr Sobek, zam. Markowa i Anna Agata Szpytma, zam. Markowa – zapowiedź I

Bogdan Józef Szpytma, zam. Markowa i Maria Magdalena Kielar, zam. Markowa – zapowiedź I

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 05 MAJA 2019 R.

1. Dziś I Niedziela miesiąca maja. Po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. O godzinie 15.00 zapraszamy na nabożeństwo majowe, a po nim zmiana tajemnic różańcowych. Intencja modlitewna na nadchodzący miesiąc: w intencji młodzieży, która dziś przyjmie sakrament dojrzałości chrześcijańskiej oraz w intencji dzieci klas III, które w przyszłą niedzielę przyjmą I Komunię Świętą.
Podczas Mszy Świętej o godzinie 11.00 młodzież klas VIII i III Gimnazjum przyjmie sakrament Bierzmowania z rąk J. E. Księdza Biskupa Mariana Rojka, biskupa zamojsko-lubaczowskiego.

2. Dziś rozpoczyna się XI Tydzień Biblijny, którego hasłem są słowa: „Głosili Ewangelię mocą Ducha Świętego. Obchodzony Tydzień Biblijny to zachęta do podjęcia codziennego czytania Pisma Świętego czy to indywidualnie czy tez rodzinnie.

3. W poniedziałek o godzinie 16.30 spotkanie dla dzieci komunijnych w Domu Parafialnym.

4. We środę obchodzimy w liturgii uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski.

5. W piątek 10 maja odwiedzimy chorych od godziny 8.30. Prosimy o zgłoszenie w zakrystii tych chorych, którzy nie są zgłoszeni na stałe.
Wieczorem, podczas Mszy Świętej, będziemy modlić się za wstawiennictwem Św. Izydora, patrona rolników, o urodzaje i Boże błogosławieństwo dla pracy rolników. Po Mszy Świętej będzie miała miejsce procesja błagalna.

6. W sobotę spowiedź dla dzieci klas III oraz ich rodziców od godziny 16.30. Rodzeństwo dzieci komunijnych, dalszą rodzinę prosimy o korzystanie ze spowiedzi we wszystkie dni tygodnia począwszy od godziny 17.30.

7. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godzinie 11.00 dzieci klas III przystąpią po raz pierwszy do Komunii Świętej.

8. Na zakończenie Białego Tygodnia, w sobotę 18 maja dzieci wraz z rodzicami oraz katechetami udadzą się w jednodniową pielgrzymkę dziękczynną do Wadowic i do Kalwarii Zebrzydowskiej. Są jeszcze wolne miejsca. Chętnych zapraszamy. Koszt 85 złotych.

9. Pragniemy poinformować, że kolejny Wieczór Błogosławieństw w naszej parafii będzie w piątek 24 maja o godzinie 20.00.

10. Pragniemy podziękować motocyklistom z naszej parafii, którzy zaangażowali się w przygotowanie i organizację otwarcia sezonu motocyklowego oraz wszystkim motocyklistom za udział w piątkowej uroczystości.

11. Składkę na sprzątanie kościoła w miesiącu maju składają mieszkańcy rejonu III u Pana radnego Andrzeja Bytnara (rejon III, numery od 212 do 316). Bóg zapłać mieszkańcom rejonu II za złożone ofiary w miesiącu kwietniu (złożyło 48 numerów).

12. Modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadzi Róża różańcowa rodzin.

13. Zapowiedzi przedślubne:
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Rafał Michał Bytnar, zam. Markowa i Katarzyna Weronika Szpytma, zam. Gać – zapowiedź II

Paweł Michał Szpytma, zam. Markowa i Natalia Krzanowska, zam. Rzeszów – zapowiedź II

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II NIEDZIELA WIELKANOCY – 28 KWIETNIA 2019 R.

1. Obchodzimy dziś Święto Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy wszystkich do kościoła na godzinę 15.00, aby wspólnie uwielbiać Boże Miłosierdzie poprzez odmówienie Koronki w Godzinie Miłosierdzia.
Zachęcamy do częstego odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego. Przypominamy, że za jej pobożne odmówienie w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego sakramentu publicznie wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum przez cały rok na terenie Polski można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Chorzy mogą zyskać odpust zupełny odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego w domu.
Po Mszy Świętej popołudniowej kolejne spotkanie kursu przedmałżeńskiego.

2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Jak było ogłaszane, dziś po Mszy Świętej będzie organizowana zbiórka do puszek na rzecz potrzebujących, którym pomaga Caritas Polska. Kwestują uczniowie naszej szkoły należący do Szkolnego Koła Caritas.

3. W poniedziałek o godzinie 16.30 spotkanie dla dzieci komunijnych. Prosimy, aby na tym spotkaniu był obowiązkowo obecny przynajmniej jeden z rodziców każdego dziecka.

4. Także w poniedziałek o godzinie 19.00 spotkanie dla grupy motocyklistów w Domu Parafialnym.

5. We wtorek obchodzimy liturgiczną uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski.

6. We środę rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Litanię do Matki Bożej będziemy śpiewać w dni powszednie po Mszy Świętej o godzinie 18.00 a w niedzielę i święta o godzinie 15.00.
Ponieważ litania będzie śpiewana przy wystawionym Najświętszym Sakramencie więc nie będzie adoracji we czwartki.

7. W tym tygodniu wypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Ze spowiedzi można skorzystać w ciągu tygodnia pół godziny przed Mszą Świętą poranną i wieczorną. Chorych w tym miesiącu odwiedzimy w piątek 10 maja, gdyż w najbliższy piątek wypada uroczystość.

8. W piątek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze Święte jak w niedzielę. Podczas Mszy Świętej o godzinie 9.00 modlić się będziemy za druhów OSP z Markowej z racji ich patronalnego święta Świętego Floriana. Podczas Mszy Świętej o godzinie 11. 00 polecać będziemy motocyklistów, którzy w tym dniu pragną uroczyście i z Panem Bogiem rozpocząć tegoroczny sezon motocyklowy. Na Mszy Świętej o godzinie 15.00 gościć będziemy „Turków” z Grodziska. Więcej informacji możemy znaleźć na plakatach i na stronie internetowej.

9. W sobotę spowiedź dla bierzmowanych, ich rodziców, świadków od godziny 16.00.

10. W sobotę będziemy przeżywać pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Po Mszy Świętej wieczornej procesja wokół kościoła, podczas której odmówimy różaniec. Zapraszamy do licznego udziału.

11. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godzinie 11.00 zostanie udzielony sakrament dojrzałości chrześcijańskiej młodzieży klas VIII i III Gimnazjum. Szafarzem sakramentu będzie Ks. Biskup Marian Rojek, Biskup zamojsko-lubaczowski.

12. Modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadzi Róża Świętego Maksymiliana Kolbe, której zelatorem jest Pan Franciszek Niemczak.

13. Zapowiedzi przedślubne:
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Rafał Michał Bytnar, zam. Markowa i Katarzyna Weronika Szpytma, zam. Gać – zapowiedź I

Paweł Michał Szpytma, zam. Markowa i Natalia Krzanowska, zam. Rzeszów – zapowiedź I

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY – 22 KWIETNIA 2019 R.

1. Trwa oktawa Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa. Oktawa zakończy się w najbliższą niedzielę, kiedy to będziemy obchodzić Święto Miłosierdzia Bożego. W piątek w Oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2. Trwa Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy każdego dnia od wtorku do soboty na Mszę Świętą wieczorną o godzinie 18.00, a bezpośrednio po jej zakończeniu na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

3. We środę zapraszamy kandydatów do Bierzmowania do kościoła na godzinę 17.00 na spotkanie z Księdzem Dziekanem. Obecność wszystkich obowiązkowa.
Natomiast po Mszy Świętej wieczornej, o godzinie 18.30 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci klas II, celem organizacji przygotowania kościoła do uroczystości I Komunii Świętej, która będzie miała miejsce w niedzielę 12 maja o godzinie 11.00. Spotkanie będzie miało miejsce w Domu Parafialnym. Obecność po jednym rodzicu każdego dziecka obowiązkowa.
4. We czwartek zapraszamy dzieci klas III do kościoła na godzinę 16.30 na pierwszą próbę przed I Komunią Świętą. Obecność obowiązkowa.
Na Mszę Świętą wieczorną o godzinie 18.00 zapraszamy kandydatów do Bierzmowania a po Mszy Świętej próba przed Bierzmowaniem. Obecność obowiązkowa.
Podczas Mszy Świętej wieczornej, z racji Święta Świętego Marka Ewangelisty modlić się będziemy o urodzaje oraz o Boże błogosławieństwo dla pracy rolników.

5. W piątek 26 kwietnia zapraszamy na kolejny w tym roku Wieczór Błogosławieństw. Początek wspólnej modlitwy o godzinie 20.00. Będziemy rozważać słowa Jezusa: „Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni”.

6. W najbliższą niedzielę obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na godzinę 15.00, aby wspólnie uwielbiać Boże Miłosierdzie poprzez odmówienie Koronki w Godzinie Miłosierdzia. W tym dniu zbiórka do puszek, aby wesprzeć działalność Caritas Polska.
Po Mszy Świętej, około godziny 16.00 zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach kursu przedmałżeńskiego.

7. Z racji na spotkania i próby przed Mszą Świętą wieczorną modlitwę różańcową w tym tygodniu odmawiamy indywidualnie.

8. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne parafii.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA PALMOWA – 14 KWIETNIA 2019 R.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna czas Wielkiego Tygodnia, którego zwieńczeniem jest Święte Triduum Paschalne.
Zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godzinie 15.00 a po nim Msza Święta. Dziękujemy Księdzu Pawłowi za wygłoszenie tegorocznych rozważań pasyjnych oraz dziękujemy Archidiecezjalnemu Radiu Fara za tegoroczną transmisję Gorzkich Żali z naszej parafii.
Po Mszy Świętej, około godziny 16.30, kolejne spotkanie w ramach kursu przedmałżeńskiego w Domu Parafialnym.

2. W poniedziałek na godzinę 8.00 zapraszamy chętnych mężczyzn do pomocy przy przygotowaniu ciemnicy i Bożego Grobu.

3. We środę o godzinie 15.00 w kościele spotkanie dla wszystkich ministrantów, celem przygotowania asysty na całe Triduum Paschalne.

4. We środę zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. Msza Święta wieczorna będzie o godzinie 17.30 a po niej wyruszymy tradycyjną trasą z kościoła do miejsca, w którym oddali swoje życie Słudzy Boży Rodzina Ulmów. Prosimy, aby na drogę krzyżową zabrać lampiony.

5. Od Wielkiego Czwartku do Wielkiej Soboty nie będzie Mszy Świętej porannej o godzinie 7.00.

6. WIELKI CZWARTEK – MSZA ŚWIĘTA O GODZINIE 18.00
Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczyna się Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej, podczas której wspominamy wydarzenia z Wieczernika, czyli ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa.
Na zakończenie Mszy Świętej Ciało Chrystusa zostanie przeniesione do Ciemnicy. Tam wierni uczniowie czuwają wraz z Jezusem, wspominając Jego modlitwę w Ogrójcu, zdradzieckie pojmanie i pierwsze przesłuchania.
Składka zebrana podczas Mszy Świętej będzie przeznaczona na Fundusz Ministrancki.
W naszym kościele będzie można adorować Jezusa do godziny 23.00. o godzinie 20.00 adorację poprowadzi młodzież.

7. WIELKI PIĄTEK LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ O GODZINIE 18.00
Od godziny 7.00 będzie możliwość adoracji Pana Jezusa w ciemnicy aż do wieczornej Liturgii Męki Pańskiej.
O godzinie 15.00, w godzinie miłosierdzia, zapraszamy, by wspólnie odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia i rozpocząć Nowennę przed Świętem Bożego Miłosierdzia.
O godzinie 17.30 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, po której rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej. Składa się ona z trzech części: Liturgii Słowa, Adoracji Krzyża i Obrzędów Komunii Świętej.
Wielkopiątkową liturgię kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy, zwanej Bożym Grobem, po czym odśpiewamy wszystkie części Gorzkich Żali.
Również w piątek zachęcamy do adorowania Jezusa złożonego w grobie aż do godziny 23.00.
Od wielkiego Piątku wieczora i przez cały dzień Wielkiej Soboty przychodzimy by adorować krzyż. Ofiary złożone przy tej okazji są przeznaczone na konserwację zabytków w Ziemi Świętej.
W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, tj. wstrzymanie się od pokarmów mięsnych i spożywanie posiłków w ograniczonej ilości. Zachęcamy wszystkich do podjęcia tej ofiary w duchu pokuty.

8. WIELKA SOBOTA – WIGILIA PASCHALNA O GODZINIE 19.00
Adoracja Jezusa złożonego w grobie od godziny 7.00 do godziny 18.30.
W godzinach przedpołudniowych poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny według następującego porządku: w kościele o każdej pełnej godzinie: 9, 10, 11, 12. Do Markowej Dolnej i do Markowej Górnej o godzinie 9.00 pojedzie równolegle 2 kapłanów. Zachęcamy, aby w tym dniu zachować tradycję i nie spożywać pokarmów mięsnych.
O godzinie 15.00 zapraszamy, by wspólnie odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia w drugim dniu Nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia.
O godzinie 19.00 zapraszamy na Wigilię Paschalną, która wprowadza nas w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Proszę przynieść ze sobą świece, abyśmy mogli trwać w czuwaniu z zapalonymi pochodniami.
Po Wigilii Paschalnej nie będzie już adoracji, gdyż trzeba mieć czas na przygotowanie świątyni do Świąt Wielkanocnych.

9. Możliwość spowiedzi dla tych, którzy przybyli na święta do rodziny i nie mieli okazji się wyspowiadać wcześniej – Wielka Sobota od godziny 14.00 do godziny 17.00.

10. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
Procesja rezurekcyjna o godzinie 6.00 a po niej uroczysta Msza Święta.
Bardzo prosimy, aby już od jutra przygotować chorągwie i przepiękne feretrony i nieść je w procesji.
W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze Święte o godzinie 9.00 i 11.00. Zarówno w Niedzielę Wielkanocną jak i w Poniedziałek Wielkanocny nie będzie Mszy Świętej o godzinie 15.00.

11. W tym tygodniu, w piątek pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Bronisław Szylar, l. 90. Oprócz intencji zamówionych przez rodzinę, przyjaciół i znajomych będzie odprawionych 6 Mszy Świętych od uczestników pogrzebu.

12. Dziękujemy młodzieży klas III Gimnazjum i ich rodzicom za wczorajsze sprzątanie.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 7 KWIETNIA 2019 R.

1. Dziś z racji I Niedzieli miesiąca kwietnia na zakończenie Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. Po nabożeństwie Gorzkich Żali zmiana tajemnic różańcowych. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków Róż Żywego Różańca.
Intencja modlitewna na ten miesiąc: o dobre przeżycie spowiedzi świętej dla wszystkich parafian oraz o umiejętność pełnienia uczynków miłosierdzia płynącą z przeżycia Zmartwychwstania Pańskiego.
Składka zbierana dziś podczas Gorzkich Żali będzie przeznaczona na wsparcie dla Archidiecezjalnego Radia Fara, dziękując za tegoroczną posługę w naszej parafii.

2. Od dziś można nabywać baranki na stół świąteczny przygotowane przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej. Dochód przeznaczony będzie na przygotowanie paczek żywnościowych dla ubogich.

3. W poniedziałek o godzinie 19.30 w Domu Parafialnym będzie miała miejsce próba Chóru Męskiego celem przygotowania śpiewów na Rezurekcję.

4. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej w Domu Parafialnym.

5. We środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Matki Bożej Markowskiej o godzinie 17.30. Prosimy o pisanie próśb i podziękowań. Modlić się będziemy w intencji spowiedzi parafialnej.
Podczas Mszy Świętej wieczornej będziemy polecać duszę śp. Ks. Stanisława Lei z racji 11 rocznicy śmierci. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. We czwartek 11 kwietnia spowiedź święta parafialna w godzinach:
do południa – od 10.00 do 12.00 i po południu – od 15.00 do 18.00
Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pojednania, przygotowującego nas na świętowanie Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Będzie spowiadało 14 kapłanów. W związku ze spowiedzią we czwartek nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu ani wspólnej modlitwy różańcowej.

7. W piątek od godziny 8.30 będziemy odwiedzać chorych z Komunią Świętą. Prosimy o ich zgłoszenie w zakrystii do czwartku wieczora włącznie.

8. W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godzinie 17.30. Będziemy ją przeżywać odsłuchując fragmenty z nauczania Świętego Jana Pawła II.

9. W sobotę zapraszamy młodzież klas III Gimnazjum oraz ich rodziców na godzinę 9.00 celem posprzątania obejścia świątyni parafialnej i zabudowań parafialnych przed Świętami wielkanocnymi oraz przed Bierzmowaniem.

10. Również w sobotę w Centrum Kultury w Markowej odbędzie się kiermasz wielkanocny, w którym między innymi dziewczęta z klasy III Gimnazjum w ramach Szkolnego Koła Caritas będą sprzedawały palmy i stroiki wielkanocne. Będzie również możliwość zakupienia palm i stroików w przyszłą niedzielę przed kościołem,. A w razie deszczowej pogody w przedsionku kościoła. Dochód ze sprzedaży ozdób zostanie przeznaczony na leczenie chorego dziecka z naszej parafii.

11. W przyszłą niedzielę Niedziela Palmowa, która rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy Świętej.

12. Z racji spowiedzi w poszczególnych parafiach dekanatu obecność kapłanów w konfesjonale, szczególnie wieczorem, będzie ograniczona.

13. W ramach dorocznej parafialnej pielgrzymki proponujemy w tym roku dwudniowy wyjazd do Gietrzwałdu (miejsce związane z objawieniami Matki Bożej), Rostkowa (miejsce urodzin Świętego Stanisława Kostki) i Warszawy (grób bł. Ks. Jerzego Popiełuszki i muzeum). Pielgrzymka odbędzie się w dniach 1-2. 06.2019. Koszt od osoby wynosi 250 zł. i obejmuje przejazd autokarem, nocleg w Gietrzwałdzie, posiłki. Zapisy w zakrystii codziennie po Mszy Świętej. Zaliczka przy zapisach 100 złotych.

14. Modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadzi Róża różańcowa Świętego Ojca Pio z Pietralciny, której zelatorką jest Pani Czesława Balawejder.

15. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: we środę śp. Stanisław Kwolek, l. 86 (3 Msze Święte od uczestników pogrzebu); we czwartek śp. Bronisław Sagan, l. 75 (5 Mszy Świętych od uczestników pogrzebu); w piątek śp. Józef Flejszar, l. 76 (5 Mszy Świętych od uczestników pogrzebu).

16. Przypominamy i zachęcamy do składania Jałmużny postnej. Zebrane datki zostaną przekazane do jednej z parafii na Ukrainie.

17. Zapowiedzi przedślubne:
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Tomasz Kud, zam Markowa i Barbara Aleksandra Babiarz, zam. Łańcut, parafia Św. Józefa – zapowiedź II

Łukasz Kud, zam. Markowa i Anna Monika Laska, zam. Tarnawka – zapowiedź II

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 31 MARCA 2019 R.

1. Zapraszamy dziś na Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godzinie 15.00 a po nim Msza Święta. Składka zbierana podczas nabożeństwa Gorzkich Żali jest przeznaczona na ogrzewanie kościoła oraz na zakup kwiatów do Bożego grobu.

2. We środę zapraszamy kandydatów na ministrantów na zbiórkę w kościele o godz. 17.00.

3. Zapraszamy na cotygodniowe nabożeństwa wspólnotowe: we środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Matki Bożej Markowskiej o godzinie 17.30. Prosimy o pisanie próśb i podziękowań a we czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00, następnie wspólny różaniec w intencji powołanych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

4. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą Świętą.
Pragniemy poinformować, że spowiedź święta parafialna będzie we czwartek 11 kwietnia w godzinach: do południa od 10.00 do 12.00 i po południu od 15.00 do 18.00.
Chorych odwiedzimy w tym miesiącu w piątek 12 kwietnia począwszy od godziny 8.30. Ponieważ będzie to spowiedź i Komunia Święta przedświąteczna dlatego prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii do czwartku 11 kwietnia włącznie.

5. W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godzinie 17.30. Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt wynagrodzenia zostaną odmówione po Mszy Świętej porannej.

6. Od piątku rozpoczynamy akcję: ADOPTUJ BIERZMOWANEGO. Polega ona na towarzyszeniu duchowym, przez miesiąc czasu, jednemu z kandydatów do Bierzmowania poprzez codzienną modlitwę do Ducha Świętego w jego intencji. W tym roku liczba kandydatów jest podwójna z tej racji, że do sakramentu dojrzałości przystąpią uczniowie klas VIII i klas III Gimnazjum. W zakrystii, począwszy od piątku, będzie można wylosować karteczkę z imieniem i nazwiskiem konkretnego kandydata.
Pragniemy poinformować, że Bierzmowanie będzie w naszej parafii w niedzielę 5 maja o godzinie 11.00.

7. W sobotę o godz. 10.00 zapraszamy ministrantów z klasy V. Zbiórka przy Domu Parafialnym. Prosimy zabrać rower i plecak.

8. W sobotę, z racji I soboty miesiąca, zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową z rozważaniami o godzinie 17.30.

9. Modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadzi Róża różańcowa, której zelatorką jest Pani Zofia Nawojska.

10. Przypominamy i zachęcamy do składania Jałmużny postnej. Zebrane datki zostaną przekazane do jednej z parafii na Ukrainie.

11. Zapowiedzi przedślubne:
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Tomasz Kud, zam Markowa i Barbara Aleksandra Babiarz, zam. Łańcut, parafia Św. Józefa – zapowiedź I

Łukasz Kud, zam. Markowa i Anna Monika Laska, zam. Tarnawka – zapowiedź I

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 24 MARCA 2019 R.

1. Dziś obchodzimy 75 rocznicę śmierci Sług Bożych Rodziny Ulmów. Uroczystości rozpoczną się od wspólnej modlitwy na cmentarzu o godzinie 10.30. Następnie o godzinie 11.00 uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego. Po Mszy Świętej dalszy ciąg obchodów przy Muzeum. Uroczystości zakończy wystawienie sztuki teatralnej w wykonaniu aktorów Teatru im. W. Siemiaszkowej o godzinie 17.00 w Domu Strażaka.

2. Z okazji dzisiejszych uroczystości proponujemy nabycie dwóch wydawnictw poświęconych Sługom Bożym:
Parafialna Gazetka „Żarna” – wznowiona po latach. Artykuły napisane są przez kapłanów i ludzi świeckich z naszej parafii.
Tomik poezji „Róże nad grobem” autorstwa Marii Szulikowskiej. Książeczka nadająca się świetnie na prezent, pełna głębokich i ciepłych słów o rodzinie Ulmów.
Ofiara jest dobrowolna, choć pragniemy poinformować, że koszt wydania wynosi nie mniej niż 5 zł.

3. Zapraszamy dziś na Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godzinie 15.00 a po nim Msza Święta. Składka zbierana podczas nabożeństwa Gorzkich Żali jest przeznaczona na ogrzewanie kościoła oraz na zakup kwiatów do Bożego grobu.

4. Jutro obchodzimy w liturgii Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy Świętej wieczornej o godzinie 18.00 rozpoczęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą. Po Komunii Świętej, osoby, które pragną przystąpić do Duchowej Adopcji odmówią wspólnie modlitwę oraz złożą wypełnioną deklarację. Wyczerpujące informacje o Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego znajdziemy w okolicznościowym numerze gazetki parafialnej „Żarna”.

5. We środę zapraszamy kandydatów na ministrantów na zbiórkę o godzinie 17.00.

6. Zapraszamy na cotygodniowe nabożeństwa wspólnotowe: we środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Matki Bożej Markowskiej o godzinie 16.30. Prosimy o pisanie próśb i podziękowań a we czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 16.00, następnie wspólny różaniec w intencji powołanych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

7. W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godzinie 17.30.

8. Modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadzi Róża różańcowa, której zelatorką jest Pani Alfreda Cwynar.

9. Przypominamy i zachęcamy do składania Jałmużny postnej. Zebrane datki zostaną przekazane do jednej z parafii na Ukrainie.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 17 MARZEC 2019 R.

1. Trwają parafialne rekolekcje wielkopostne. Zachęcamy wszystkich parafian do skorzystania z tego daru słuchania Słowa Bożego, jakie Bóg kieruje do nas przez pośrednictwo Ks. Jarosława Rodzika, Pallotyna, z Częstochowy.

2. W tym tygodniu odbędą się także Szkolne Rekolekcje Wielkopostne w dniach od 20 do 21 marca.
Środa 20 marca – dzieci z Markowej Górnej będą mieć spotkanie z Księdzem rekolekcjonistą w szkole w godzinach od 8.00 do 10.00. Potem będą mieć dalszy ciąg zajęć szkolnych.
Dzieci ze Szkoły Podstawowej (klasy IV-VII) przychodzą do szkoły rano na zaplanowane zajęcia w szkole, a potem od 11.15 do 13.15 przechodzą do kościoła na rekolekcyjne spotkanie, po zakończeniu którego rozchodzą się do domów.
Czwartek 21 marca – dzieci z Markowej Dolnej będą mieć spotkanie z Księdzem rekolekcjonistą w szkole w godzinach od 8.00 do 10.00. Potem będą mieć dalszy ciąg zajęć szkolnych.
Dzieci ze Szkoły Podstawowej (klasy IV-VII) przychodzą do szkoły rano na zaplanowane zajęcia w szkole, a potem od 11.15 do 13.15 przechodzą do kościoła na rekolekcyjne spotkanie, po zakończeniu którego rozchodzą się do domów.
Młodzież z klas VIII i klas III Gimnazjum będzie miała swoje rekolekcje, przygotowujące ich do Bierzmowania w Lipniku, równolegle z rekolekcjami szkolnymi, tj. od 19 marca do 21 marca.

3. We wtorek obchodzimy w liturgii Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu w modlitwie polecamy szczególnie wszystkich ojców oraz pamiętamy o Księdzu Arcybiskupie Seniorze Józefie Michaliku z racji jego imienin.
Po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy wszystkich ministrantów na krótkie spotkanie.

4. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, w każdą niedzielę o godzinie 15.00 oraz na Drogę Krzyżową w każdy piątek o godzinie 18.00 (w najbliższy piątek wyjątkowo o godz. 17.30 z racji na Wieczór Błogosławieństw)

5. Zapraszamy na nabożeństwa wspólnotowe: we środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Matki Bożej Markowskiej o godzinie 17.30; we czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godzinie 17.00 i czas na prywatną modlitwę w ciszy w intencji powołanych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

6. Na ołtarzu Matki Bożej Markowskiej są wyłożone deklaracje Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby chętne do podjęcia tej modlitwy są proszone o ich wypełnienie. Uroczyste rozpoczęcie będzie miało miejsce w poniedziałek 25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego podczas Mszy Świętej o godzinie 18.00.

7. W sobotę pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Stanisława Szlęk, l. 74. Oprócz intencji zamówionych przez rodzinę, przyjaciół i znajomych będzie odprawionych 15 Mszy Świętych od uczestników pogrzebu.

8. Pragniemy podziękować za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary.

9. W piątek 22 marca zapraszamy na kolejny Wieczór Błogosławieństw. Początek o godzinie 19.30. Będziemy pochylać się nad słowami Pana Jezusa: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”.

10. Modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadzi Grupa różańcowa mężczyzn.

11. W czasie Wielkiego Postu można składać Jałmużnę postną. Przy bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Jezusowego jest skarbonka. Rezygnujemy jakiejś przyjemności i dzielimy się tym co zaoszczędzimy z potrzebującymi.

12. Prosimy o zapoznanie się z programem obchodów związanych z 75 rocznicą śmierci Sług Bożych Rodziny Ulmów oraz z II Narodowym Dniem Pamięci o Polakach ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Program wywieszony w gablocie przed kościołem oraz na stronie internetowej parafii.

13. Zapowiedzi przedślubne:
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
Leszek Jan Szpytma, zam. Markowa oraz Paulina Tomczyk, zam. Krzątka – zapowiedź II.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 10 MARZEC 2019 R.

1. W tym tygodniu będą miały miejsce spotkania:
Wtorek – 12.03.2019
– młodzież z klas VIII i III Gimnazjum – godz. 15.45 w kościele
– Akcja Katolicka po Mszy Świętej wieczornej w Domu Parafialnym
Środa – 13.03.2019
– młodzież klas VI po Mszy Świętej wieczornej w Domu Parafialnym
– lektorzy po Mszy Świętej w kościele
– rolnicy dzierżawiący pole parafialne – godz. 18.00 na plebanii
– dorośli motocykliści celem omówienia rozpoczęcia sezonu motocyklowego w naszej parafii – godz. 19.00 w Domu Parafialnym
Czwartek – 14.03.2019
– młodzież klas VII po Mszy Świętej wieczornej w Domu Parafialnym
– Rada Duszpasterska – Sekcja ekonomiczna – godz. 19.00 w Domu Parafialnym

2. Zapraszamy na cotygodniowe nabożeństwa wspólnotowe: we środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Matki Bożej Markowskiej o godzinie 16.30 a we czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godzinie 16.00 i wspólny różaniec o godzinie 16.30 w intencji powołanych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

3. Dziś zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godzinie 15.00.
Po nabożeństwie i po Mszy Świętej wieczornej ok. godz. 16.30 kolejne spotkanie dla uczestników kursu przedmałżeńskiego

4. W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godzinie 17.00 a po nim Msza Święta.

5. W sobotę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne Mszą Świętą o godzinie 18.00 z nauką ogólną. Całość programu znajdziemy w gablotach i na stronie internetowej parafii.
Po Mszy Świętej, ok. godziny 19.15 zapraszamy na rekolekcyjne spotkanie młodzież uczęszczającą do szkół średnich, zawodowych, młodzież studiującą oraz młodzież pracującą.

6. Modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadzi Róża Świętej Marii Magdaleny, której zelatorką jest Pani Maria Niemczak.

7. Przypominamy mieszkańcom Rejonu I o składaniu ofiar na sprzątanie kościoła u radnego z rejonu – Pana Stanisława Szpytmy.

8. Zachęcamy osoby uzależnione do podejmowania abstynencji od alkoholu, papierosów, narkotyków na czas Wielkiego Postu bądź na dowolnie wybrany okres czasu. Zachęcamy także osoby nie pijące do podejmowania dobrowolnej abstynencji za kogoś, kto boryka się z problemem alkoholizmu. Obok gazet są wyłożone deklaracje przystąpienia do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. W kancelarii parafialnej jest Parafialna Księga Abstynencji. Można przyjść i się wpisać.

9. W czasie Wielkiego Postu będzie możliwość składania „jałmużny postnej”, którą również w tym roku chcemy wesprzeć parafię na Ukrainie, w Lubieniu Wielkim.

10. Podziękowanie od Sióstr Karmelitanek z Przemyśla.

11. Zapowiedzi przedślubne:
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Leszek Jan Szpytma, zam. Markowa oraz Paulina Tomczyk, zam. Krzątka – zapowiedź I

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 3 MARZEC 2019 R.

1. Dzisiaj o godzinie 15.00 wspólna modlitwa różańcowa a po niej zmiana tajemnic różańcowych.
W tym miesiącu ofiarujemy modlitwę różańcową w intencji: o dar trzeźwości oraz o dar dobrego przeżycia Wielkiego Postu i szczerego nawrócenia dla wszystkich

2. Dziś rozpoczyna się 52 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, przeżywany pod hasłem: Młodzi trzeźwi i wolni. Zachęcamy do modlitwy o dar trzeźwości dla młodych Polaków oraz dla młodzieży z naszej parafii. Zachęcamy także do podejmowania abstynencji, na czas Wielkiego Postu i nie tylko, zarówno przez osoby nadużywające napojów alkoholowych jak i przez tych, którzy chcą podjąć dobrowolną abstynencję za kogoś, kto jest alkoholikiem.

3. Najbliższa środa to Środa Popielcowa. W tym dniu rozpoczynamy okres Wielkiego Postu, w którym poprzez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego będziemy przygotowywać się do Świąt Wielkanocnych.
W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz post ilościowy, czyli trzy posiłki w ciągu dnia: 2 lekkie i 1 do syta. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia , natomiast post ilościowy obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia a nie rozpoczęli 60-go. Zachęcamy jednakże wszystkich do podjęcia w tym dniu postu i modlitwy w intencji dobrego przeżycia Wielkiego Postu.
We środę Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godzinie: 7.00; 10.00; 17.00.
Dla osób chorych czy samotnie żyjących można zabrać poświęcony popiół i zanieść do ich domów.
O godzinie 16.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Matki Bożej Markowskiej.

4. W tym tygodniu będą miały miejsce spotkania:
W poniedziałek – rodzice młodzieży z klas VIII
We wtorek – rodzice młodzieży z klas III Gimnazjum
Spotkania rodziców odbędą się w Domu Parafialnym po Mszy Świętej wieczornej. Zachęcamy rodziców do uczestnictwa w tych dniach we Mszy Świętej. Ze względu na ważne tematy związane z rekolekcjami przed Bierzmowaniem i z samym Bierzmowaniem obecność oczywiście obowiązkowa.
We wtorek także po Mszy Świętej wieczornej, w kościele, będzie spotkanie dla ministrantów starszych, czyli od klasy VII wzwyż.

5. We czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godzinie 16.00 i czas na prywatną modlitwę w ciszy. O godzinie 16.30 wspólny różaniec w intencji powołanych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii.
Na Mszę Świętą wieczorną zapraszamy dzieci z klas III i ich rodziców. Wtedy dzieci otrzymają książeczki pierwszokomunijne.

6. W Wielkim Poście zapraszamy do udziału we wspólnotowych nabożeństwach pokutnych:
W każdy piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godzinie 17.00 a po nim Msza Święta.
W każdą niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali o godzinie 15.00. Kazania pasyjne w tym roku będzie głosił Ksiądz Paweł. Za udział w obu tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
Pragniemy poinformować, że tegoroczne nabożeństwo Gorzkich Żali będzie transmitowane przez Radio Fara z naszej parafii.
W czasie Gorzkich Żali będzie zbierana składka na kwiaty do Bożego Grobu oraz na ogrzewanie kościoła.

7. Modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadzi Róża Świętej Cecylii, której zelatorką jest Pani Helena Szpytma.

8. Zgodnie z powziętymi ustaleniami przez Parafialną Radę Duszpasterską prosimy mieszkańców Rejonu I o składanie ofiar do 15 marca na sprzątanie kościoła u radnego z rejonu – Pana Stanisława Szpytmy. Przypominamy, że do rejonu I należą numery od 1 do 112

9. Prasa katolicka
Tygodnik „Niedziela” proponuje artykuł pióra Ks. Arcybiskupa Wacława Depo o pierwszej encyklice Jana Pawła II „Redemptor hominis” w 40 rocznicę jej wydania. Jest wyjaśnienie obrzędu posypania głów popiołem w Środę Popielcową oraz seria artykułów i wypowiedzi na temat relacji Polacy – Żydzi (min. Wywiad z Panem Mateuszem Szpytmą).

10. Zapowiedzi przedślubne:
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Łukasz Kuźniar, zam. Markowa i Faustyna Katarzyna Wolf, zam. Białoboki, par. Ostrów – zapowiedź II
Dariusz Szpytma, zam. Markowa i Klaudia Marta Dzieduszyńska, zam. Przeworsk, par. Świętego Ducha – zapowiedź II

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 LUTEGO 2019 R.

1. Dziś o godzinie 16.00 w Domu Parafialnym drugie spotkanie dla uczestników tegorocznego kursu przedmałżeńskiego.

2. We wtorek przed Mszą Świętą wieczorną o godzinie 16.00 w kościele zbiórka dla młodszych ministrantów oraz kandydatów.

3. We środę po Mszy Świętej wieczornej spotkanie w Domu Parafialnym dla osób piszących artykuły do gazetki parafialnej.

4. Zapraszamy do uczestnictwa w cotygodniowych modlitwach wspólnotowych: we środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Matki Bożej Markowskiej o godzinie 16.30 (rosimy o pisanie próśb i podziękowań) a we czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i czas na prywatną modlitwę w ciszy począwszy od godziny 16.00 w intencji powołanych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

5. Najbliższy piątek to I piątek miesiąca marca. W tym dniu odwiedzimy chorych począwszy od godziny 8.30. Bardzo prosimy o zgłoszenie chorych w zakrystii, do czwartku wieczora włącznie.
Po Mszy Świętej wieczornej zostanie odmówiona Litania do Najświętszego Serca Jezusowego oraz Akt poświęcenia.

6. W piątek o godzinie 19.00 zapraszamy wszystkich członków grup parafialnych oraz wszystkich chętnych na II Wieczór Błogosławieństw.

7. W sobotę przypada I sobota miesiąca marca. O godzinie 16.30 zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi.
W sobotę będą miały miejsce warsztaty biblijne dla archiprezbiteratu łańcuckiego, zorganizowane przez moderatora Dzieła Biblijnego Archidiecezji Przemyskiej. Warsztaty odbędą się w łańcuckiej farze począwszy od godziny 10.00. Wiecej informacji na stronie internetowej naszej parafii.

8. Spowiedź święta w tym tygodniu: codziennie pół godziny przed Mszą Świętą poranną i wieczorną oraz w czasie Mszy Świętej. Natomiast w piątek spowiedź od godziny 16.00 i podczas Mszy Świętej.

9. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Tydzień Modlitw o trzeźwość. To także I Niedziela miesiąca – o godzinie 15.00 wspólny różaniec a po nim zmiana tajemnic różańcowych.
W przyszłą niedzielę będziemy gościć kleryka z naszego Seminarium Duchownego. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu.

10. Modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadzi Róża Świętego Józefa, której zelatorem jest Pan Andrzej Szpytma.

11. Pragniemy podziękować mieszkańcom z rejonu XVII za sprzątanie kościoła w miesiącu lutym. Prosimy, aby w miesiącu marcu tę posługę podjęli mieszkańcy z rejonu XVIII.

12. Zapowiedzi przedślubne
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
Łukasz Kuźniar, zam. Markowa i Faustyna Katarzyna Wolf, zam. Białoboki, parafia Ostrów – zapowiedź I
Dariusz Szpytma, zam. Markowa i Klaudia Marta Dzieduszyńska, zam. Przeworsk, parafia pw. Ducha Świętego – zapowiedź I

13. Prasa katolicka:
Tygodnik „Niedziela” proponuje wywiad z Simoną Sandric-Gotovac, lekarzem kardiologiem na Poloclonico Gemelli, w którym opowiada o swoich spotkaniach z Janem Pawłem II oraz wywiad ze 100-letnią Siostrą Aribertą Burzio, która pracowała dla 6 papieży. Są zamieszczone wystąpienia i relacje z III Kongresu Ruchu „Europa Christi”. Jest także artykuł zachęcający do pogłębiania dziedzictwa pasterskiego Prymasa Wyszyńskiego.
Tygodnik „Gość Niedzielny” proponuje artykuł wyjaśniający czym jest diakonat stały w Kościele oraz jaką rolę spełniają nadzwyczajni szafarze Eucharystii. Jest także artykuł zatytułowany „Pierwszy z Dwunastu” na temat Prymatu Papieża. Oraz artykuł pt. „Savoir-vivre w Kościele?”, czyli o tym co wolno, a czego nie należy robić w murach świątyni.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 LUTY 2019 R.

1. Zapraszamy na cotygodniowe nabożeństwa w naszym kościele: we środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Matki Bożej Markowskiej o godzinie 16.30 – Prosimy o składanie na karteczkach próśb i podziękowań; we czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godzinie 16.00 i wspólny różaniec w intencji powołanych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne godzinie 16.30.

2. W piątek obchodzimy w liturgii święto Katedry Świętego Piotra. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji Ojca Świętego Franciszka, który jest aktualnie następcą Świętego Piotra Apostoła i kieruje Kościołem Katolickim

3. Modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadzi Róża Świętego Judy Tadeusza, której zelatorem jest Pan Tadeusz Bytnar.

4. Pragniemy podziękować za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę na składkę inwestycyjną. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

5. W minionym tygodniu, w sobotę, pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Marię Lonc, l. 94. Oprócz Mszy Świętych zamówionych przez najbliższą rodzinę, przyjaciół i znajomych zostaną odprawione 4 Msze Święte od uczestników pogrzebu.

6. Z racji trwających ferii szkolnych II Wieczór Błogosławieństw odbędzie się w terminie późniejszym. Data tego modlitewnego spotkania zostanie podana w przyszłą niedzielę.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:
Tygodnik „Niedziela” proponuje „Manifest wiary” Kard. Mullera, w którym ostrzega przed końcową próbą Kościoła. Jest też ciekawy artykuł pt. „Testament Jana Olszewskiego” oraz artykuły pt. „O sztuce bycia razem” i „O potrzebie dialogu”, traktujące ważną sprawę relacji między pokoleniami.
Tygodnik „Gość Niedzielny” proponuje jako temat tygodnia artykuł na temat sytuacji nauczycieli pt. „Jak się uczy cudze dzieci?” oraz próbę odpowiedzi na pytanie: Dlaczego warto się modlić. Znajdziemy także refleksję o mitach okrągłego stołu oraz o roli, jaką spełnił dla Polski Premier Jan Olszewski.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 LUTY 2019 R.

1. W poniedziałek obchodzimy wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Od roku 1992 w tym dniu jest obchodzony Światowy Dzień Chorego. Jest to dzień modlitwy w intencji wszystkich chorych, cierpiących oraz osób w podeszłym wieku, a zarazem okazja do okazania im chrześcijańskiej miłości.

2. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Na to spotkanie zapraszamy członków a także chętnych, którzy chcieliby przyłączyć się do tego Stowarzyszenia ludzi świeckich.

3. We czwartek obchodzimy w liturgii Święto Świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy.

4. Zapraszamy na cotygodniowe spotkania modlitewne w naszej parafii: we środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Matki Bożej Markowskiej o godzinie 16.30; we czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godzinie 16.00 i różaniec w intencji powołanych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

5. Modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadzi Róża Świętego Antoniego, której zelatorem jest Pan Zbigniew Bar.

6. Pragniemy podziękować za złożone ofiary w Święto Ofiarowania Pańskiego (2 luty), jakimi nasza parafia wsparła Siostry Karmelitanki w Przemyślu. Pragniemy także poinformować, że ofiary składane przy tegorocznej szopce zostały przeznaczone dla ministrantów.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:
Tygodnik „Niedziela” proponuje ciekawy felieton o państwach Pólwyspu Arabskiego, jakie odwiedził papież Franciszek, następnie znajdziemy trzy interesujące artykuły związane ze Światowym Dniem Chorego, a także 2 wywiady: jeden o patronach Europy – Świętych Cyrylu i Metodym i drugi o tzw. wojnie bez wojny, czyli o cyberzagrożeniach i o cyberbezpieczeństwie.
Tygodnik „Gość Niedzielny” pisze o objawieniach Matki Bożej w Akicie (Japonia) i o treści tych objawień, o kulisach zwołania Soboru Watykańskiego II przez Jana XXIII, o mowie nienawiści.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 3 LUTY 2019 R.

1. Dziś obchodzimy wspomnienie Św. Błażeja. Po modlitwie po Komunii Świętej będzie miało miejsce błogosławieństwo jabłek.

2. We wtorek obchodzimy wspomnienie Św. Agaty, Dziewicy i Męczennicy. Podczas Mszy Świętych porannej i wieczornej błogosławieństwo chleba i soli.

3. We środę obchodzimy Uroczystość Świętej Doroty, Dziewicy i Męczennicy, patronki naszej parafii. Jest to dzień odpustu parafialnego i w tym dniu mamy obowiązek, jako parafianie, uczestniczyć we Mszy Świętej. Msze Święte o godzinie: 7.00, 11.00, 18.00.
Główna Msza Święta odpustowa o godzinie 18.00. Po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Świętej Doroty, hymn Ciebie Boga wysławiamy i uroczyste błogosławieństwo. Mszy Świętej odpustowej będzie przewodniczył i homilię na wszystkich Mszach Świętych wygłosi Ksiądz Prałat Edward Sobolak, Ekonom Archidiecezji Przemyskiej.
Zachęcamy wszystkich do chrześcijańskiego i rodzinnego świętowania naszego odpustu oraz do licznego udziału we Mszy Świętej. O godzinie 17.30 zapraszamy na modlitwę różańcową w intencji parafii w ramach cotygodniowej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Matki Bożej Markowskiej.
Z sakramentu pokuty będzie można skorzystać w poniedziałek i we wtorek pół godziny przed Mszą Świętą oraz podczas Mszy Świętej porannej i wieczornej.

4. We czwartek przypada I czwartek miesiąca lutego. Od godziny 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i czas na prywatną modlitwę w ciszy. O godzinie 16.30 wspólny różaniec w intencji powołanych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii.
Na Mszę Świętą wieczorną i potem na spotkanie zapraszamy wszystkich rodziców dzieci klas III (tym razem bez dzieci).

5. We czwartek po Mszy Świętej wieczornej będzie miało miejsce spotkanie Rady Duszpasterskiej w pełnym składzie. Z uwagi na ważne tematy, które będą omawiane, obecność jest obowiązkowa.

6. Modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadzi Róża bł. Edmunda Bojanowskiego, której zelatorem jest Pan Stanisław Szpytma.

7. We wtorek pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Eugenię Kielar l. 92. Oprócz intencji zamówionych przez rodzinę, przyjaciół i znajomych będzie odprawionych 6 Mszy Świętych od uczestników pogrzebu.

8. Dziękujemy grupom parafialnym za podjęcie posługi liturgicznej podczas dzisiejszej niedzieli.

9. Zachęcamy do zabrania karteczek z cytatami z Pisma Świętego.

10. Ogłaszamy nabór do chóru parafialnego Cantus Deo – mile widziane zarówno głosy męskie jak i żeńskie. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z Panem Organistą.

11. Od przyszłej niedzieli rozpocznie się tegoroczny Kurs przedmałżeński w naszej parafii. Spotkania będą w II i IV niedzielę miesiąca od lutego do czerwca, po Mszy Świętej o godzinie 15.00. Kurs jest otwarty dla młodzieży od szkoły średniej wzwyż. Zapisy na pierwszym spotkaniu, tj. w przyszłą niedzielę.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 STYCZNIA 2019 R.

1. W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na swoje spotkanie wszystkich ministrantów. Spotkanie rozpoczyna się od uczestnictwa we Mszy Świętej.

2. W tym tygodniu kandydaci do Bierzmowania będą mieli spotkania formacyjne, które rozpoczynają się od uczestnictwa we Mszy Świętej o godzinie 17.00
– Poniedziałek – klasy VII
– Wtorek – klasy III Gimnazjum
– Środa – klasy VIII

3. Zapraszamy do uczestnictwa w cotygodniowych modlitwach wspólnotowych: we środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Matki Bożej Markowskiej o godzinie 16.30 (rosimy o pisanie próśb i podziękowań) a we czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i czas na prywatną modlitwę w ciszy począwszy od godziny 16.00 w intencji powołanych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

4. Najbliższy piątek to I piątek miesiąca lutego. W tym dniu odwiedzimy chorych począwszy od godziny 8.30. Bardzo prosimy o zgłoszenie chorych w zakrystii, do czwartku wieczora włącznie.
Po Mszy Świętej wieczornej zostanie odmówiona Litania do Najświętszego Serca Jezusowego oraz Akt poświęcenia.

5. Spowiedź święta w tym tygodniu: codziennie pół godziny przed Mszą Świętą poranną i wieczorną oraz w czasie Mszy Świętej. Natomiast w piątek spowiedź od godziny 16.00 i podczas Mszy Świętej.

6. W sobotę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, tradycyjnie nazywane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Poświęcenie gromnic podczas Mszy Świętych o godz. 7.00, 10.00 i wieczorem o godz. 17.00.
W tym dniu pamiętamy w naszych modlitwach o osobach Życia Konsekrowanego, szczególnie o Siostrach Zakonnych pracujących w naszej parafii oraz o osobach konsekrowanych, pochodzących z naszej parafii. W tym dniu podczas Mszy Świętych będą zbierane ofiary na potrzeby Sióstr klauzurowych, żyjących w klasztorach na terenie naszej Archidiecezji: Sióstr Karmelitanek z Przemyśla oraz Sióstr Benedyktynek z Przemyśla i Jarosławia.

7. W przyszłą niedzielę, z racji I Niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy Świętej. O godzinie 15.00 wspólny różaniec a po nim zmiana tajemnic różańcowych.
Intencja modlitewna na miesiąc luty: O dar zdrowia dla chorych oraz o dobrą śmierć dla konających.

8. Modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadzi Róża Świętego Jana Pawła II, której zelatorką jest Pani Ewa Kielar.

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Eugenię Ulma, lat 85. Oprócz Mszy Świętych zamówionych przez najbliższą rodzinę i przyjaciół będą odprawione 3 Msze Święte od uczestników pogrzebu.

10. Pragniemy podziękować mieszkańcom z rejonu XVI za sprzątanie kościoła w miesiącu styczniu. Prosimy, aby w miesiącu lutym tę posługę podjęli mieszkańcy z rejonu XVII.

11. Zapowiedzi przedślubne
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
Tomasz Karol Szewczyk, zam. Markowa i Joanna Beata Dziedzic, zam. Przeworsk – zapowiedź II

12. Prasa katolicka:
Tygodnik „Niedziela” proponuje cykl artykułów na temat trądu z racji przypadającego dziś 66 Światowego Dnia Trędowatych. Zamieszcza także wywiad z Ks. Arcybiskupem Mieczysławem Mokrzyckim, w którym mówi o sytuacji na Ukrainie. We wkładce „Niedziela Młodych” jest zaprezentowana postać Sandry Sabattini, młodej dziewczyny, której proces beatyfikacyjny trwa oraz trochę informacji o Polakach, którzy wyjechali na ŚDM w Panamie
Tygodnik „Gość Niedzielny” proponuje artykuł, który jest spojrzeniem na fenomen Światowych Dni Młodych. Poza tym znajdziemy artykuł pt. „Sprawa Księdza Stryczka”. Jest także próba wyjaśnienia czym jest modlitwa autentyczna.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 STYCZNIA 2019 R.

1. W piątek zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Z całego serca dziękujemy tym rodzinom, które otworzyły drzwi swoich domów, zgromadziły się na wspólnej modlitwie i przyjęły Boże błogosławieństwo. Bóg zapłać za życzliwe przyjęcie, za okazywaną gościnność oraz za składane ofiary.
We wtorek, w godzinach od 15.30 do 19.00 odwiedzimy te rodziny, które zostały pominięte z różnych powodów (nieobecność w domu, przeoczenie z naszej strony). Te rodziny, które życzą sobie, aby ksiądz pomodlił się wspólnie z rodziną i pobłogosławił dom, proszone są o dokonanie zgłoszenia w zakrystii.

2. W tym tygodniu obchodzimy w liturgii: w poniedziałek – wsp. Św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy; we czwartek – wsp. Św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła; w piątek – Święto Nawrócenia Św. Pawła a w sobotę – wsp. Św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów.

3. W poniedziałek obchodzimy Dzień Babci a we wtorek Dzień Dziadka. Zachęcamy do okazywania im naszej wdzięczności oraz do modlitwy za te drogie nam osoby.

4. Zachęcamy do uczestnictwa w cotygodniowych modlitwach wspólnotowych: w środowej Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Matki Bożej Markowskiej o godzinie 16.30 i w czwartkowej adoracji i modlitwie w intencji powołanych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne, począwszy od godziny 16.00.

5. We środę po Mszy Świętej wieczornej spotkanie wszystkich ministrantów. Obecność obowiązkowa na Mszy Świętej i na spotkaniu..

6. W piątek o godzinie 19.00 zapraszamy na pierwsze w tym roku duszpasterskim spotkanie modlitewne w ramach „Wieczorów uwielbienia i błogosławieństw”. Więcej informacji na temat tych spotkań można znaleźć na stronie internetowej parafii. Zapraszamy do udziału w tych spotkaniach wszystkich, którzy pragną zatrzymać się w ciszy przed Panem i konfrontować swoje życie w świetle usłyszanego Słowa Bożego.

7. Modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadzi Róża Świętej Teresy z Avila, której zelatorką jest Pani Kuźniar Teresa.

8. Pragniemy podziękować za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę w ramach składki inwestycyjnej. Bóg zapłać.

9. W tym tygodniu, w sobotę, pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Józefa Bawoł, l. 65. Oprócz intencji zamówionych przez rodzinę, przyjaciół i znajomych będzie odprawionych 44 Mszy Świętych od uczestników pogrzebu.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej
Tygodnik „Niedziela” proponuje szereg wywiadów na temat Światowych Dni Młodzieży, które aktualnie trwają w Panamie. Oprócz tego jest ciekawy wywiad z Kard. Gerhardem Mullerem pt. „Czego Europa może się uczyć od Polski”, oraz opowieść o Ks. Biskupie Antonim Długoszu znanym jako „Biskup od dzieci”.
Tygodnik „Gość Niedzielny” zajmuje się projektem nowych regulacji stosunków Kościół-państwo, który zapowiada lewica. Jest także analiza danych Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego w Polsce dotyczących religijności Polaków.

11. Zapowiedzi Przedślubne
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Tomasz Karol Szewczyk, zam. Markowa i Joanna Beata Dziedzic, zam. Przeworsk – zapowiedź I

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 13 STYCZNIA 2019 R.

1. Dziś w liturgii obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego. Niech dzień dzisiejszy stanie się dniem wdzięczności za łaskę chrztu świętego oraz dniem modlitwy za naszych rodziców i rodziców chrzestnych.
Wraz z dzisiejszą niedzielą kończy się w liturgii okres Bożego Narodzenia, choć kolędy będziemy śpiewać tradycyjnie do Matki Bożej Gromnicznej – 2 lutego.

2. Zapraszamy do uczestnictwa w cotygodniowych modlitwach wspólnotowych: w środowej Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Matki Bożej Markowskiej o godzinie 16.30 i w czwartkowej adoracji i modlitwie w intencji powołanych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne, począwszy od godziny 16.00.

3. W tym tygodniu obchodzimy w liturgii: we czwartek – wspomnienie Św. Antoniego, opata, a w sobotę – wspomnienie Św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa, patrona naszej Archidiecezji.

4. W piątek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Każdego dnia podczas Mszy Świętej polecać będziemy Panu Bogu tę ważną intencję.

5. W tym tygodniu będziemy kontynuować wizytę duszpasterską odwiedzając rodziny mieszkające przy głównej drodze. W poniedziałek i w piątek w godzinach od 15.00 do 20.00, od wtorku do czwartku od 15.30 do 20.00 a w sobotę od 9.00 do 13.00 i od 14.00 do 19.00. Dwaj kapłani będą kontynuować od ostatniego odwiedzonego domu w sobotę w stronę Albigowej, po obydwu stronach. Trzeci kapłan rozpocznie od POMU i odwiedzi domy po lewej idąc w stronę kościoła.
Dziękujemy za dotychczasowe przyjęcie, za okazywaną gościnność, za zgłaszane spostrzeżenia i sugestie oraz za złożone ofiary.

6. Modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadzi Róża Świętej Siostry Faustyny, której zelatorką jest Pani Jadwiga Niemczak.

7. W ostatnim dniu roku 2018 pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Jana Inglot l. 71. Oprócz intencji zamówionych przez rodzinę, przyjaciół i znajomych będzie odprawionych 6 Mszy Świętych od uczestników pogrzebu.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
Tygodnik „Niedziela” proponuje artykuł na temat Świętej od codzienności, jak bywa nazywana Św. Joanna Beretta Molla oraz wywiad z doktorem Robertem Walley po znamiennym tytułem: „Polacy, jesteście przyszłością świata”.
Tygodnik „Gość Niedzielny” proponuje wyczerpujący artykuł na temat sakramentu Chrztu Świętego, jako Bramy Sakramentów oraz wywiad z Ks. Arcybiskupem Wiktorem Skworcem o potrzebie chwil modlitewnego wyciszenia przed Panem, aby usłyszeć głos Chrystusa, jak i swego serca.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO
06 STYCZNIA 2019 R.

1. Dziś w liturgii obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Jak słyszeliśmy w czytanym dziś Komunikacie Przewodniczącego Komisji ds. Misji, modlimy się dziś szczególnie za misjonarzy i misjonarki.
Z racji I Niedzieli miesiąca dziś o godzinie 15.00 modlitwa różańcowa a po niej zmiana tajemnic różańcowych.

2. Pan Organista pragnie podziękować 800 rodzinom naszej parafii, które przyjęły opłatek w punktach. Serdeczne Bóg zapłać.

3. We środę tradycyjnie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Matki Bożej Markowskiej o godz. 16.30. Prosimy o pisanie próśb i podziękowań. Natomiast we czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 16.00 a o godz. 16.30 modlitwa różańcowa w intencji za powołanych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne

4. W nadchodzącym tygodniu będziemy kontynuować wizytę duszpasterską w według następującego planu:

Poniedziałek 07. 01 od 15.00 do 20.00
Wtorek 08. 01 od 15.30 do 20.00
Środa 09. 01 od 15.30 do 20.00
Czwartek 10. 01 od 15.30 do 20.00
Piątek 11.01 od 15.00 do 20.00
W wyżej wymienione dni odwiedzimy rodziny mieszkające na Zagumniu. Dwóch kapłanów rozpocznie w poniedziałek od strony Albigowej po obydwu stronach a trzeci kapłan od Gośczyńczyka po prawej stronie w stronę Albigowej.

Sobota 12.01 od 9.00 do 13.00 i od 14.00 do 19.00
Jeden kapłan ulica Dworska w stronę kościoła;
Drugi kapłan domy począwszy od kościoła w stronę Albigowej;
Trzeci kapłan od Malinowej Werandy w stronę szkoły – domy przy głównej drodze oraz tzw. „Rzeki”.

5. W minionym tygodniu we czwartek pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Kazimierza Kielar, l. 87. Oprócz Mszy Świętych zamówionych przez najbliższą rodzinę, przyjaciół i znajomych zostanie odprawionych 9 Mszy Świętych od uczestników pogrzebu.

6. Modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadzi Róża Różańcowa Św. Doroty, której zelatorką jest Pani Maria Bytnar.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA W OKTAWIE NARODZENIA PAŃSKIEGO
ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY
30 GRUDNIA 2018 R.

1. Dziś w liturgii obchodzimy Święto Świętej Rodziny: Jezusa Maryi i Józefa. Modlimy się za wszystkie rodziny naszej parafii.
Na godzinę 18.00 zapraszamy wszystkich na koncert kolęd w wykonaniu muzyków i śpiewaków z naszej parafii

2. W poniedziałek ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy wszystkich na Mszę Świętą o godzinie 15.00 i na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne, bezpośrednio po Mszy Świętej.

3. We wtorek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki a zarazem pierwszy dzień Nowego Roku Pańskiego 2019. Jest to również Światowy Dzień modlitw o pokój na świecie. Msze Święte według porządku niedzielnego, tj. o godzinie: 7.00, 9.00, 11.00, 15.00.
Po Mszy Świętej o godzinie 15.00, w kościele zostanie zaprezentowana sztuka bożonarodzeniowa w wykonaniu młodzieży z RAM. Serdecznie zapraszamy.

4. We czwartek przypada I czwartek miesiąca. O godzinie 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i czas na prywatną modlitwę w ciszy. O godzinie 16.30 wspólny różaniec w intencji powołanych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii.

5. W piątek przypada I piątek miesiąca – dzień wynagradzania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po Mszy Świętej Litania i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
Gdyby ktoś potrzebował skorzystać ze spowiedzi Świętej to będzie taka możliwość w piątek od godziny 16.00 – z racji wizyty duszpasterskiej będzie posługiwało w konfesjonale tylko 2 kapłanów. Prosimy więc, aby ze spowiedzi świętej korzystać we wszystkie dni pół godziny przed Mszą Świętą zarówno poranną jak i wieczorną
W godzinach porannych, począwszy od godziny 8.30 odwiedzimy chorych. Prosimy o ich zgłoszenie lub potwierdzenie w zakrystii do czwartku wieczora włącznie

6. W sobotę przypada I sobota miesiąca – dzień wynagradzania za grzechy i zniewagi wyrządzone Niepokalanemu Sercu Maryi. O godzinie 16.30 zostanie odmówiona wspólna modlitwa różańcowa wynagradzająca za grzechy świata.

7. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze Święte według porządku niedzielnego: o godzinie 7.00, 9.00, 11.00, 15.00. W czasie każdej Mszy Świętej będzie poświęcenie kredy i kadzidła.
W naszych modlitwach pamiętać będziemy szczególnie o misjach i o misjonarzach. Składka będzie przeznaczona na ten cel.

8. W nadchodzącym tygodniu będziemy kontynuować wizytę duszpasterską według następującego planu:

Poniedziałek 31.12 – od 9.00 do 13.00 – kontynuacja z soboty.

Środa 02. 01 – od 15.30 do 20.00 – jeden kapłan od Krzyżówek w stronę Gaci domy po prawej stronie; dwóch kapłanów droga Dyrektorska od strony Gaci po obydwu stronach.

Czwartek 03. 01 –  od 15.30 do 20.00 – dwaj kapłani kontynuacja drogi Dyrektorskiej; jeden kapłan domy po obu stronach przy głównej drodze od Krzyżówek na Łańcut (Ocieki).

Piątek 04.01 – od 14.00 do 20.00 – trzej kapłani od Krzyżówek do Muzeum domy po obu stronach przy głównej drodze.

Sobota 05.01 – od 9.00 do 13.00 i od 14.30 do 19.00 – Kazimierz cały (po obydwu stronach):
Jeden kapłan od stacji benzynowej w stronę kościoła; Drugi kapłan od Malinowej Werandy na lewo w stronę Stacji benzynowej; Trzeci kapłan od Malinowej Werandy na prawo.

9. Dziękujemy mieszkańcom Rejonu XV za podjętą posługę sprzątania kościoła w miesiącu grudniu. Prosimy, aby w miesiącu styczniu tę posługę podjęli mieszkańcy Rejonu XVI.

10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: we czwartek śp. Stanisław Szpytma, l. 86, w piątek śp. Janina Bar, l. 91, w sobotę śp. Bronisława Jurczak. Oprócz Mszy Świętych zamówionych przez najbliższą rodzinę, przyjaciół i znajomych zostaną odprawione Msze Święte od uczestników pogrzebu: Śp. Stanisław – 11; śp. Janina – 4. Wszystkie intencje złożone z racji pogrzebu Bronisławy Jurczak zostały przekazane do odprawienia jej synowi, Ks. Kazimierzowi.

11. Modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadzi Akcja Katolicka.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV NIEDZIELA ADWENTU 23 GRUDNIA 2018 R.

1. Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. Msza Święta o godzinie 7.00. Nie będzie Mszy Świętej o godzinie 17.00.
Wieczorem zasiądziemy do Wieczerzy wigilijnej, która mieć powinna charakter religijny, podniosły i uroczysty. Z tego powodu zachęcamy do godnego przeżycia wigilii i Świąt Bożego Narodzenia. Ze względu na religijny charakter Wieczerzy wigilijnej należy ją rozpocząć od odczytania fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza, opisującego narodzenie Jezusa Chrystusa. Następnie mają miejsce: wspólna modlitwa, życzenia świąteczne, łamanie się opłatkiem. Niechaj tego wieczoru nie zabraknie wspólnego, rodzinnego śpiewania kolęd przy stole. Nie śpieszmy się do telewizora, ale przeżyjmy ten wieczór w atmosferze radości i pokoju. Pamiętajmy w tym szczególnym dniu o ludziach samotnych z sąsiedztwa, którzy nie mają nikogo, z kim przełamać się opłatkiem. Zadbajmy o to, aby nie czuli się sami.
Prosimy, aby zachować w tym dniu tradycję spożywania posiłków bezmięsnych i nie podawać alkoholu. Na stole niech płonie świeca Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

2. Uroczystość Bożego Narodzenia rozpoczniemy Mszą Świętą o północy.
Msze Święte w dzień Bożego Narodzenia o godzinie. 7.00, 9.00, 11.00. Nie będzie Mszy o godz. 15.00.

3. We środę 26 grudnia Święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte tak jak w niedzielę, tj. o godzinie 7.00, 9.00 i o 11.00. Na zakończenie Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie miało miejsce poświęcenie owsa. W tym dniu również nie będzie Mszy Świętej o godzinie 15.00

4. We czwartek 27 grudnia wspominamy w liturgii Świętego Jana Apostoła. W czasie Mszy Świętej wieczornej będzie miało miejsce poświęcenie wina.

5. Wizytę duszpasterską, zwaną kolędą, rozpoczniemy w sobotę 29 grudnia. Plan wizyty duszpasterskiej podany zostanie w Święto Świętego Szczepana.

6. W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Świętej Rodziny z Nazaretu. Na Mszy Świętej o godzinie 11.00 będą chrzty dzieci.
O godzinie 18.00 zapraszamy do kościoła na tradycyjny koncert bożonarodzeniowy w wykonaniu zespołów i artystów z Markowej. Organizatorami są Centrum Kultury w Markowej oraz parafia.

7. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy w tym tygodniu odpowiedzieli na nasz apel i pomogli w przygotowaniu naszego kościoła do Świąt Bożego Narodzenia: Panom, którzy we czwartek pomogli w ustawieniu choinek i szopki; młodzieży z RAM-u i KSM-u, która w piątek ubierała choinki, Panu Kościelnemu oraz Siostrom: Siostrze Przełożonej i S. Alinie za .piękny wystrój kościoła. Bóg zapłać wszystkim.

8. W minionym tygodniu we wtorek pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Kazimierza Kluz, l. 69. Oprócz Mszy Świętych zamówionych od rodziny i przyjaciół będzie odprawionych 13 Mszy Świętych od uczestników pogrzebu.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
Tygodnika Niedziela jest bardzo atrakcyjny. Zawiera płytę CD z kolędami w wykonaniu Ryszarda Rynkowskiego oraz kalendarz na rok 2019 z papieżem Franciszkiem. Podobnie prezentuje się Gość Niedzielny.
Znajdziemy w nich dużo informacji na temat obchodzonych Świąt Bożego Narodzenia. Oba tygodniki to numery świąteczne więc i cena jest trochę inna.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III NIEDZIELA ADWENTU – 16 GRUDNIA 2018 R.

1. Dzisiejsza niedziela to niedziela „Gaudete”. Kościół słowami Liturgii Słowa zachęca nas do radości i do wdzięczności Bogu. Dziś też rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do Uroczystości Bożego Narodzenia. W dniach od 17 do 24 grudnia przyzywać będziemy przyjścia Zbawiciela śpiewając tzw. Wielkie Antyfony Adwentu.

2. Zachęcamy nadal do licznego udziału w Roratach, które celebrujemy codziennie o godzinie 17.00. Nie ustawajmy w gorliwym i modlitewnym oczekiwaniu w tym ostatnim tygodniu Adwentu.

3. We wtorek dzień spowiedzi w naszej parafii w godzinach: 10.00 – 12.00 oraz 16.00 – 19.00 (w czasie Mszy Świętej wieczornej będzie przerwa w spowiedzi).
Prosimy, aby wszyscy skorzystali z obecności 12 spowiedników z zewnątrz i przystąpili do sakramentu pokuty.

4. We wtorek od godziny 8.30 odwiedzimy chorych z okazji Świąt Bożego Narodzenia, ale tylko tych chorych, u których nie byliśmy w I piątek miesiąca grudnia, a którzy chcieliby skorzystać ze spowiedzi i przyjąć Komunię Świętą. Prosimy o ich zgłoszenia do jutra, do Mszy Świętej wieczornej.

5. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Matki Bożej Markowskiej o godzinie 16.30 a po niej Msza Święta.

6. We czwartek dzień adoracji Najświętszego Sakramentu od godziny 16.00 oraz dzień modlitwy za powołanych i o nowe i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. O godzinie 16.30 wspólny różaniec w tej intencji

7. We czwartek, na godzinę 10.00 zapraszamy chętnych mężczyzn do pomocy przy ustawianiu choinek i szopki w kościele. Natomiast w sobotę od godziny 10.00 zapraszamy młodzież z RAM-u i KSM-u do pomocy przy ubieraniu choinek w kościele.

8. W piątek po Mszy Świętej wieczornej będzie miała miejsce próba jasełek. Obecność osób z RAM-u, które biorą w nich udział jest obowiązkowa. Zaproszona jest także młodzież niezrzeszona, która chciałaby włączyć się w to dzieło.

9. W tym tygodniu modlitwę różańcową przed Mszą Świętą wieczorną poprowadzi Róża Świętej Łucji, której Zelatorką jest Pani Wanda Flejszar.

10. Pragniemy podziękować za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne w naszej parafii oraz za ofiary do puszek jako Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Dziękujemy także wszystkim indywidualnym ofiarodawcom składającym ofiary na remont kościoła w kancelarii parafialnej bądź wpłacającym na konto parafialne, a którzy pragną pozostać anonimowi. Bóg zapłać

11. Zachęcamy do zakupu świec na tegoroczny stół wigilijny. Nabywając świecę wspieramy dzieci z ubogich rodzin.

12. W Uroczystość Objawienia Pańskiego (6.01.2019) zamierzamy zorganizować obiad w Domu Parafialnym dla osób samotnych z naszej parafii. Prosimy o pomoc w odnalezieniu takich osób, o porozmawianie z nimi oraz o zachętę, aby zechcieli wziąć udział we wspólnym kolędowaniu. Zapewnimy transport.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:

Tygodnik „Niedziela” proponuje sylwetkę zmarłego niedawno prezydenta Busha i jego stosunek do Polski i Polaków. Są także dwie refleksje na Adwent: Ks. Pawliny pt. Wiara własnej produkcji oraz Ks. Pietraszko pt. Adwent i co dalej? We wkładce przemyskiej możemy znaleźć dwie relacje dotyczące naszej parafii: Ks. Bienia pisze o wystawie o Rodzinie Ulmów w Rzymie a Pani Maria Ryznar-Fołta pisze o tegorocznych zaduszkach skansenowskich. Jest także artykuł o nowych możliwościach dla Kół Gospodyń Wiejskich.
Tygodnik „Gość Niedzielny” oferuje płytę CD z kolędami wykonanymi na gitarze. Kontynuując katechezę o Duchu Świętym omawia dar męstwa i umiejętności. Znajdziemy raport o zamordowanych księżach (w tym roku było ich aż 35) oraz artykuł o bł. Kardynale Newman’e.
Zachęcamy także do zakupu dwumiesięcznika „Miłujcie się”.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II NIEDZIELA ADWENTU – 9 GRUDNIA 2018 R.

1. Trwa czas Adwentu, czas przygotowania naszych serc do Uroczystości Narodzenia Pańskiego oraz do spotkania z Bogiem przy końcu naszego życia. Zachęcamy więc, aby przeżywać ten czas intensywnie na modlitwie i podejmować działania mające na celu naszą duchową odnowę. Zachęcamy do licznego udziału w Roratach, które celebrujemy, we wszystkie dni od poniedziałku do soboty o godzinie 17.00.

2. W tym tygodniu swoje spotkania będą miały następujące grupy parafialne:
środa – ministranci starsi oraz lektorzy
czwartek – Akcja Katolicka

3. W tym tygodniu przypadają rocznice śmierci Księży Proboszczów pracujących w naszej parafii:
w poniedziałek 10 grudnia– rocznica śmierci Ks. Ewarysta Dębickiego, proboszcza w latach 1936-1952;
we czwartek 13 grudnia – rocznica śmierci Ks. Władysława Tryczyńskiego, proboszcza w latach 1901-1935.

4. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Matki Bożej Markowskiej o godz. 16.30.

5. We czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 16.00 i czas na prywatną modlitwę uwielbienia i dziękczynienia za powołanych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.

6. Od przyszłej soboty rozpoczyna się w naszym dekanacie czas spowiedzi świętych adwentowych. Przypominamy, że w naszej parafii będziemy mogli skorzystać z sakramentu pojednania we wtorek 18 grudnia. Godziny spowiedzi zostaną podane w przyszłą niedzielę.

7. Jak co roku, są do nabycia świece na stół wigilijny, które rozprowadza Caritas Polska w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do ich zakupu, gdyż nabywając świecę wspieramy dzieci z ubogich rodzin.

8. W imieniu ministrantów pragniemy podziękować za ofiary złożone puszek na zakup dla nich mikołajkowych paczek. Ministranci zebrali 1483 złotych. Bóg zapłać.

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: we wtorek śp. Zofię Kud, l. 87, we czwartek śp. Stanisława Kielar, l. 63, w piątek śp. Andrzeja Sadleja, l. 71. Oprócz Mszy Świętych od rodziny i najbliższych, będą odprawione Msze Święte od uczestników pogrzebu: 2 za śp. Zofię Kud, 16 za śp. Stanisława Kielar, 7 za śp. Andrzeja Sadleja.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Tygodnik „Niedziela” zamieszcza relację z wystawy pod znamiennym tytułem: Rodzina Ulmów w Rzymie. Następnie jest rozwinięty temat numeru: zatrzymaj aborcję. Znajdziemy w nim interesujące świadectwo pewnej Siostry Urszulanki o Ks. Jerzym Popiełuszce oraz artykuł o nowym kościele w dzielnicy Lwowa, która miała być dzielnicą „bez Boga”.
Tygodnik „Gość Niedzielny” kontynuuje katechezę na temat darów Ducha Świętego – tym razem o darach rozumu i rady, nazywając je Bożymi GPS-ami. Oprócz tego znajdziemy artykuł na temat pisarstwa i duchowości Thomasa Mertona oraz wiele innych ciekawych artykułów, godnych polecenia.

11. Zapowiedzi Przedślubne

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
Mateusz Sitek, zam. Albigowa i Agnieszka Kielar, zam. Markowa –
zapowiedź II

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I NIEDZIELA ADWENTU – 2 GRUDNIA 2018 R.

1. We środę, 28 listopada 2018 r. podczas Audiencji Generalnej w auli Pawła VI Papież Franciszek podkreślił bohaterstwo naszych Sług Bożych Józefa i Wiktorii Ulma wraz z dziećmi w następujących słowach: „Pozdrawiam pielgrzymów z Polski, a szczególnie organizatorów wystawy otwartej w Uniwersytecie Urbanianum, poświęconej polskiej rodzinie rozstrzelanej przez niemieckich nazistów za ukrywanie Żydów. W kontekście rozważań o Dekalogu, niech ta rodzina Sług Bożych oczekujących na beatyfikacje, będzie dla wszystkich przykładem wierności Bogu, jego przykazaniom, miłości bliźniego oraz szacunku dla ludzkiej godności”.

2. Dziś rozpoczynamy czas Adwentu, który ma podwójny charakter: jest czasem przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego oraz czasem oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu naszego życia. Wykorzystajmy ten czas, darowany nam przez Pana Boga, aby przygotować się duchowo do tych wielkich wydarzeń. Zadbajmy o to, aby w tym okresie wyprostować zawiłe ścieżki naszego życia, jak będzie nas zachęcał Święty Jan Chrzciciel. Czyńmy więcej dobra, poświęcajmy więcej czasu na modlitwę czy to wspólnotową czy to indywidualną, miejmy oczy otwarte na potrzeby naszych braci potrzebujących. Rozpoczynający się dziś nowy rok liturgiczny przeżywać będziemy pod hasłem: W mocy Bożego Ducha.

3. W okresie Adwentu, we wszystkie dni, od poniedziałku do soboty, będziemy mogli uczestniczyć we Mszy Świętej, zwanej Roratnią. Zapraszamy wszystkich bez wyjątku: dzieci, młodzież, dorosłych i starszych codziennie na godzinę 17.00. Prosimy, aby przynosić ze sobą lampiony, które symbolicznie wyrażają nasze czuwanie.

4. W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej na plebanii będzie miało miejsce spotkanie sekcji duszpastersko – kulturalnej Rady Duszpasterskiej.

5. Młodzież przygotowująca się do Bierzmowania będzie miała w tym tygodniu swoje spotkania formacyjne w ramach katechezy parafialnej:
poniedziałek – klasy VII
wtorek –klasy VIII
środę – klasy III Gimnazjum
czwartek – klasy VI
Przypominamy młodzieży, że te spotkania odbędą się w Domu Parafialnym oraz, że rozpoczynają się od uczestnictwa we Mszy Świętej wieczornej o godzinie 17.00. Obecność obowiązkowa na Mszy Świętej i na spotkaniu.

6. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Matki Bożej Markowskiej o godzinie 16.30 a po niej Msza Święta.

7. We czwartek I czwartek miesiąca. O godzinie 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy. O godzinie 16.30 wspólny różaniec za powołanych i o nowe powołania. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie ze Świętym Mikołajem dla wszystkich ministrantów.

8. W piątek I piątek miesiąca. To dzień wynagradzania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy i zniewagi. Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Jezusowego i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego.
W godzinach porannych, począwszy od godziny 8.30 odwiedzimy chorych. Prosimy o ich zgłoszenie czy potwierdzenie w zakrystii do czwartku wieczora włącznie.

9. W tym tygodniu będzie możliwość skorzystania z sakramentu pojednania codziennie pół godziny przed Mszą Świętą i podczas Mszy Świętej porannej i wieczornej. W piątek spowiedź od godziny 16.00.
Informujemy, że spowiedź z okazji Świąt Bożego Narodzenia będzie w naszej parafii we wtorek 18 grudnia w godzinach: 10-12 i 16-19.

10. W sobotę wypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pomimo, że w tym dniu nie ma obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej, zapraszamy do licznego udziału we wspólnej Eucharystii o godz. 7.00 lub o godz. 17.00. Podczas Mszy Świętej wieczornej dzieci klas III, przygotowujące się do I Komunii Świętej, otrzymają medalik. Po Mszy Świętej rodzice będą mieć krótkie spotkanie.

11. W tym tygodniu pożegnaliśmy w poniedziałek śp. Pawła Kielara, l. 32 a we czwartek śp. Czesławę Cwynar, l. 83. Oprócz Mszy Świętych od rodziny i najbliższych, będą odprawione Msze Święte od uczestników pogrzebu: 5 za śp. Pawła i 9 za śp. Czesławę.

12. Modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadzi Róża Św. Rity, której zelatorką jest Pani Elżbieta Szpytma. W miesiącu grudniu modlimy się w intencji: o dobre przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia.

13. Ogłoszenie ws. zakupu opłatków (zobacz lista obok).

14. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

15. Zapowiedzi przedślubne:
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
Mateusz Sitek, zam. Albigowa i Agnieszka Kielar, zam. Markowa – zapowiedź I

16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
W tygodniku „Niedziela” znajdziemy między innymi: artykuł wprowadzający nas w hasło nowego roku liturgicznego „W mocy Bożego Ducha”, wywiad z Ks. Piotrem Pawlukiewiczem, znanym rekolekcjonistą oraz wytrawnym kaznodzieją, w którym opowiada o swojej chorobie, o tym jak przygotować się na śmierć oraz dlaczego warto dążyć do świętości. Jest także zamieszczony List Premiera Mateusza Morawieckiego do Pań z Kół Gospodyń Wiejskich.
Tygodnik „Gość Niedzielny” rozpoczyna adwentowy cykl poświęcony darom Ducha Świętego – chodzi o pogłębienie naszej wiary. Ponadto jest interesujący artykuł o zamordowanych zakonnikach w Algierii, którzy zostaną beatyfikowani w najbliższą sobotę. Znajdziemy także wskazówki na czas kupowania prezentów.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 LISTOPADA 2018
UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Po Mszy Świętej odnowimy wspólnie Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Modlimy się dziś za członków Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w dniu ich patronalnego święta.

2. W nadchodzącym tygodniu przypadają:
w piątek – Święto Świętego Andrzeja Apostoła
w sobotę – pierwsza sobota miesiąca – o godzinie 16.30 zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi. Możliwość spowiedzi podczas różańca i w czasie Mszy Świętej.

3. Przyszła niedziela to I Niedziela miesiąca grudnia oraz I Niedziela Adwentu. O godzinie 15.00 zapraszamy wszystkich, a szczególnie członków Żywego Różańca na nabożeństwo różańcowe oraz na zmiany tajemnic różańcowych.

4. We wtorek zapraszamy nowych ministrantów dziś ustanowionych na spotkanie po Mszy Świętej i po różańcu. We środę natomiast, również po Mszy Świętej i po różańcu zapraszamy lektorów na spotkanie formacyjne. Oba spotkania odbędą się w Domu Parafialnym.

5. W ostatnim tygodniu listopada zachęcamy do licznego udziału w modlitwie różańcowej, podczas której modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach.

6. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: we środę śp. Józefa Lonc, l. 84; we czwartek śp. Helenę Buras, l. 66 i w sobotę śp. Stanisława Szpytma, l. 75. Oprócz Mszy Świętych zamówionych przez rodzinę i najbliższych będą odprawione Msze Święte od uczestników pogrzebu: za śp. Józefa 11 Mszy Św., za śp. Helenę 12 Mszy Św., za śp. Stanisława 5 Mszy Świętych.

7. Dziękujemy mieszkańcom Rejonu XIV za sprzątanie kościoła w miesiącu listopadzie. Sprzątało 25 rodzin. Od przyszłej soboty w całym miesiącu grudniu prosimy o podjęcie posługi sprzątania kościoła mieszkańców rejonu XV.

8. Zapowiedzi przedślubne:
Radosław Bartłomiej Bar, zam. Markowa i Aleksandra Helena Głasek, zam. Rzeszów – zapowiedź II

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej
Tygodnik „Niedziela proponuje dwa przepiękne artykuły o O. Jerzym Tomzińskim, najstarszym Paulinie z Jasnej Góry, który skończył 100 lat oraz dwa artykuły wyjaśniające znaczenie obchodzonej dziś uroczystości Chrystusa Króla; jest także ciekawy artykuł na temat płacenia podatków zatytułowany „Teoretyczny VAT”.
Tygodnik „Gość Niedzielny” także proponuje refleksję teologiczno – pastoralną na temat uroczystości Chrystusa Króla; Profesor Ryszard Legutko mówi o przyczynach rosnącej dyskryminacji chrześcijan w zachodniej cywilizacji; jest także interesujący artykuł na temat roli Papieża Benedykta XV w odzyskaniu niepodległości przez Polskę; z serii Legendy Niepodległej dziś mowa o Marii Skłodowskiej – Curie.
Dla najmłodszych polecamy „Małego Gościa Niedzielnego”, w którym dzieciaki znajdą lampion na tegoroczne roraty oraz naklejkę z opisem darów Ducha Świętego.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 LISTOPADA 2018 R.

1. W nadchodzącym tygodniu przypadają:
We wtorek – wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego
we środę – wspomnienie Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny
we czwartek – wspomnienie Świętej Cecylii

2. Z racji Wspomnienia Świętej Cecylii, która jest patronką chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno – muzycznych we czwartek podczas Mszy Świętej wieczornej modlić się będziemy w intencji naszego Pana Organisty i chórzystów, śpiewających w Chórze parafialnym „CANTUS DEO”, natomiast w przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godzinie 11.00 w intencji muzyków z Orkiestry Dętej i Chóru Męskiego.

3. Kandydaci na ministrantów będą mieć swoje spotkania, przygotowujące ich do uroczystego włączenia do ministrantów we czwartek, w piątek i w sobotę o godzinie 16.00 w Domu Parafialnym i obecność na nich jest obowiązkowa. Uroczyste włączenie ich w poczet ministrantów odbędzie się w przyszłą niedzielę, w Uroczystość Chrystusa Króla, podczas Mszy Świętej o godzinie 11.00. Zapraszamy na tę uroczystość rodziców, dziadków oraz rodzeństwo kandydatów.
Po każdej Mszy Świętej ministranci będą kwestować do puszek na tzw. Fundusz Ministrancki.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po każdej Mszy Świętej odnowimy wspólnie Akt wyboru Chrystusa na Króla i Pana naszego życia.
Uroczystość Chrystusa Króla to także Święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Modlić się będziemy za wszystkich członków tych Stowarzyszeń, prosząc, aby jak najwięcej katolików Świeckich w naszej parafii czuło potrzebę angażowania się czynnego w życie naszej wspólnoty.
Podczas Mszy Świętej o godzinie 15.00 będzie mieć miejsce uroczyste wręczenie emblematów nowym członkom Ruchu Apostolstwa Młodzieży.

5. Z serca dziękujemy za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne w naszej parafii. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować także indywidualnym darczyńcom, którzy składają swoje ofiary w kancelarii parafialnej bądź je wpłacają bezpośrednio na konto parafialne.

6. Ruch Apostolstwa Młodzieży serdecznie dziękuje wszystkim za ciepłe przyjęcie i przekazane ofiary podczas roznoszenia kalendarzy. Gdyby ktoś jeszcze był zainteresowany kalendarzami to można je nabyć w przedsionku kościoła.

7. Zachęcamy nadal do licznego udziału w modlitwie różańcowej, podczas której modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach.

8. Spotkanie Sekcji duszpastersko – kulturalnej Rady Duszpasterskiej, które było planowane na wtorek 20 listopada zostaje przełożone z powodu braku wytycznych do programu duszpasterskiego, jaki ma być realizowany w parafiach w przyszłym roku. Termin takiego spotkania zostanie podany w najbliższym czasie.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
Tygodnik „Niedziela” proponuje szereg artykułów na temat przeżytych uroczystości z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Ponadto znajdziemy ciekawy wywiad z Anną Łabuszewską na temat antyzachodniej kampanii Kremla oraz o języku prezydenta Rosji. Jest także artykuł o tym jak ustrzec seniorów przed oszustami.
Tygodnik „Gość Niedzielny” proponuje artykuł pt. „Nieplanowane dzieci” – mowa o nowych ruchach czy wspólnotach, które pojawiają się w Kościele – w jaki sposób je przyjąć i rozeznać. Jest także rozmowa na temat jak zostać świętym oraz rozmowa z szewcem ze Stanisławia Dolnego, który buty robił dla Jana Pawła II.

10. Zapowiedzi przedślubne:
Radosław Bartłomiej Bar, zam. Markowa i Aleksandra Helena Głasek, zam. Rzeszów – zapowiedź I

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 LISTOPADA 2018 R.

1. Dziś przeżywamy 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. O godzinie 11.00 Msza Święta dziękczynna i w intencji Ojczyzny z uroczystą oprawą w wykonaniu chóru „Cantus Deo” oraz Orkiestry. Na zakończenie Mszy Świętej będą bić dzwony jako wyraz naszej radości i wdzięczności. Potem odśpiewamy wspólnie pieśń „Boże coś Polskę”. Po Mszy Świętej przejście na cmentarz, gdzie zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze przy grobach poległych w obronie Ojczyzny.
O godzinie 16.00 zapraszamy do Centrum Kultury na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Jest to inicjatywa zorganizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Markowej i Centrum Kultury Gminy Markowa.

2. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach. Każdego dnia modlimy się za nich podczas modlitwy różańcowej – w niedziele o godz. 15.00 a w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 17.00.

3. We wtorek po Mszy Świętej i po modlitwie różańcowej swoje comiesięczne spotkanie formacyjne będzie miała Akcja Katolicka. Zapraszamy wszystkich członków oraz sympatyków do Domu Parafialnego.

4. We środę po Mszy Świętej i po modlitwie różańcowej swoje spotkanie będą mieli lektorzy.

5. Jak każdego roku zwracamy się z prośbą o podarowanie choinek do naszego kościoła. Gdyby ktoś zamierzał wycinać jodły czy świerki na swojej posesji a zechciał je ofiarować do kościoła to parafia bardzo chętnie skorzysta. Bardzo prosimy o kontakt w tej sprawie z kancelarią parafialną lub z Panem Tadeuszem Szylarem.

6. W sobotę pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Zofię Lichota, lat 73. Oprócz Mszy Świętych od rodziny i przyjaciół zostanie odprawionych 2 Msze Święte od uczestników pogrzebu.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
Zarówno Gość Niedzielny jak i Niedziela dużo miejsca poświęcają sprawie rocznicy odzyskania niepodległości. W „niedzieli” znajdziemy ciekawy wywiad z Prezydentem RP Andrzejem Dudą zatytułowany: „Polskość przetrwała dzięki rodzinie i Kościołowi”. „Gość Niedzielny” proponuje artykuł na temat: Jaki będzie Kościół po Synodzie. Godny polecenia jest też artykuł zatytułowany „Po aborcji” – świadectwo młodej dziewczyny, która opisuje swój koszmar, który przeżyła.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 4 LISTOPADA 2018 R.

1. Dziś z racji I niedzieli miesiąca, o godzinie 15.00 odmówimy wspólnie różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach a po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych. Podczas Mszy Świętej popołudniowej będzie miało miejsce zaprzysiężenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

2. Dziś o godzinie 13.00 zapraszamy na wspólną modlitwę za zmarłych, spoczywających na cmentarzu cholerycznym pod Lipnikiem. Dojazd na miejsce modlitwy we własnym zakresie. Dziękujemy organizatorom za kontynuowanie tej pamięci o zmarłych.

3. We wtorek o godzinie 16.00 swoje spotkanie będą mieć kandydaci na ministrantów.

4. W przyszłą sobotę, 10 listopada, nasze domy odwiedzi młodzież z Ruchu Apostolstwa Młodzieży (RAM) proponując kalendarze na przyszły rok. Prosimy o ich przyjęcie i o wsparcie materialne. Zebrane ofiary przy tej okazji będą przeznaczone na działalność tej młodzieżowej grupy.

5. Także w przyszłą sobotę przyjadą do naszej parafii klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu po tegoroczne plony ziemi. Zachęcamy do takiego wsparcia tej instytucji diecezjalnej, w której przygotowują się kandydaci do kapłaństwa. Płody ziemi (zboże, ziemniaki, warzywa) prosimy, aby wystawić przy głównej drodze oraz przy drodze na zagumniach lub przywieźć na parking przy kościele począwszy od godzin porannych. Będą one zbierane i załadowywane bezpośrednio na samochód.

6. W przyszłą niedzielę 11 listopada będziemy obchodzić 100 rocznicę odzyskania niepodległości. O godzinie 11.00 zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą w intencji Ojczyzny podczas której odśpiewamy hymn „Ciebie Boga wysławiamy” oraz pieśń „Boże coś Polskę”. Po zakończonej Mszy Świętej włączymy się w ogólnopolską inicjatywę „Niepodległa do Hymnu” i odśpiewamy wspólnie hymn państwowy przy udziale orkiestry dętej. Zapraszamy do udziału w tej modlitwie dziękczynnej poczty sztandarowe oraz wszystkich parafian.

7. Pragniemy podziękować za ofiary złożone w Uroczystość Wszystkich Świętych podczas kwesty przy cmentarzu. Zostało zebranych 6893 zł. Bóg zapłać.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 28 PAŹDZIERNIKA 2018 R.
1. We wtorek o godzinie 16.00 w kościele będzie miało miejsce spotkanie dla
kandydatów na ministrantów.
Również we wtorek od godziny 12.00 Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej
im. Rodziny Ulmów wraz z Księżmi Katechetami i opiekunami będą sprzątać
groby opuszczone na naszym cmentarzu. Bóg zapłać za tę piękną inicjatywę.
2. We środę po Mszy Świętej wieczornej spotkanie dla wszystkich ministrantów
starszych i młodszych celem przygotowania asysty na Uroczystość Wszystkich
Świętych. Prosimy o solidne potraktowanie tego spotkania.
3. We czwartek, 1 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze
Święte przed południem jak w każdą niedzielę (tj. 7.00, 9.00, 11.00). Po
południu Msza Święta o godz. 14.00 a po niej procesja na cmentarz.
Zachęcamy do udziału w całej celebracji popołudniowej.
Decyzją Parafialnej Rady Duszpasterskiej w tym dniu zostanie zorganizowana
kwesta na renowację grobów byłych proboszczów oraz osób zasłużonych.
Przez cały dzień członkowie Rady Duszpasterskiej będą kwestować przed
głównym wejściem na cmentarz. Pragniemy poinformować, że został zrobiony
nowy grobowiec dla Ks. Rafała Krajewskiego, który był proboszczem w
Markowej w latach 1835-1875.
4. W piątek, 2 listopada, Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych (dzień
Zaduszny). W tym dniu pamiętamy w naszych modlitwach o zmarłych. Msze
Święte w naszym kościele będą celebrowane: pierwsza o godz. 7.00, druga o
godz. 9.00 a po niej procesja na cmentarz (jeśli nie będzie deszczu) i trzecia o
godz. 17.00.
5. Przypomnienie o możliwości zyskania odpustów za zmarłych:
W Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny można zyskać odpust
zupełny, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. W tych dniach należy
przystąpić do Komunii Świętej, nawiedzić kościół lub kaplicę i odmówić Ojcze
nasz, Wierzę i dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego.
W dniach od 3 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny, a w pozostałe dni
miesiąca listopada odpust cząstkowy za nawiedzenie cmentarza. Pozostałe
warunki zyskania odpustu są jak wyżej, czyli należy przystąpić do Komunii
Świętej, odmówić Ojcze nasz, Wierzę i dowolną modlitwę w intencjach Ojca
Świętego. Spowiedź Święta może być odprawiona jeden raz na cały miesiąc.
6. Przez cały miesiąc listopad, począwszy od 2 listopada odmawiamy różaniec,
podczas którego wspominamy zmarłych polecanych w wypominkach. W
niedzielę różaniec będzie o godz. 15.00 a w dni powszednie po Mszy Świętej o
godz. 17.00. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej i do ofiarowania
Komunii Świętej za naszych zmarłych w dniach, w których omadlani będą zmarli, których imiona zapisaliśmy w wypominkach. Zachęcamy do składania
wypełnionych wypominków w zakrystii przed lub po każdej Mszy Świętej.
7. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Możliwość
spowiedzi codziennie, począwszy od jutra, od godziny 16.30 oraz podczas
Mszy Świętej i nabożeństwa różańcowego.
8. W sobotę 3 listopada o godzinie 15.00 zapraszamy na Mszę Świętą pod
przewodnictwem Ks. Biskupa Edwarda Białogłowskiego w ramach XI
Zaduszek Skansenowskich, podczas których wspominani będą śp. Ks. Prał.
Stanisław Leja i Pan Marian Cwynar. Więcej informacji na plakatach
przygotowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Markowej ora CKGM.
9. W przyszłą niedzielę 4 listopada o godz. 13.00, jak co roku, jest planowana
modlitwa za zmarłych spoczywających na tzw. Cmentarzu cholerycznym, pod
Lipnikiem. Zapraszamy do licznego udziału. Dojazd we własnym zakresie.
10. Przyszła niedziela to I Niedziela miesiąca listopada. O godzinie 15.00 wspólna
modlitwa różańcowa oraz zmiana tajemnic różańcowych. Podczas Mszy
Świętej popołudniowej będzie miało miejsce zaprzysiężenie Parafialnej Rady
Duszpasterskiej, którego dokona Ks. Prał. Józef Bar, Oficjał Sądu
Metropolitalnego w Przemyślu. Zapraszamy wszystkich członków Rady oraz
ich najbliższych a także parafian do wspólnej modlitwy za parafię oraz w
intencji wszystkich inicjatyw oraz przedsięwzięć, jakie parafia będzie
podejmować.
11.Pragniemy podziękować rodzicom i młodzieży klas ósmych za wczorajsze
sprzątanie kościoła i obejścia wokół kościoła.
12.W przyszłą sobotę prosimy do sprzątania kościoła mieszkańców rejonu XIII.
13.W ubiegły czwartek pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Marię
Szylar, l. 81. Oprócz Mszy Świętych od rodziny i przyjaciół zostanie
odprawionych 4 Msze Święte od uczestników pogrzebu.
14.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
Tygodnik „Niedziela” zachęca do spojrzenia na prezydencką wizytę w
Watykanie oraz proponuje wyczerpującą relację z II Międzynarodowego
Kongresu Ruchu „Europa Christi”, jaki odbył się w dniach 14-22 października
br. Znajdziemy także artykuł na temat kapłaństwa Karola Wojtyły.
Tygodnik „Gość Niedzielny” proponuje artykuł na temat odpustów za
zmarłych. Zamieszcza także posynodalne refleksje i spostrzeżenia Ks.
Arcybiskupa Grzegorza Rysia na temat młodych. Jest też ciekawy artykuł na
temat: jak pomóc osobie pogrążonej w żałobie

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 PAŹDZIERNIKA 2018 R.

1. Dziś przeżywamy w Kościele w Polsce XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. W modlitwach naszych dziękujemy Panu Bogu za pontyfikat Świętego Jana Pawła II, którego 40 rocznicę wyboru na stolicę Piotrową obchodzimy w tym roku.
Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży pragnie upamiętnić ten dzień proponując do nabycia „papieskie kremówki” Serdecznie zachęcamy wszystkich do zakupu tych słodkości, by w ten sposób wesprzeć działalność tego młodzieżowego Stowarzyszenia w naszej parafii.
Natomiast młodzież z Ruchu Apostolstwa Młodzieży zaprasza wszystkich dziś na godzinę 18.00, by poprzez wspólną modlitwę uwielbić Pana Boga i podziękować za osobę, pontyfikat i nauczanie Jana Pawła II, naszego wielkiego Rodaka i Świętego Papieża.
Zbiórka do puszek z racji Dnia Papieskiego na rzecz Funduszu Stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wspierającej zdolną młodzież pochodzącą z rodzin mniej zamożnych, zostanie przeprowadzona w przyszłą niedzielę.

2. W nadchodzącym tygodniu przypadają:
w poniedziałek – wspomnienie Św. Teresy od Jezusa
we wtorek – wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej. To rocznica wyboru Jana Pawła II na stolicę Piotrową oraz rocznica święceń biskupich Ks. Abpa Józefa Michalika.
we czwartek – Święto Świętego Łukasza Ewangelisty
w piątek – wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika

3. Zapraszamy rodziców młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania w naszej parafii na spotkania:
we wtorek – rodzice młodzieży z klas VI i VII
we środę – rodzice młodzież z klas VIII i III Gimnazjum.
Spotkania będą miały miejsce w kościele bezpośrednio po zakończonym nabożeństwie różańcowym. Prosimy, aby na spotkaniu był obecny przynajmniej jeden z rodziców każdego ucznia, gdyż będą przekazywane ważne informacje.

4. We wtorek zapraszamy kandydatów na ministrantów na spotkanie, które będzie miało miejsce w kościele i rozpocznie się o godzinie 16.00.

5. W najbliższy piątek, tj. 19 października od godziny 17.00, rozpocznie się w naszej parafii czas misji parafialnych, które poprowadzą Księża Proboszczowie: Ks. Marian Bocho – proboszcz w Kolegiacie w Jarosławiu i Ks. Jan Smoła – proboszcz w Przysietnicy. Prosimy o zabranie folderków z programem misji, a także o ich zaniesienie osobom samotnym czy nie uczęszczającym do kościoła z powodu choroby czy podeszłego wieku. Prosimy o modlitwę w intencji misji (modlitwa jest zamieszczona na folderkach) oraz prosimy o liczny udział w tych świętych ćwiczeniach.

6. Pragniemy poinformować, że w ubiegły poniedziałek odbyło się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej, podczas której została podjęta decyzja, aby na czas próbny – 1 roku – powierzyć funkcję Grabarza Panu Krzysztofowi Ożga, mieszkającemu w Markowej, mającemu doświadczenie w tej branży. W najbliższym czasie zostanie podpisana umowa, która określi zakres obowiązków i praw Grabarza. Numer kontaktowy do Pana Grabarza jest do wiadomości w Kancelarii Parafialnej. Ponieważ sprawa pochówków na cmentarzu wymaga wyraźnego uregulowania, w niedzielę 28 października zostaną podane do wiadomości zasady, które będą odtąd obowiązujące.

7. W mijającym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: we wtorek śp. Irenę Kraus, l. 82 a w piątek śp. Stanisława Szpytmę, l. 77. Oprócz Mszy Świętych zamówionych przez najbliższą rodzinę, przyjaciół i znajomych zostaną odprawione Msze Święte od uczestników pogrzebu: za śp. Irenę 6 Mszy Świętych, za śp. Stanisława 8 Mszy Świętych.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
Tygodnik „Niedziela” proponuje rozmowę z Ks. Kard. Stanisławem Dziwiszem, zatytułowaną: „Papież, który nie umiera”. Są też wypowiedzi innych osób na temat pontyfikatu Jana Pawła II, min. Ks. Kard. Konrada Krajewskiego, Ks. Kustosza Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie i Ks. Prof. Andrzejem Witko, dyrektorem Muzeum Archidiecezjalnego w Krakowie
Tygodnik „Gość Niedzielny” także dużo miejsca poświęca pontyfikatowi Jana Pawła II z racji przypadającej 40 rocznicy wyboru. Jest także wkładka „Habemus papam”.
Zachęcamy więc do czytania, aby przypomnieć sobie tamte dni, które zmieniły historię naszego kraju, ale także historię niejednego z nas

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 7 PAŹDZIERNIKA 2018 R.

1. Dziś z racji I niedzieli miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej. O godzinie 15.00 zapraszamy wszystkich, a szczególnie członków Żywego Różańca, na wspólny różaniec i na zmianę tajemnic różańcowych.
W tym miesiącu modlimy się w intencji misji parafialnych o ich dobre przeżycie i dobre owoce dla wszystkich parafian.

2. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom pieszej pielgrzymki do Jodłówki za ich odwagę, wytrwałość oraz dawane świadectwo. Dziękujemy także tym, którzy dołączyli do pielgrzymów na Mszę Świętą.

3. W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej i po nabożeństwie różańcowym spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej na plebanii.

4. We wtorek po Mszy Świętej i po nabożeństwie różańcowym będą miały miejsce spotkania dla Akcji Katolickiej na plebanii oraz spotkanie dla Lektorów w kościele.

5. W przyszłą niedzielę, z racji Dnia Papieskiego młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży zaproponuje tradycyjnie kremówki papieskie. Zachęcamy do zakupu tych słodkości, by w ten sposób wesprzeć działalność tego Stowarzyszenia w naszej parafii.
To również dzień, w którym odbywa się doroczna Pielgrzymka Młodzieży do Archikatedry w Przemyślu. Będzie organizowany wyjazd młodzieży z naszej parafii. Zapisów należy dokonać do środy włącznie w zakrystii.
W przyszłą niedzielę także zakończenie sezonu motocyklowego. Zapraszamy posiadaczy i użytkowników motocykli na Mszę Świętą o godzinie 11.00, po której nastąpi wspólny przejazd po drogach naszej miejscowości.

6. We środę pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Annę Kościów, l. 85. Oprócz Mszy Świętych zamówionych przez najbliższą rodzinę, przyjaciół i znajomych zostanie odprawionych 7 Mszy Świętych od uczestników pogrzebu.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
Tygodnik „Niedziela” proponuje ciekawy wywiad z Carlo Casinim, włoskim obrońcą życia, który od 40 lat prowadzi działalność na rzecz Życia; Ks. Pawlina proponuje refleksję na temat celów życiowych młodzieży; są artykuły związane z Dniem Papieskim oraz ze zbliżającą się 40 rocznicą wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową; zamieszczony jest wywiad z kapitanem Jerzym Makulą, który opowiada o swojej pracy za sterami samolotów
Tygodnik „Gość Niedzielny” proponuje wypowiedzi aktorów i dziennikarza na temat modlitwy różańcowej w ich życiu rozmowie Gościa wywiad z Ks. Abpem Wojciechem Polakiem pt. „Kryzys wezwaniem do nawrócenia”; są dwa artykuły na temat Synodu Biskupów poświęconego młodzieży.
Jest jeszcze wiele innych ciekawych artykułów. Warto nabyć prasę, aby się rozwijać duchowo i intelektualnie.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 WRZEŚNIA 2018 R.

1. Jutro rozpoczynamy nabożeństwa październikowe. Przypominamy, że w naszej parafii będzie obowiązywał następujący porządek: we wszystkie niedziele października odmawiamy różaniec przed Mszą Świętą o godzinie 15.00. Natomiast w dni powszednie, tj. od poniedziałku do soboty o godzinie 17.00 Msza Święta a po niej różaniec.
Za odmówienie jednej części różańca można zyskać odpust zupełny, ilekroć różaniec odmawia się w kościele, w rodzinie, we wspólnocie zakonnej. Warunki, które należy spełnić to: wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu, spowiedź i Komunia Święta oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust zyskuje się raz na dzień.
Zachęcamy wszystkich, kto tylko może, aby włączyć się w codzienne odmawianie różańca we wspólnocie parafialnej, a gdy obowiązki nam na to nie pozwalają, aby odmawiać różaniec w rodzinach.

2. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania będzie miała w tym tygodniu swoje spotkania formacyjne: we wtorek – klasy VII a we środę – klasy VI.
Przypominamy młodzieży, że spotkanie rozpoczyna się od uczestnictwa we Mszy Świętej o godz. 17.00 i we wspólnej modlitwie różańcowej oraz, że obecność na tych spotkaniach jest obowiązkowa.

3. W miesiącu październiku nie będzie Nowenny do Matki Bożej we środy oraz nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu we czwartki przed Mszą Świętą.

4. W tym tygodniu wypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Możliwość skorzystania ze spowiedzi od poniedziałku do czwartku od godziny 16.30 oraz w czasie Mszy Świętej i nabożeństwa różańcowego. W piątek spowiedź od godziny 16.00. Prosimy i zachęcamy, aby spowiedzi nie odkładać na piątek.

5. We czwartek zapraszamy wszystkich rodziców dzieci z klas III na spotkanie organizacyjne przed I Komunią Świętą. Spotkanie odbędzie się w Domu Parafialnym bezpośrednio po nabożeństwie październikowym.

6. W piątek, z racji I piątku miesiąca, odwiedzimy chorych począwszy od godz. 8.30. Prosimy o dokonanie potwierdzenia lub zgłoszenia nowych chorych w zakrystii do czwartku wieczora włącznie.

7. W najbliższą sobotę, jak to było ogłaszane, udamy się w Pieszej Pielgrzymce do Jodłówki w intencji misji parafialnych. Gromadzimy się przy kościele, skąd rozpoczniemy pielgrzymowanie o godzinie 7.00. Osoby z Markowej Dolnej mogą zgromadzić się przy CPN przy drodze na Kańczugę i tam dołączyć do grupy. Prosimy nie zabierać na pielgrzymkę rowerów, gdyż one utrudniłyby zachowanie porządku. Na pielgrzymkę zabieramy wiarę w to, że damy radę, wygodne buty, odpowiednie ubranie w zależności od pogody, płaszcz przeciwdeszczowy, coś do zjedzenia i do picia. Obowiązkowo zabieramy różaniec. Do godziny 13.00 będzie nam towarzyszył samochód, z którego będzie można skorzystać w miarę potrzeby. Prosimy o dokonywanie zapisów na pielgrzymkę w zakrystii do piątku wieczora włącznie. Zapraszamy do pieszego pielgrzymowania w grupie. Natomiast wszystkich przeszkodzonych zapraszamy do Jodłówki na godzinę 15.00 na wspólną Mszę Świętą

8. Dziękujemy mieszkańcom rejonu XII za sprzątanie kościoła w miesiącu wrześniu. Sprzątały 44 rodziny. W miesiącu październiku prosimy o podjęcie tej posługi w naszej świątyni mieszkańców rejonu XIII, a w najbliższą sobotę mieszkańców od numeru 1237 do numeru 1256.

9. Przypominamy o zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Jest to akcja organizowana przez firmę Green Office Ecologic, za zgodą naszej Kurii Metropolitalnej, mająca na celu zebranie środków na zakup nowoczesnych Inkubatorów do Szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej i dofinansowanie budowy Szkoły w Kenii. Zbiórka od jutra do czwartku 4 października do godziny 13.00 na parkingu obok kontenera na makulaturę.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
Tygodnik „Niedziela” w temacie numeru pisze na temat mającego się odbyć w październiku Synodu Biskupów na temat: „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania”. Jest także świadectwo wnuczki Zofii Kossak na temat swojej babci, następnie artykuł wyjaśniający, czy pedofilia to problem wyłącznie Kościoła katolickiego i duchownych oraz bardzo interesujące spojrzenie na Adhortację „Amoris Laetitia” okiem doświadczonego prawnika Ks. Prof. Wojciecha Góralskiego.
Tygodnik „Gość Niedzielny” proponuje artykuł o Świętej Teresie z Lisieux, która pokazała nam, jaką drogą można wspiąć się do nieba. Ponadto relacja z wizyty Papieża Franciszka na Litwie, wypowiedzi niektórych duchownych zebrane pod znamiennym tytułem: „Nie wstydzę się koloratki” oraz artykuł pt. „Zrozumieć Franciszka”.

Zapowiedzi Przedślubne
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Bartłomiej Hawro, s. Jana I Heleny, zam. Markowa i Katarzyna Szylar, c. Tadeusza i Haliny, zam. Markowa – zapowiedź II

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 WRZEŚNIA 2018 R.

1. We wtorek zapraszamy na Mszę Świętą wieczorną wszystkich ministrantów młodszych i starszych oprócz kandydatów. Po Mszy Świętej będzie miało miejsce bardzo ważne spotkanie organizacyjne, stąd obecność na tej zbiórce jest obowiązkowa! W przyszłą niedzielę natomiast prosimy rodziców ministrantów na krótkie spotkanie po każdej Mszy Świętej.

2. We środę, 26 września, swoje imieniny obchodzi Ksiądz Damian. Zachęcamy do uczestnictwa w wieczornej Eucharystii o godzinie 18.00 podczas której będziemy się wspólnie modlić w jego intencji.
O godzinie 17.30 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Matki Bożej Markowskiej, zachęcając do pisania próśb i podziękowań i do składania ich w skrzynce oraz do licznego udziału w tym nabożeństwie.

3. We czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00 i czas na prywatną modlitwę, a o godzinie 17.30 wspólny różaniec w intencji powołanych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

4. W sobotę 29 września obchodzimy Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
Jest to także dzień Pielgrzymki Róż Różańcowych Archidiecezji Przemyskiej do Kalwarii Pacławskiej. Z naszej parafii uda się niemała delegacja wraz z Księdzem Damianem. W autokarze jest jeszcze 15 wolnych miejsc oraz jest możliwość domówienia 20 osobowego busa. Wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w tej pielgrzymce zachęcamy do dokonania zapisów do wtorku wieczora włącznie. Autokar będzie jechał od Górnej Markowej w stronę Markowej Dolnej począwszy od godziny 7.45, zabierając po drodze zgromadzonych na przystankach pątników. Koszt tego wyjazdu wynosi 25 złotych i opłata będzie zbierana w autokarze. Prosimy o zabranie ze sobą składanych krzesełek, płaszczów od deszczu, odpowiedniego ubrania oraz suchego prowiantu.

5. Zbliża się czas misji parafialnych, które obędą się w dniach od 19 do 26 października br. By uprosić dar dobrego i owocnego ich przeżycia mamy zamiar udać się w Pieszej Pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce w dniu 6 października (sobota). Są czynione starania związane z jej organizacją. Proponujemy tę formę przygotowania do misji oraz zachęcamy do jej przemyślenia i do licznego wybrania się na szlak pielgrzymi. Pielgrzymka będzie jednodniowa, pieszo będziemy pielgrzymować w jedną stronę i zakończy się wspólną Mszą Świętą w Sanktuarium. Tych, którzy nie dadzą rady iść pieszo zapraszamy do dołączenia się do pielgrzymów w Jodłówce.

6. W dalszym ciągu zachęcamy do przywożenia makulatury, byśmy mogli zapełnić kolejny kontener i odesłać go jako nasz wkład w budowę studni na Madagaskarze. Jednocześnie pragniemy poinformować, że w dniu 4 października będzie można złożyć zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Jest to akcja organizowana przez firmę Green Office Ecologic, za zgodą naszej Kurii Metropolitalnej, a ma na celu zebranie środków na zakup nowoczesnych Inkubatorów do Szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej i dofinansowanie budowy Szkoły w Kenii.

7. Na stronie internetowej parafii i w gablotach został zamieszczony skład Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Jest on jeszcze niepełny ze względu na rezygnację proponowanych kandydatów w trzech rejonach. W najbliższym czasie zostanie to uzupełnione.

8. Pragniemy poinformować, ze zrezygnował ze swojej funkcji Pan Grabarz. Prosimy o zgłoszenie się chętnych na tę funkcję.

9. Modlitwę różańcową w nadchodzącym tygodniu poprowadzi Róża Świętej Jadwigi Królowej, której zelatorką jest Pani Józefa Krok.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
Tygodnik „Niedziela” proponuje min. Artykuł pt. „Do nieba z Ojcem Pio”, relację z XXII Pielgrzymki Pracowników, Czytelników i Przyjaciół Niedzieli na Ją Górę, refleksję na temat wizji Europy w ujęciu Św. Jana Pawła II, informacje o najnowszej biografii Ks. Jerzego Popiełuszki, przemyślenia Ks. Krzysztofa Pawliny na temat praktyk religijnych wśród młodzieży oraz rozmowa o europejskich trendach redefiniowania pojęcia rodziny.
Tygodnik „Gość Niedzielny” pochyla się nad tematem potrzeby modlitwy za kapłanów, zamieszcza artykuł na temat tortur, jakim był poddawany przez ubeków Ksiądz Biskup Czesław Kaczmarek, opisuje trudne doświadczenia duchowe ludzi świętych, którzy przeżyli duchowe ciemności, relację z peregrynacji relikwii Św. Teresy od Dzieciątka Jezus po Afryce oraz artykuł pt. „Zamach na Unię”.

Zapowiedzi Przedślubne
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Bartłomiej Hawro, s. Jana I Heleny, zam. Markowa i Katarzyna Szylar, c. Tadeusza i Haliny, zam. Markowa – zapowiedź I

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 WRZEŚNIA 2018 R.

1. Dziś obchodzimy Niedzielę Środków Społecznego Przekazu. Modlimy się za wszystkich dziennikarzy i redaktorów, prosząc dla nich o potrzebne dary Ducha Świętego w pracy dziennikarskiej. W szczególny sposób dziękujemy za media katolickie, w tym Archidiecezjalne Radio Fara.

2. W nadchodzącym tygodniu przypadają:
we wtorek – Święto Św. Stanisława Kostki, patrona Polski i patrona młodzieży
w piątek – Święto Świętego Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

3. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Matki Bożej Markowskiej o godzinie 17.30. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań do Matki Bożej i do składania ich w skrzynce. Będą one odczytywane i omodlone podczas nowenny.

4. We czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00 i czas na prywatną modlitwę uwielbienia i dziękczynienia. O godzinie 17.30 wspólny różaniec za powołanych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

5. W każdy piątek odbywają się spotkania dla młodzieży, zrzeszonej w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży i Ruchu Apostolstwa Młodzieży. Spotkania rozpoczynają się od Mszy Świętej wieczornej. Zachęcamy ludzi młodych z naszej parafii do angażowania się w grupy apostolskie i formacyjne. Więcej informacji można uzyskać u Księży Wikariuszy.

6. Tradycyjnie już w ostatnią sobotę miesiąca września jest organizowana Pielgrzymka Róż Różańcowych Archidiecezji Przemyskiej. W tym roku odbędzie się ona w dniu 29 września do Kalwarii Pacławskiej. Od dziś można się zapisywać w zakrystii na ten wyjazd. Informacje bardziej szczegółowe zostaną podane w przyszłą niedzielę. Zachęcamy gorąco członków Żywego Różańca do uczestnictwa w tej ogólnodiecezjalnej inicjatywie.

7. Pragniemy podziękować za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne w naszej parafii, a także dziękujemy wszystkim darczyńcom wpłacającym na konto parafialne, którzy pragną pozostać anonimowi.

8. Modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadzi Grupa Różańcowa mężczyzn Świętego Stanisława Kostki. Prosimy, aby ofiarować różaniec w tym tygodniu w intancji polskich dzieci i polskiej młodzieży, którym patronuje Święty Młodzieniaszek z Rostkowa.

9. Rodzina Państwa Kielarów, poszkodowana w pożarze, składa podziękowanie za wsparcie materialne.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
Tygodnik „Niedziela” proponuje między innymi: artykuł o brazylijskim chłopcu, cudownie uzdrowionym za wstawiennictwem Świętych Franciszka i Hiacynty, pastuszków z Fatimy. Ponadto artykuł pt. „Wiara podstawą kultury duchowej Europejczyka” a także artykuł na temat Świętego Stanisława Kostki, patrona młodzieży oraz na temat wiary młodego pokolenia.
Tygodnik „Gość Niedzielny” zastanawia się nad wiarą w czasach smartfona, czyli jak można wykorzystać nowoczesne media, by zbliżyć się do Boga. Analizując sytuację współczesnego Kościoła proponuje rozmowę z O. Remigiuszem Recławem, Jezuitą, zatytułowaną: „Rozumiem milczenie Franciszka”, rozmowę z dr Michałem Łuczewskim zatytułowaną: „Kościół nie uratuje się sam” oraz artykuł pt. „Czas na Sobór”. Jest także artykuł na temat skutków wypowiadania imienia Jezus.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 9 WRZEŚNIA 2018 R.

1. Jak słyszeliśmy w czytanym dziś liście, w dniach od 9 do 15 września obchodzimy w Polsce VIII Tydzień Wychowania pod hasłem ”W poszukiwaniu drogi”. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich, którzy są odpowiedzialni za wychowanie dzieci i młodzieży: o rodzicach, kapłanach, katechetach, nauczycielach i wychowawcach.

2. W nadchodzącym tygodniu przypadają:
we środę – Wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi
w piątek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
w sobotę – Wspomnienia Matki Bożej Bolesnej

3. We wtorek zapraszamy ministrantów starszych na Mszę Świętą wieczorną i na spotkanie.

4. Także we wtorek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej. Zapraszamy wszystkich członków tego Stowarzyszenia oraz jego sympatyków na Mszę Świętą wieczorną a później na spotkanie do Domu Parafialnego.

5. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Matki Bożej Markowskiej o godzinie 17.30.

6. We czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00 i czas na prywatną modlitwę. O godzinie 17.30 wspólny różaniec w intencji powołanych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

7. Przyszła niedziela to Dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlitwą naszą będziemy wspierać wszystkich pracowników mediów. Ofiary zebrane w tym dniu na tacę będą przeznaczone na wsparcie Archidiecezjalnego Radia Fara.
Korzystając z okazji pragnę podziękować ludziom, którym na sercu leży działalność mediów katolickich w naszym kraju, wszystkim anonimowym ofiarodawcom, którzy poprzez swoje ofiary składane do skarbonki wspierają Radio Maryja, Telewizję Trwam i Radio Fara.

8. W tym tygodniu, w poniedziałek, pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Kazimierę Kud, l. 84. Oprócz Mszy Świętych zamówionych przez rodzinę, przyjaciół, sąsiadów będzie odprawionych 8 Mszy Świętych od uczestników pogrzebu.

9. Rodzina Państwa Balawejdrów, która ucierpiała w pożarze, składa podziękowanie za złożone ofiary w zeszłą niedzielę do puszek. W intencji wszystkich ofiarodawców została zamówiona Msza Święta, która będzie odprawiona w niedzielę 16.09.2018 roku o godzinie 11.00

9a. Modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadzi Róża Św. Zofii, której zelatorką jest Pani Zofia Bytnar.

10. Trwa zbiórka makulatury. Na prośbę wielu parafian został podstawiony kolejny kontener na makulaturę. Organizatorzy tej akcji informują, że aktualnie zbieramy makulaturę na 22 studnię, która zostanie wybudowana na Madagaskarze.

11. Od dziś można zamawiać Msze Święte na przyszły rok. Msze Święte zamawiamy tylko w zakrystii. Natomiast od jutra w kancelarii parafialnej można rezerwować daty ślubu.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
Tygodnik „Niedziela” proponuje bardzo interesujący i osobisty wywiad z Haliną Łabonarską, aktorką, która czyta Dzienniczek S. Faustyny. Opowiada o swojej pracy nad nagraniem, o działaniach Złego w czasie nagrań oraz o niezwykłym śnie. W roku jubileuszu 100-lecia niepodległości warto dwa artykuły z cyklu cała prawda. Jest także coś dla rodzin, w zamieszczonym artykule „Na czym polega towarzyszenie”.
Tygodnik „Gość Niedzielny” opisuje i dziękuje za swoje dzieje obchodząc jubileusz 95-lecia swego istnienia. Oprócz tego znajdziemy artykuł o spojrzeniu historyków na rzekomy kryzys na szczytach kościelnej hierarchii oraz próbę spojrzenia na Solidarność, tę sprzed laty.

13. Zapowiedzi przedślubne
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Jacek Flejszar, s. Józefa i Danuty, zam. Markowa i Elżbieta Chmiel, c. Jana i Ewy, zam. Pantalowice – zapowiedź II

Łukasz Krzyżak, s. Stanisława i Zofii, zam. Markowa i Dorota Chmura, c. Tadeusza i Anny, zam. Grodzisko Górne, par. Wólka Grodziska – zapowiedź II

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2 WRZEŚNIA 2018 R.

1. Dziś po Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godzinie 15.00 zapraszamy wszystkich, w szczególności członków Żywego Różańca, na wspólną modlitwę różańcową, po której będą miały miejsce zmiany tajemnic różańcowych.
Intencja modlitewna na miesiąc wrzesień: Aby katecheci byli w swoim życiu świadkami wiary, którą głoszą.
Zgodnie z ogłoszeniem z zeszłej niedzieli, dziś po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek na wsparcie dla rodziny, która ucierpiała w pożarze.

2. W poniedziałek będzie miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019. Zapraszamy Dyrekcje, Grono Pedagogiczne ze wszystkich szkół i z Przedszkola, rodziców a nade wszystko zapraszamy dzieci i młodzież, na Mszę Świętą do naszego kościoła o godzinie 8.00. Prosimy, aby uczniowie klas I przynieśli na tę Mszę Świętą swoje plecaki, które zostaną uroczyście pobłogosławione. Po Mszy Świętej nastąpi przejście do Szkół na dalszy ciąg uroczystości.

3. W nadchodzącym tygodniu obchodzimy: we środę – wspomnienie Świętej Matki Teresy z Kalkuty, a w sobotę Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, zwane Matką Bożą Siewną. W sobotę podczas Mszy Świętej porannej i wieczornej poświęcenie ziarna na zasiew.

4. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Matki Bożej Markowskiej o godzinie 17.30. Prosimy o pisanie próśb i podziękowań za wstawiennictwem Maryi.

5. We środę po Mszy Świętej wieczornej spotkanie wszystkich ministrantów młodszych. Przypominamy, że wszystkie spotkania grup w naszej parafii rozpoczynają się uczestnictwem we Mszy Świętej.

6. We czwartek I czwartek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godzinie 17.00 i czas na modlitwę w ciszy. O godzinie 17.30 wspólna modlitwa różańcowa w intencji powołanych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii, a po niej Msza Święta.

7. W piątek I piątek miesiąca, dzień wynagradzania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź święta od godziny 17.00. Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i ponowienie aktu poświęcenia.
W godzinach porannych, począwszy od godziny 8.30 odwiedzimy chorych. Prosimy o ich zgłoszenie lub potwierdzenie w zakrystii do czwartku wieczora włącznie.

8. Powracamy do prowadzenia modlitwy różańcowej przez poszczególne Róże Różańcowe. W nadchodzącym tygodniu prosimy o podjęcie tej posługi przez Różę Św. Urszuli Ledóchowskiej, której zelatorką jest Pani Teresa Kocan.

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: we środę śp. Zofię Szpytma, l. 91, we czwartek śp. Zygmunta Bieleń, l. 59 i w sobotę śp. Marię Ulma (z Rzeszowa) l. 63. Oprócz Mszy Świętych zamówionych przez najbliższą rodzinę i przyjaciół będą odprawione Msze Święte od uczestników pogrzebu: za Zofię Szpytma 4, za Zygmunta Bieleń 12, za Marię Ulma 5.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
Tygodnik „Niedziela” proponuje dwa ciekawe wywiady: z proboszczem z Niepokalanowa, inicjatorem powstania kaplicy Gwiazdy Niepokalanej oraz z rzeźbiarzem Kamilem Drapikowskim, twórcą figury w ołtarzu adoracji. Ponadto warto przeczytać wywiad z badaczką islamu Souad Sbai na temat projektu islamizacji Europy i świata. Z racji 79 rocznicy wybuchu II wojny światowej tygodnik proponuje dwa artykuły: Westerplatte – polskie Termopile oraz Ostatni wrzesień w Breslau.
Tygodnik „Gość Niedzielny” proponuje relacje z podróży Papieża Franciszka do Irlandii i Spotkania Rodzin. Jest wywiad z ministrem rolnictwa na temat przyszłości małych gospodarstw a także artykuł o roli Pisma Świętego w życiu Kościoła i w życiu każdego chrześcijanina.
Jest także nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”.

11. Zapowiedzi przedślubne
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Kamil Maciej Bar, s. Andrzeja i Barbary, zam. Markowa i Karolina Agnieszka Szewczyk, c. Bogusława i Danuty, zam. Markowa – zapowiedź II

Jacek Flejszar, s. Józefa i Danuty, zam. Markowa i Elżbieta Chmiel, c. Jana i Ewy, zam. Pantalowice – zapowiedź I

Łukasz Krzyżak, s. Stanisława i Zofii, zam. Markowa i Dorota Chmura, c. Tadeusza i Anny, zam. Grodzisko Górne, par. Wólka Grodziska – zapowiedź I

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ
XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 26 SIERPNIA 2017 R.

1. Dziś Dożynki Archidiecezjalne w jarosławskiej Kolegiacie, gdzie czczony jest koronowany obraz Matki Bożej Królowej Rodzin, a w przyszłą niedzielę Dożynki Ogólnopolskie na Jasnej Górze. Łączymy się z rolnikami całej naszej Archidiecezji oraz naszej Ojczyzny w dziękczynieniu za tegoroczne plony.

2. W nadchodzącym tygodniu przypadają liturgiczne wspomnienia: we wtorek – Świętego Augustyna, Biskupa i Doktora Kościoła a we środę – Męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela.

3. W sobotę, 1 września, wypada I sobota miesiąca. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na kolejne w tym roku nabożeństwo fatimskie, które przygotowują naszą wspólnotę parafialną do przeżycia Misji parafialnych w miesiącu październiku. Nabożeństwo rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 18.00. Po Mszy Świętej krótkie rozważanie na temat objawień a po nim procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła, podczas której odmówimy cząstkę różańca świętego. Podejmijmy wezwanie Maryi do nawrócenia, do modlitwy różańcowej za grzeszników i wynagradzania Bogu za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi.

4. W sobotę spowiedź święta od godziny 17.00 oraz podczas Mszy Świętej wieczornej. W pozostałe zaś dni tygodnia można korzystać ze spowiedzi świętej codziennie pół godziny przed Mszą Świętą.
Ponieważ nadchodzący tydzień poprzedza rozpoczęcie roku szkolnego, które będzie miało miejsce w poniedziałek 3 września (więcej informacji podamy w przyszłą niedzielę), dlatego zachęcamy dzieci i młodzież do przystępowania do sakramentu pojednania

5. Dziękujemy mieszkańcom rejonu XI za sprzątanie naszej świątyni parafialnej w miesiącu sierpniu. Tę posługę na rzecz wspólnoty parafialnej podjęły 34 rodziny. W miesiącu wrześniu prosimy o podjęcie posługi sprzątania kościoła mieszkańców rejonu XII. Przypominamy, że świątynia parafialna jest miejscem, w którym gromadzimy się na modlitwę wszyscy, dlatego winniśmy się czuć odpowiedzialni za jej wygląd.

6. Została znaleziona portmonetka z pewną sumą pieniędzy. Jest do odebrania w zakrystii. Przy tej okazji, dziękując znalazcy pragniemy przypomnieć zasadę, że właścicielem rzeczy znalezionej nie jest ten, kto ją znalazł, ale jej prawowity właściciel.

7. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w II niedzielę miesiąca sierpnia na cele inwestycyjne, które są podejmowane w parafii.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej:
Tygodnik „Niedziela” proponuje artykuł poświęcony osobie Papieża Jana Pawła I o ciekawym podtytule: Historia górala z Dolomitów, który został Papieżem. Z serii Ojcowie Niepodległości dziś przedstawiana jest postać Wincentego Witosa. Jest także godny uwagi artykuł zatytułowany: Krucjata na Zachód.
Tygodnik „Gość Niedzielny” poleca artykuł poświęcony nauczaniu Papieża Franciszka na temat rodziny. Ponadto znajdziemy tam przepiękne świadectwo Pana Prof. Edwarda Wylęgały na temat roli wiary w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym. Jest także opowieść o miejscu, które dziś odwiedza Papież Franciszek, gdzie miało miejsce ciekawe objawienie Matki Bożej, która nie wypowiedziała ani jednego słowa.

9. Zapowiedzi przedślubne
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Michał Stanisław Kielar, zam. Markowa i Magdalena Anna Długosz, zam Markowa – zapowiedź II

Kamil Maciej Bar, s. Andrzeja i Barbary, zam. Markowa i Karolina Agnieszka Szewczyk, c. Bogusława i Danuty, zam. Markowa – zapowiedź I

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 SIERPNIA 2018 R.

1. W tym tygodniu będziemy obchodzić w liturgii: we środę Wspomnienie Najświętszej
Maryi Panny Królowej a w piątek Święto Św. Bartłomieja, Apostoła.
2. W przyszłą niedzielę 26.08 będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Maryi
Panny Częstochowskiej. Będzie to dzień dziękczynienia za zebrane w tym roku plony
podczas Dożynek Archidiecezjalnych w Jarosławiu.
3. Przypominamy, że w naszej parafii sakramentu chrztu udzielamy w każdą II i IV
niedzielę miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 oraz w soboty przed II i przed
IV niedzielą podczas Mszy Świętej wieczornej. Rodziców, którzy planują chrzest
swoich dzieci prosimy o dostosowanie się do tych ustalonych terminów.
4. Zachęcamy do przywożenia makulatury, jeśli jeszcze takową mamy w naszych
domach, abyśmy mogli zapełnić kolejny kontener i wesprzeć w ten sposób szlachetną
akcję wspierania budowy studni w krajach misyjnych.
5. Wspieramy akcję poboru krwi, organizowaną w przyszłą niedzielę w godz. 9.00 –
13.00, przez Klub Honorowych Dawców Krwi „Strażacka Krwinka” przy OSP w
Sieteszy.
6. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.
Tygodnik „Niedziela” proponuje relację z wyprawy kilku osób na Mont Blanc z
tablicami z Dekalogiem. Chcieli w ten sposób przypomnieć światu o Bożych
przykazaniach, zapomnianych przez wiele osób nam współczesnych. Ponadto
omawiany jest temat numeru: rodzina na celowniku w związku ze Światowym
Spotkaniem Rodzin, jakie ma odbyć się w dniach 22-26 sierpnia w Dublinie. Ważny
temat w czasach, gdy zdrowa, oparta na Bogu rodzina przeszkadza wielu decydentom
światowym.
Tygodnik „Gość Niedzielny” proponuje ciekawy wywiad na temat Św. Jacka
Odrowąża i o roli Dominikanów w życiu Kościoła. Dalej zamieszcza rozmowę z Ks.
Prof. Andrzejem Muszałą na temat decyzji Papieża Franciszka o uznaniu kary śmierci
jako niedopuszczalną. Jest także wywiad na temat tego co dzieje się wokół reformy
sądownictwa oraz reakcji na nią niektórych środowisk prawniczych, na czele z Sadem
Najwyższym.
7. Zapowiedzi przedślubne:
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
Marcin Michał Niemczak, s. Józefa i Agnieszki Fugiel, zam. Markowa i Katarzyna
Bernadeta Rydz, c. Zbigniewa i Marii Cwynar, zam. Gać – zapowiedź II
Michał Stanisław Kielar, s. Tadeusza i Krystyny Ląc, zam. Markowa i Magdalena
Anna Długosz, c. Jana i Marty Raba, zam. Markowa – zapowiedź I

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 12 SIERPNIA 2018 R.

1. Dziś o godzinie 15.00 zapraszamy wszystkich, szczególnie członków Róż Różańcowych na wspólny różaniec, po którym będzie zmiana tajemnic różańcowych. Diecezjalna intencja na ten miesiąc: Za zniewolonych przez nałóg pijaństwa, o dar wolności i uzdrowienia.

2. We wtorek obchodzimy wspomnienie Świętego Maksymiliana Marii Kolbego.

3. We środę 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte jak w niedziele. W tym dniu pragniemy dziękować za tegoroczne plony. Na zakończenie każdej Mszy Świętej będzie miało miejsce poświęcenie wiązanek zbóż, ziół i kwiatów. Podczas Mszy Świętej o godzinie 9.00 modlić się będziemy w intencji dziękczynnej oraz w intencji wszystkich rolników naszej parafii oraz zostaną poświęcone wieńce dożynkowe.

4. Także we środę 15 sierpnia śluby wieczyste złoży Siostra Alina, która od roku pracuje w naszej parafii strojąc ołtarze i dbając o bieliznę w zakrystii. Polecamy Siostrę Alinę modlitwom parafian, aby Pan przyjął ofiarę jej życia oraz pomógł jej wiernie wytrwać w Zgromadzeniu Sióstr Służebniczek.

5. Zaproszenie na Dożynki Archidiecezjalne i Ogólnopolskie (odczytać).

6. W ostatnim okresie pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: 31 lipca śp. Albinę Flejszar, lat 86 a w ubiegły piątek 10 sierpnia śp. Zofię Cyran, lat 94. Oprócz Mszy Świętych zamówionych przez najbliższą rodzinę, przyjaciół i znajomych będą odprawione Msze Święte od uczestników pogrzebu. Za Św. Albinę 5 Mszy Świętych a za śp. Zofię 6 Mszy Świętych.

7. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.
Tygodnik „Niedziela” proponuje relację z II Kongresu Młodzieży Polonijnej, jaki odbył się w Warszawie. W ramach cyklu: „Pamiętamy o bohaterach” tym razem wywiad z Bożenną Małecką, naocznym świadkiem wybuchu Powstania Warszawskiego. Jest też artykuł o wydarzeniach sprzed 60 laty, w których odbija się starcie Funkcjonariuszy wyzwolenia z duszpasterzami wolności. Z racji 30 rocznicy opublikowania Listu Apostolskiego Jana Pawła II „Mulieris dignitatem” coś o kobietach jako niezastąpionym darze dla ludzkości.
Tygodnik „Gość Niedzielny” koncentruje się na tajemnicy Wniebowzięcia, czyli rzecz o tym, w co wierzy Kościół w sprawie śmierci Maryi i na czym polegało wniebowzięcie. Ponadto o śmierci Świętego Maksymiliana, którego spojrzenia nie mogli znieść oprawcy. Jest też artykuł na temat dopalaczy.

8. Zapowiedzi przedślubne:
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Jędzrzej Raszkowski, s. Ryszarda i Teresy Kulbackiej, zam. Warszawa i Katarzyna Maria Ulma, c. Jana i Jolanty Sałówka, zam. Warszawa – zapowiedź II

Karol Piotr Majka, s. Wiesława i Marty Płaza, zam. Łańcut i Jolanta Maria Rut, c. Jakuba i Renaty Święs, zam. Łańcut – zapowiedź II

Andrzej Łukasz Balawejder, s. Wiesława i Grażyny Rosół, zam. Markowa i Małgorzata Rzeszutek, c. Józefa i Grażyny Kruczek, zam. Kąty Trzebuskie, par. Sokołów Młp. – zapowiedź II

Łukasz Marek Balawejder, s. Piotra i Agaty, zam. Markowa i Magdalena Maria Wrona, zam. Łańcut – zapowiedź II

Rafał Flejszar, s. Edwarda i Czesławy Flejszar, zam. Markowa i Monika Sroczyk, c. Zbigniewa i Małgorzaty Panek, zam. Smolarzyny – zapowiedź II

Marcin Michał Niemczak, s. Józefa i Agnieszki Fugiel, zam. Markowa i Katarzyna Bernadeta Rydz, c. Zbigniewa i Marii Cwynar, zam. Gać – zapowiedź I

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 5 SIERPNIA 2018 R.

1. Bogu Najwyższemu w Trójcy Świętej Jedynemu niech będą dzięki za dzisiejszą uroczystość odpustową. Wdzięczność wyrażamy także wszystkim ludziom, którzy przyczynili się do uświetnienia tej naszej uroczystości parafialnej.
Z racji odpustu nie będzie dziś modlitwy różańcowej o godzinie 15.00 oraz zmiany tajemnic różańcowych.

2. W tym tygodniu obchodzimy: we środę wspomnienie Świętego Dominika, prezbitera, we czwartek Święto Świętej Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy, patronki Europy a w piątek Święto Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika.

3. Jak co roku będzie organizowany wyjazd do Częstochowy na Ogólnopolskie Dożynki. Informacje na temat wyjazdu oraz zapisów można dokonać u Pana Zbigniewa Bara.

4. Wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w Odpuście Kalwaryjskim w Kalwarii Pacławskiej, zapraszamy do dołączenia się do grupy z parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski z Przemyśla, z którą pielgrzymuje Ksiądz Damian. Chętni powinni dotrzeć we własnym zakresie do Przemyśla w przyszłą niedzielę na godzinę 6.00, wziąć udział we Mszy Świętej i po niej wyruszyć pieszo na Kalwarię. Więcej informacji może udzielić Ksiądz Damian.

5. Pan Sołtys informuje, że członkowie Rady Sołeckiej będą zbierać pieniądze w poszczególnych rejonach na rodzinę, która ucierpiała w pożarze w dniu 28 lipca br. Zachęcamy do solidarności z poszkodowanymi.

6. Zapowiedzi przedślubne:
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Jędzrzej Raszkowski, s. Ryszarda i Teresy Kulbackiej, zam. Warszawa i Katarzyna Maria Ulma, c. Jana i Jolanty Sałówka, zam. Warszawa – zapowiedź I

Karol Piotr Majka, s. Wiesława i Marty Płaza, zam. Łańcut i Jolanta Maria Rut, c. Jakuba i Renaty Święs, zam. Łańcut – zapowiedź I

Andrzej Łukasz Balawejder, s. Wiesława i Grażyny Rosół, zam. Markowa i Małgorzata Rzeszutek, c. Józefa i Grażyny Kruczek, zam. Kąty Trzebuskie, par. Sokołów Młp. – zapowiedź I

Łukasz Marek Balawejder, s. Piotra i Agaty, zam. Markowa i Magdalena Maria Wrona, zam. Łańcut – zapowiedź I

Rafał Flejszar, s. Edwarda i Czesławy Flejszar, zam. Markowa i Monika Sroczyk, c. Zbigniewa i Małgorzaty Panek, zam. Smolarzyny – zapowiedź I

Jan Rusinek, s. Kazimierza i Haliny Balawejder, zam. Albigowa i Ewelina Maria Bytnar, c. Janusza i Ludmiły Cwynar, zam. Albigowa – zapowiedź I

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 LIPCA 2018 R.

1. We środę rozpoczyna się miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podejmowania dobrowolnej abstynencji oraz do włączenia się w inicjatywę 100 dni trzeźwości na 100-lecie niepodległości (więcej o tej inicjatywie w Tygodniku „Niedziela”).

2. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

3. We czwartek po Mszy Świętej wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz Adoracja w intencji trzeźwości w narodzie polskim oraz w naszej parafii

4. W piątek po Mszy Świętej wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwo wynagradzające ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
W godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych z racji I piątku miesiąca. Prosimy o ich zgłoszenie lub potwierdzenie w zakrystii do czwartku wieczora włącznie.

5. W sobotę po Mszy Świętej wieczornej kolejne w tym roku nabożeństwo fatimskie. Jak każdego miesiąca, poprzez wspólny różaniec oraz rozważanie tajemnic różańcowych będziemy wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi oraz prosić o dobre przygotowanie naszej parafii do misji parafialnych. Ponieważ to nabożeństwo wypadnie w przededniu odpustu parafialnego więc udamy się w procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej na nasz parafialny cmentarz. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie.

6. Prosimy o korzystanie z sakramentu pojednania we wszystkie dni tygodnia: od poniedziałku do środy pół godziny przed Mszą Świętą poranną i wieczorną oraz w czasie Mszy Świętej. Od czwartku do soboty od godziny 17.00 oraz w czasie Mszy Świętej. Zachęcamy do korzystania ze spowiedzi świętej także z racji odpustu parafialnego.

7. Odpust parafialny Przemienienia Pańskiego będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę, tj. 5 sierpnia (przeniesiony z poniedziałku). Uroczysta suma odpustowa o godzinie 11.00. Prosimy o przygotowanie feretronów i chorągwi na procesję. Głównym celebransem oraz kaznodzieją będzie Ks. Dr Jan Szczych, proboszcz z Lubienia Wielkiego na Ukrainie. Po każdej Mszy Świętej będzie zbiórka do puszek na pomoc parafii, której proboszczem jest Ksiądz Jan, w podejmowanych inwestycjach.

8. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone w II niedzielę miesiąca na cele inwestycyjne oraz ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszek podczas poświęcenia pojazdów.

9. Dziękujemy mieszkańcom rejonu X za sprzątanie kościoła w miesiącu lipcu. Prosimy, aby w miesiącu sierpniu tę posługę na rzecz wspólnoty parafialnej podjęli mieszkańcy rejonu XI.

10. Prosimy, aby powstrzymać się z przywożeniem makulatury, gdyż kontener jest już pełny. W imieniu organizatorów tej zbiórki dziękujemy za otwartość serca na potrzeby krajów misyjnych. Poprosimy o podstawienie nowego kontenera i poinformujemy o dalszej zbiórce.

11. We wtorek pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Katarzynę Szylar, lat 26. Oprócz Mszy Świętych zamówionych przez najbliższą rodzinę przyjaciół i znajomych zmarłej zostanie odprawionych 18 Mszy Świętych od uczestników pogrzebu.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
Tygodnik „Niedziela” poleca między innymi: rozmowę z Kardynałem Raymondem Leo Burke zatytułowaną „Jesteście szczęśliwym narodem, bo macie wiarę w sercach” oraz z Prezesem IPN-u Jarosławem Szarkiem na temat czym jest prawdziwa wolność a także z Włodzimierzem Lubańskim, legendą piłki nożnej, pt. „Jestem szczęśliwym człowiekiem”. Ponadto opisuje wyjątkowe spotkanie ludzi, których ochrzcił ks. Karol Wojtyła, gdy był wikariuszem w Niegowici
Tygodnik „Gość Niedzielny” pisze o kapelanach powstania warszawskiego, których Niemcy nienawidzili bardziej niż powstańców oraz o konkordacie w 25 rocznicę jego podpisania. Zamieszcza wywiad z Beatą Szydło na temat inicjatyw prorodzinnych obecnego rządu oraz artykuł o pięknej postawie Kiary Corbella Petrillo, 28-letniej Włoszki, której proces beatyfikacyjny się rozpoczął.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 8 LIPCA 2018 R.

1. Wyruszyła 38 Przemyska Piesza Pielgrzymka na jasną Górę. Wśród 10 grup pielgrzymuje także grupa Św. Urszuli z Łańcuta i okolic. Z naszej parafii wyruszyło na pielgrzymi szlak 11 osób oraz 35 osób pielgrzymuje jako Pielgrzymi Duchowi. Bogu Najwyższemu oraz Matce Najświętszej niech będą dzięki za tę kolejną możliwość pogłębiania wiary. Módlmy się nawzajem dla siebie. Można śledzić przebieg pielgrzymki i duchowo w niej uczestniczyć słuchając Radia Fara lub odwiedzając stronę przemyska.pl, zakładka pielgrzymka.

2. We środę obchodzimy liturgiczne święto Świętego Benedykta, patrona Europy.

3. Jak było zapowiadane w ubiegłą niedzielę zostali wyłonieni członkowie Rady Duszpasterskiej. W gablotach i na stronie internetowej naszej parafii jest zamieszczona pełna lista członków z wyboru. Są to osoby, które uzyskały największą liczbę głosów. Ta lista zostanie w niedalekiej przyszłości uzupełniona o członków z urzędu oraz o członków z nominacji Księdza Proboszcza. Dopiero wtedy nowa Rada zostanie zaprzysiężona wobec Księdza Dziekana i rozpocznie swoją działalność. Prosimy wszystkich wskazanych przez parafian członków o odpowiedzialne podjęcie tej służby na rzecz wspólnoty parafialnej. Wybrani członkowie mają czas na zastanowienie się i podjęcie decyzji do końca lipca. Brak odpowiedzi będzie uznany jako akceptację ze strony elektów.

4. Informujemy, że podczas wakacji kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do soboty, rano i wieczorem bezpośrednio po Mszy Świętej. Oczywiście każdy nagły przypadek załatwiamy z Księdzem pełniącym dyżur.

5. W niedzielę 22 lipca błogosławieństwo pojazdów mechanicznych z racji wspomnienia Świętego Krzysztofa. Ofiary zbierane do puszek podczas poświęcenia są przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
Tygodnik „Niedziela” poleca następujące artykuły: „Chrześcijanie ”klejem” Syrii” – świadectwo z miejsca tragedii; „Święty Benedykt z krzyżem, księgą i pługiem w rękach – rzecz o patronie Europy, którą uratował i spoił w jedność duchową; blok informacji o suszy, która dotknęła niektóre rejony naszego kraju.
Tygodnik „Gość Niedzielny” pisze o inicjatywie Papieża Franciszka wspólnej modlitwy w intencji Bliskiego Wschodu skąd emigrują chrześcijanie, o nowej inicjatywie rządu mającej na celu wsparcie polskich rodzin. Ponadto jest ciekawy artykuł o zatrważającym problemie w Europie – picie alkoholu przez młodych ludzi..

7. Zapowiedzi przedślubne:
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Rafał Szylar, s. Edwarda i Marii Bar, zam. Markowa i Joanna Gabriela Lonc, c. Zbigniewa i Bernadetty Bar, zam. Markowa – zapowiedź II

Krzysztof Flak, s. Henryka i Stanisławy Woś, zam. Trzeboś i Joanna Maria Nycz, c. Andrzeja i Mieczysławy Węglowskiej – zapowiedź II

Przemysław Dziob, s. Jana i Haliny Fimiarz, zam. Wierzawice i Aleksandra Szpytma, c. Wacława i Urszuli Kochnańskiej, zam. Markowa – zapowiedź II

Adam Mikołaj Kostrzoń, zam. Warszawa i Kamila Dorota Szajer, zam. Markowa – zapowiedź II

 

PARAFIALNA RADA DUSZPASTERSKA
PARAFII PW. ŚW. DOROTY W MARKOWEJ
CZŁONKOWIE Z WYBORU

REJON I
Szpytma Czesława

REJON II
Niemczak Józef

REJON III
Szpytma Wiesław

REJON IV
Bytnar Tadeusz

REJON V
Bar Wacław

REJON VI
Bącal Tomasz

REJON VII
Czado Stanisław

REJON VIII
Kluz Leszek

REJON IX
Kud Józef

REJON X
Kielar Kazimierz

REJON XI
Jurczak Barbara

REJON XII
Szylar Tadeusz

REJON XIII
Ulma Andrzej

REJON XIV
Kuźniar Adam

REJON XV
Kuryło Piotr

REJON XVI
Wojdyło Andrzej

REJON XVII
Lonc Zbigniew

REJON XVIII
Bar Tadeusz

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 1 LIPCA 2018 R.

1. Dziś niedziela adoracyjna. Po Mszy Świętej krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. O godzinie 15.00 zapraszamy wszystkich, szczególnie członków Róż różańcowych, na wspólny różaniec a po nim zmiana tajemnic różańcowych.

2. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Ze względu na czas wakacji prosimy, aby korzystać z sakramentu pokuty począwszy od jutra, każdego dnia pół godziny przed Mszą Świętą poranną i wieczorną. Natomiast w I piątek spowiedź będzie od godziny 17.00.

3. W piątek odwiedzimy chorych począwszy od godziny 8.30. Prosimy o ich zgłoszenie w zakrystii do czwartku włącznie.

4. W piątek wyrusza 38 Piesza Pielgrzymka z Łańcuta na Jasną Górę. Msza Święta na rozpoczęcie pielgrzymki o godzinie 8.00 w kościele farnym w Łańcucie. Z naszej parafii zgłosiło się 6 osób. Zachęcamy niezdecydowanych do podjęcia odważnej decyzji i do dokonania zapisu. Można to jeszcze uczynić w tym tygodniu. W dalszym ciągu przyjmujemy zapisy do grupy Duchowych Pielgrzymów. Na dzień dzisiejszy taką wolę zgłosiły 23 osoby. Zachęcamy także do składania intencji modlitewnych, jakie będą omadlane podczas pielgrzymki. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji przeznaczamy na pokrycie kosztów organizacji pielgrzymki.

5. W sobotę kolejne nabożeństwo fatimskie, na które bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy. Msza Święta o godzinie 18.00 a po niej procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła, podczas której będziemy odmawiać różaniec.

6. W przyszłą niedzielę składka na inwestycje remontowe przy dachu naszego kościoła. W przyszłą niedzielę zostaną ogłoszone wyniki głosowania na kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

7. Informujemy, że podczas wakacji godziny Mszy Świętych w dni powszednie i w niedzielę nie ulegają zmianie.

8. W miesiącach wakacyjnych, tj. w lipcu i w sierpniu nie będą wyznaczane Róże Różańcowe do prowadzenia modlitwy różańcowej pół godziny przed Mszą Świętą wieczorną. Zachęcamy jednakże do wspólnego odmawiania różańca, a o jego prowadzenie prosimy chętnych.

9. Dziękujemy mieszkańcom rejonu IX za sprzątanie kościoła w miesiącu czerwcu. Prosimy mieszkańców rejonu X o podjęcie tej posługi w miesiącu lipcu.

10. W piątek pożegnaliśmy z naszej wspólnoty Śp. Antoniego Szpytma, l. 81. Oprócz Mszy Świętych zamówionych przez najbliższą rodzinę, przyjaciół i znajomych będzie odprawionych 9 Mszy Świętych od uczestników pogrzebu

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
Tygodnik „Niedziela” poleca następujące artykuły: „Chrześcijaństwo w Syrii zagrożone” – raport Caritas o sytuacji w tym kraju doświadczonym wojną; „Achille Ratti – pierwszy Nuncjusz w RP” – rzecz o roli jaką spełnił przyszły papież Pius XI gdy pełnił swoją posługę w naszym kraju; blok informacji o róznych miejscach na ziemi z cyklu „Wyruszamy w świat”; druga część Tryptyku ze Św. Józefem: „miłość ludzka nie jest Bogiem”.
Tygodnik „Gość Niedzielny” proponuje ciekawą rozmowę z Ks. Arcybiskupem Jędraszewskim zatytułowaną „Politycy zapominają o Opatrzności”. Ponadto jest wiele artykułów godnych polecenia na czas wakacyjny.

12. Zapowiedzi przedślubne:
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Paweł Słupczyński, s. Krzysztofa i Krystyny, zam. Nosówka i Kinga Gabriela Szlęk, c. Marka i Anny, zam. Markowa – zapowiedź II

Rafał Szylar, s. Edwarda i Marii Bar, zam. Markowa i Joanna Gabriela Lonc, c. Zbigniewa i Bernadetty Bar, zam. Markowa – zapowiedź I

Krzysztof Flak, s. Henryka i Stanisławy Woś, zam. Trzeboś i Joanna Maria Nycz, c. Andrzeja i Mieczysławy Węglowskiej – zapowiedź I

Przemysław Dziob, s. Jana i Haliny Fimiarz, zam. Wierzawice i Aleksandra Szpytma, c. Wacława i Urszuli Kochnańskiej, zam. Markowa – zapowiedź I

Adam Mikołaj Kostrzoń, zam. Warszawa i Kamila Dorota Szajer, zam. Markowa – zapowiedź I

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 CZERWCA 2018 R.

1. Dziś po Mszy Świętej o godzinie 15.00 zapraszamy wszystkich uczestników kursu przedmałżeńskiego na ostatnie spotkanie, podczas którego otrzymają zaświadczenia ukończenia kursu. Pragniemy poinformować, że następna edycja kursu przedmałżeńskiego w naszej parafii rozpocznie się w lutym 2019 roku.

2. W poniedziałek 25 czerwca obchodzimy kolejną rocznicę konsekracji naszego kościoła (108). Uroczysta Msza Święta dziękczynna oraz w intencji budowniczych i ofiarodawców naszego kościoła o godzinie 18.00.

3. Jutro także będziemy gościć pielgrzymów 10 Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymki do Lwowa. Zachęcamy do ciepłego ich powitania i pozdrawiania wzdłuż drogi oraz do wspólnej z nimi modlitwy w kościele ok. godz. 16.00.

4. Ponawiamy zaproszenie na 38 Przemyską Pieszą Pielgrzymkę z Łańcuta na Jasną Górę. Wyjście grupy Świętej Urszuli w dniu 6 lipca br. Dzisiaj o godzinie 17.00 będzie miało miejsce Spotkanie Organizacyjne w kościele Farnym w Łańcucie. Tych którzy wybierają się na pielgrzymi szlak zapraszamy na to spotkanie, podczas którego Ksiądz Przewodnik poda ważne informacje dotyczące naszego pielgrzymowania. Zapisów na pielgrzymkę będzie można dokonać bezpośrednio w Łańcucie lub tutaj w parafii. Bardzo szczerze zachęcamy do wyboru tej formy rekolekcji w drodze. W dalszym ciągu przyjmujemy zapisy do grupy Duchowych Pielgrzymów. Zachęcamy także do składania intencji modlitewnych, jakie będą omadlane podczas pielgrzymki. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji przeznaczamy na pokrycie kosztów organizacji pielgrzymki.

5. W przyszłą niedzielę wyrusza autokarowa pielgrzymka nauczycieli i wychowawców na Jasną Górę. Rozpocznie się ona Mszą Świętą w naszym kościele o godzinie 7.00.

6. Dziś upływa termin zgłaszania kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Obok skrzynki są wyłożone karteczki więc kto jeszcze nie dokonał głosowania może to uczynić bezpośrednio po Mszy Świętej lub w formie elektronicznej wysyłając e-maila na adres: parafia.markowa@gmail.com

7. W piątek 29 czerwca obchodzimy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jest to dzień imienin Księdza Pawła. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach, szczególnie będziemy go polecać podczas Mszy Świętej wieczornej. Podczas Mszy Świętych rano i wieczorem będzie zbierana składka na potrzeby Stolicy Apostolskiej tzw. Świętopietrze. W piątek, z racji uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. W sobotę zakończenie nabożeństw czerwcowych. Zachęcamy do uczestnictwa w tych nabożeństwach w tym tygodniu.

9. Modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadzi Róża Św. Urszuli Ledóchowskiej, której zelatorką jest Pani Teresa Kocan.

10. Sprzątanie kościoła w najbliższą sobotę podejmą mieszkańcy rejonu IX od numeru 927 do numeru 944.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
Tygodnik „Niedziela” poleca następujące artykuły: „Co się dzieje z Kościołem w Niemczech – rozmowa z kard. Paulem Josefem Cordesem”; „Nowy sposób bycia braćmi” – rzecz o Apostołach Piotrze i Pawle; „Mężczyzna zbudował Bogu dom” – o Św. Józefie, postrachu duchów piekielnych, który nie rozczarował Boga.
Tygodnik „Gość Niedzielny” proponuje artykuły: „To nie by-pass spod czwórki”- rzecz o osobowym traktowaniu pacjenta; „PIN do młodych” – czyli o tym jak dotrzeć z Ewangelią do najbardziej samotnego pokolenia w historii; „Odtrutka na antykatolicką propagandę” to znaczy o odkłamywaniu fałszywych twierdzeń na temat historii katolicyzmu.
Zachęcamy także do zakupu kwartalnika „Miłujcie się”, w którym możemy przeczytać ciekawe świadectwo księdza zatytułowane: „Przeżyłem śmierć, widziałem niebo”. Również „Mały Gość Niedzielny” proponuje ciekawe artykuły dla dzieci na czas wakacyjny.

12. Zapowiedzi przedślubne:
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Paweł Słupczyński, s. Krzysztofa i Krystyny, zam. Nosówka i Kinga Gabriela Szlęk, c. Marka i Anny, zam. Markowa – zapowiedź I

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 CZERWCA 2018 R.

1. W miesiącu czerwcu czcimy Najświętsze Serce Jezusowe. Codziennie śpiewamy Litanię: w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej a w niedziele przed Mszą Świętą o godzinie 15.00.

2. We środę po Mszy Świętej wieczornej oraz po nabożeństwie czerwcowym spotkanie dla wszystkich ministrantów. Obecność obowiązkowa.

3. W poniedziałek 25 czerwca (tj. od jutra za tydzień) będziemy u nas gościć, jak co roku zresztą, pielgrzymów 10 Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymki do Lwowa. W pierwszym dniu pielgrzymowania zatrzymają się w Markowej, aby nawiedzić kościół i cmentarz. Po krótkiej modlitwie w kościele około godziny 16.00 chcemy ich poczęstować gorącym posiłkiem tutaj na placu przy kościele. Zachęcamy osoby chętne do przygotowania poczęstunku o zgłoszenie swojej dyspozycyjności w kancelarii parafialnej do czwartku włącznie.

4. Przewodnik grupy Świętej Urszuli, ks. Wiktor Florek, nadesłał ogłoszenie w związku z 38 Pieszą Pielgrzymką z Łańcuta na Jasną Górę. Oto jego treść:
Zapraszamy wszystkich na 38 Przemyską Pieszą Pielgrzymkę z Łańcuta na Jasną Górę w dniach od 6 do 15 lipca br. Zapisy przyjmujemy w kancelarii parafialnej, w zakrystii po każdej Mszy Świętej. Koszt uczestnictwa w pielgrzymce wynosi 130 zł. Druga i kolejna osoba z rodziny płaci 70 złotych. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w niedzielę 24 czerwca o godzinie 17.00 w kościele farnym w Łańcucie. Podczas pielgrzymki uczestnicy będą modlić się w intencjach, które w formie pisemnej można składać w zakrystii. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji przeznaczamy na pokrycie kosztów organizacji pielgrzymki. Te intencje będą odczytywane w czasie Nowenny do Matki Bożej Jasnogórskiej.

5. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd do Częstochowy w ramach pielgrzymki nauczycieli i wychowawców, która odbędzie się w dniach od 1 do 2 lipca br. Zapraszamy wszystkich chętnych, nie tylko nauczycieli, aby dokonać jak najszybciej zapisów, celem ustalenia ostatecznej liczby uczestników.

6. Przypominamy o składaniu wypełnionych kartek (należy tam umieścić numer rejonu oraz imię i nazwisko wytypowanego kandydata do Parafialnej Rady Duszpasterskiej). Głosowanie jest tajne więc nie należy składać podpisu. Karteczki należy składać do skrzynki, która znajduje się na stoliku w przedsionku kościoła, do niedzieli 24 czerwca włącznie. Można także zgłosić kandydatów w formie elektronicznej wysyłając e-maila na adres: parafia.markowa@gmail.com

7. W piątek 22 czerwca o godzinie 9.00 Msza Święta na zakończenie roku szkolnego dla wszystkich dzieci Szkoły Podstawowej i młodzieży Gimnazjum.

8. Pragniemy podziękować za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, zarówno tym, którzy złożyli ofiary na tacę jak i tym, którzy dokonali wpłat na konto parafialne.

9. W najbliższym czasie rozpoczniemy remont naszego kościoła. Polecam tę sprawę modlitwom wszystkich parafian.

10. Modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadzi Róża Św. Ojca Pio z Pietralciny, której zelatorką jest Pani Czesława Balawejder.

11. Sprzątanie kościoła w najbliższą sobotę podejmą mieszkańcy rejonu IX od numeru 917 do numeru 9126.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
Tygodnik „Niedziela” poleca następujące artykuły: „Był blisko Jana Pawła II – rozmowa z kard. Paulem Josefem Cordesem”; „Przedsionek nieba” – o posłudze kapelana na lotnisku; „Jestem tatą. To moja kariera”; „Męskie oblężenie Jasnej Góry” – o II pielgrzymce mężczyzn do tronu Pani Jasnogórskiej; „Na służbie pamięci Prymasa Wyszyńskiego” – opowieść o Annie Rastawickiej, która niestrudzenia podtrzymuje i popularyzuje pamięć o wielkim Prymasie
Tygodnik „Gość Niedzielny” proponuje artykuły: „Prawwda, piękno, katolicyzm”- rzecz o najważniejszym medialnym projekcie w dziejach Kościoła katolickiego w USA; Masz to ogarnąć” – artykuł, który powinni przeczytać narzeczeni; „Konspiracja Prymasa” – o tajnej posłudze Kard. Wyszyńskiego wobec katolików żyjących w Związku Sowieckim.

13. Zapowiedzi przedślubne:
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Łukasz Mariusz Czarny, s. Bogdana i Marii, zam. Markowa i Aleksandra Ulma, c. Stanisława i Anny, zam. Markowa – zapowiedź II

Grzegorz Józef Kucha, s. Juliana i Anny, zam. Husów i Karolina Balawejder, c. Marka i Anny, zam. Markowa – zapowiedź II

Błażej Albert Bartman, s. Zbigniewa i Bogumiły, zam. Markowa i Aneta Maria Szpilma, c. Edwarda i Bożeny, zam. Markowa – zapowiedź II

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
X NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 CZERWCA 2018 R.

1. W miesiącu czerwcu czcimy Najświętsze Serce Jezusowe. Codziennie śpiewamy Litanię: w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej a w niedziele przed Mszą Świętą o godzinie 15.00.

2. Przypominamy uczestnikom kursu przedmałżeńskiego, że dziś po Mszy Świętej popołudniowej, tj. ok. godziny 16.00 będzie spotkanie w Domu Parafialnym z zaproszoną parą małżeńską, zaangażowaną w Domowym Kościele oraz w Poradni Rodzinnej.

3. We wtorek 12 czerwca spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej w Domu Parafialnym. Zapraszamy wszystkich członków oraz sympatyków tego Katolickiego Stowarzyszenia katolików świeckich na Mszę Świętą wieczorną, nabożeństwo czerwcowe oraz na spotkanie.

4. W przyszłą niedzielę 17 czerwca w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce odbędzie się II Diecezjalne Spotkanie Rodzin, na które zaprasza Ks. Biskup Stanisław Jamrozek. Początek spotkania o godzinie 11.00. Na spotkanie zaproszone są wszystkie rodziny, zwłaszcza te, które mają co najmniej trójkę dzieci. Chętni udają się we własnym zakresie.

5. Przypominamy ogłoszenie dotyczące pielgrzymki nauczycieli i wychowawców, która odbędzie się w dniach od 1 do 2 lipca br. Zapraszamy wszystkich nauczycieli uczących w naszych szkołach i przedszkolach, nauczycieli uczących w innych miejscowościach i nauczycieli emerytów. Zapisów należy dokonać u Pań: Agnieszki Kluz w biurze Centrum Oświaty i Magdaleny Dźwierzyńskiej w sekretariacie Szkoły Podstawowej im. Sług Bożych Rodziny Ulmów w Markowej.
6. W gablotach i na stronie internetowej znajdziemy listę osób, które zostały zgłoszone podczas wizyty duszpasterskiej jako kandydaci do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Prosimy, aby się z nimi zapoznać oraz wybrać jedną osobę ze swojego Rejonu. Karteczki z wypisanym imieniem i nazwiskiem należy wrzucić do przygotowanej w tym celu skrzynki, która będzie umieszczona w przedsionku kościoła do niedzieli 25 czerwca włącznie. Ponieważ Rada Duszpasterska ma wspomagać Proboszcza w podejmowaniu ważnych decyzji duszpasterskich i tych związanych z funkcjonowaniem parafii, więc słuszną jest rzeczą, aby jej członkowie zostali wskazani przez parafian. Prosimy o odpowiedzialne podejście do tej sprawy, a osoby, które zostaną obdarzone zaufaniem prosimy o ochotne podjęcie tej służby na rzecz wspólnoty parafialnej.

7. Modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadzi Róża Rodzin im. Rodziców Świętej Teresy, której delatorami są Państwo Elżbieta i Paweł Niemczakowie.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
Tygodnik „Niedziela” poleca: artykuł pt. „Urodził się jako święty” o Księdzu Dolindo, następnie wspomnienie o Karolu Wojtyle jego ostatniego szkolnego kolegi Eugeniusza Mroza, artykuł zmarłego niedawno redaktora Niedzieli śp. Ks. Marka Łuczaka na temat roli Rady Duszpasterskiej w parafii, czyli coś na czasie dla nas jako parafii. Oprócz tego artykuł na temat Nowej jakości Europy.
Tygodnik „Gość Niedzielny” proponuje artykuły opisujące przeżycia Polaków mieszkających w Niemczech, którym odebrano dzieci, oczekiwanie i przygotowanie Litwy Łotwy i Estonii na przyjazd Papieże, nowa odsłona posługi Kardynała Hlonda, o tym jak łączyć role matki i pracownika korporacji.

9. Zapowiedzi przedślubne:
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Paweł Karol Grad, s. Stanisława i Renaty, zam. Markowa i Weronika Maria Dudek, c. Stanisława i Haliny, zam. Białobrzegi – zapowiedź II

Łukasz Mariusz Czarny, s. Bogdana i Marii, zam. Markowa i Aleksandra Ulma, c. Stanisława i Anny, zam. Markowa – zapowiedź I

Grzegorz Józef Kucha, s. Juliana i Anny, zam. Husów i Karolina Balawejder, c. Marka i Anny, zam. Markowa – zapowiedź I

Błażej Albert Bartman, s. Zbigniewa i Bogumiły, zam. Markowa i Aneta Maria Szpilma, c. Edwarda i Bożeny, zam. Markowa – zapowiedź I

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IX NIEDZIELA ZWYKŁA – 3 CZERWCA 2018 R.

1. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Dziś po każdej Mszy Świętej krótka Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godzinie 15.00 nabożeństwo czerwcowe a po nim procesja eucharystyczna wokół kościoła. Następnie zmiana tajemnic różańcowych. Po Mszy Świętej, około godziny 16.00 kolejne spotkanie kursu przedmałżeńskiego w Domu parafialnym.

2. Zapraszamy i zachęcamy do udziału w nabożeństwie ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, codziennie po Mszy Świętej wieczornej. Do czwartku włącznie zachęcamy do udziału w procesjach eucharystycznych. Przyprowadzajmy małe dzieci do sypania kwiatów i do dzwonienia w czasie procesji.

3. We środę po Mszy Świętej i po procesji spotkanie dla ministrantów młodszych w kościele.

4. We czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po Mszy Świętej i po procesji będzie miało miejsce poświęcenie wianków oraz błogosławieństwo małych dzieci.

5. W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także Światowy Dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. W tym dniu nie obowiązuje post.

6. W sobotę obchodzimy Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

7. W dniach od 1 do 2 lipca br. odbędzie się 81 Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę pod hasłem „W służbie Bogu i Ojczyźnie”. Organizujemy 2 dniowy wyjazd autokarowy z noclegiem w Domu Pielgrzyma. Zapraszamy wszystkich nauczycieli uczących w naszych szkołach i przedszkolach, nauczycieli uczących w innych miejscowościach i nauczycieli emerytów. W miarę wolnych miejsc będą mogli jechać inni pracownicy oświaty. Zapisów należy dokonać do 10 czerwca u Pań: Agnieszki Kluz w biurze Centrum Oświaty i Magdaleny Dźwierzyńskiej w sekretariacie Szkoły Podstawowej im. Sług Bożych Rodziny Ulmów. w Markowej.
8. W miesiącu lipcu, w dniach od 4 do 15 wyruszy Przemyska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Grupa Świętej Urszuli, do której przypisana jest nasza parafia wyrusza na pielgrzymi szlak 6 lipca. Zachęcamy do wyboru tej formy rekolekcji w drodze. Więcej informacji będzie na plakatach, które pojawią się niebawem.

9. Modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadzi Róża Świętego Maksymiliana Kolbe, której zelatorem jest Pan Franciszek Niemczak.

10. W sobotę pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Jana Jakielaszka, l. 67. Oprócz Mszy Świętych zamówionych przez rodzinę, przyjaciół i znajomych będzie odprawionych 10 Mszy Świętych od uczestników pogrzebu.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
Tygodnik „Niedziela” poleca: artykuł pt. „Ojciec naszej wolności” o Kard. S. Wyszyńskim, następnie artykuł pt. „Nasza Ojczyzna w Sercu Boga” o kulcie Serca Jezusowego, wywiad z Wicepremierem Jarosławem Gowinem na temat Konstytucji dla nauki. Oprócz tego ciekawe artykuły na temat tworzonego z wielką pasją i entuzjazmem szpitala w Ziemi Świętej oraz o powojennych przemianach w obozie koncentracyjnym Auschwitz – Birkenau.
Tygodnik „Gość Niedzielny” proponuje artykuły: „Raport o stanie szpitali w Polsce”, wywiad z Prezesem IPN-u o roli tej Instytucji w dyskusjach o Zagładzie, artykuł o tajemnicy Serca Jezusowego oraz kolejna odsłona cyklu Ojcowie Niepodległości – tym razem sylwetka Wincentego Witosa.

12. Zapowiedzi przedślubne:
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Paweł Karol Grad, s. Stanisława i Renaty, zam. Markowa i Weronika Maria Dudek, c. Stanisława i Haliny, zam. w Białobrzegach – zapowiedź I

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 27 MAJA 2018 R.

1. Dziś w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się okres Komunii Świętej wielkanocnej.

2. Jutro po Mszy Świętej wieczornej i po nabożeństwie majowym będzie miało miejsce spotkanie wszystkich ministrantów w kościele. Ponieważ będą omawiane ważne sprawy związane z asystą podczas Uroczystości Bożego Ciała więc obecność na zbiórce obowiązkowa.

3. W tym tygodniu odbędą się także spotkania dla kandydatów do bierzmowania: we wtorek dla klas VII a we środę dla klas II Gimnazjum. Przypominamy, że obecność na tych spotkaniach jest obowiązkowa oraz, że w dniu spotkania formacyjnego młodzież powinna uczestniczyć we Mszy Świętej wieczornej o godzinie 18.00 i w nabożeństwie majowym. Spotkania będą miały miejsce w Domu Parafialnym.

4. We czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – popularnie Uroczystość Bożego Ciała. W tym dniu będą sprawowane Msze Święte w następującym porządku: o godzinie 7.00, główna Msza Święta z procesją eucharystyczną o godzinie 10.00 i po południu o godzinie 15.00 ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe a po nim Msza Święta. Zachęcamy wszystkich do udziału we Mszy Świętej o godzinie 10.00 i w procesji, aby w ten sposób dać wyraz naszej wiary w rzeczywistą obecność Pana Jezusa w Eucharystii.
Trasa procesji będzie jak każdego roku: z kościoła w stronę Urzędu Gminy, stamtąd w stronę Muzeum i powrót do kościoła, gdzie będzie miało miejsce zakończenie procesji i uroczyste błogosławieństwo.
Prosimy o przygotowanie ołtarzy jak co roku. Prosimy, aby na procesję zabrać chorągwie, feretrony i figury. Dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej prosimy, aby przyszły w strojach pierwszokomunijnych. Rodziców zachęcamy do przyprowadzenia małych dzieci: dziewczynki do sypania kwiatów a chłopcy do dzwonienia dzwonkami.

5. Przez cały najbliższy tydzień będziemy obchodzić uroczyście Oktawę Bożego Ciała. Codziennie po Mszy Świętej wieczornej będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła, podczas której śpiewać będziemy Litanię do Serca Jezusowego. Bierzmy licznie udział w tym codziennym uwielbieniu Jezusa, który „zagrody nasze widzieć przychodzi”, jak śpiewamy w jednej z pieśni eucharystycznych.

6. W najbliższy piątek przypada I piątek miesiąca. Od godziny 8.30 odwiedzimy chorych, dlatego prosimy o ich zgłoszenie w zakrystii do czwartku włącznie. Możliwość skorzystania w tym dniu ze spowiedzi od godziny 17.00. Zachęcamy, aby przystępować do spowiedzi świętej począwszy od jutra, pół godziny przed Mszą Świętą wieczorną i w czasie Mszy Świętej, żeby nie stać w długich kolejkach w I piątek.

7. W sobotę, z racji I soboty miesiąca, zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie, które przeżywamy jako duchowe przygotowanie do misji parafialnych. Ponieważ jest to także kolejny dzień Oktawy Bożego Ciała, więc różaniec odmówimy przed Mszą Świętą o godzinie 17.30, po nim Msza Święta z kazaniem a następnie wyruszymy w procesji z Najświętszym Sakramentem i z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła.

8. Modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadzi Róża, której zelatorką jest Pani Zofia Nawojska.

9. Dziękujemy mieszkańcom rejonu VIII za sprzątanie kościoła w miesiącu maju. Prosimy, aby w miesiącu czerwcu tę posługę na rzecz wspólnoty parafialnej podjęli mieszkańcy rejonu IX.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
W tygodniku „Niedziela” godne polecenia są następujące artykuły: „Siedmioro dzieci Susan” o kobiecie biznesu, matce pięciorga dzieci, kochającej i oddanej rodzinie; „Niezłomne Podlasie” o diecezji siedleckiej, która obchodzi 200-lecie istnienia; „Zróbcie Mu miejsce, Pan idzie z nieba” o przeżywaniu Bożego Ciała. We wkładce przemyskiej polecamy artykuł Marii Szulikowskiej pt. „dzieci Ulmów”.
Tygodnik „Gość Niedzielny” proponuje artykuł: „Radość i prawda Eucharystii”, wywiad z Kard. Grocholewskim zatytułowany: „Między sprawiedliwością a miłością”, artykuł o roli chrześcijan w świecie, który odrzucił Boga.

11. Zapowiedzi przedślubne:
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Robert Piotr Szylar, s. Tomasza i Marty, zam. Markowa i Joanna Natalia Sobek, c. Mariusza i Anny, zam. w Rzeszowie – zapowiedź II

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 20 MAJA 2018 R.

1. Z racji przeżywanej dziś Uroczystości Zesłania Ducha Świętego mamy możliwość uzyskania odpustu zupełnego za odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”. Dziś kończy się w liturgii Okres Wielkanocny. Od wtorku przeżywać będziemy Okres Zwykły w ciągu roku.

2. Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze Święte będą odprawione do południa o godzinie 7.00 i 9.00, a po południu o godzinie 18.00. Nie ma w tym dniu obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej, ale zachęcamy do uczestnictwa w Eucharystii i do modlitwy za Kościół Chrystusowy.

3. We czwartek obchodzimy w liturgii Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kaplana. Zachęcamy do uczestnictwa w tym dniu w Eucharystii i do ofiarowania Komunii Świętej i modlitwy za kapłanów i o nowe powołania do kapłaństwa, szczególnie z naszej parafii.
W tym dniu w naszym kościele będzie miało miejsce spotkanie modlitewno-formacyjne dla kapłanów z Archiprezbiteratu łańcuckiego. Księża zgromadzą się o godzinie 14.00 na wspólnej modlitwie o uświęcenie kapłanów. Gdyby ktoś chciał się włączyć w tę modlitwę kapłańską drzwi kościoła są otwarte dla wszystkich.

4. Jest jeszcze możliwość zapisu na pielgrzymkę parafialną do Kalisza i do Lichenia, która będzie miała miejsce w najbliższą sobotę i niedzielę, 26-27 maja br. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z tej formy wspólnego spędzania czasu i wspólnej modlitwy za naszą parafię i za naszą Ojczyznę.

5. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę z racji składki inwestycyjnej oraz za ofiary wpłacane bezpośrednio na konto parafialne. Gdyby ktoś preferował tę formę wpłaty to informujemy, że numer konta parafialnego można znaleźć na stronie internetowej naszej parafii (przypominamy adres: markowa.przemyska.pl).

6. Przypominamy i zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach majowych. Gromadźmy się na wspólne chwalenie Maryi zarówno w kościele parafialnym, codziennie o godz. 18.00 a w niedzielę o godz. 15.00) jak i przy przydrożnych kapliczkach.

7. Modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadzi Róża, której zelatorką jest Pani Czesława Cwynar.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
Tematem przewodnim tygodnika „Niedziela” jest troska o życie ludzkie i temu tematowi poświęconych jest kilka ważnych artykułów: Miłość przez duże M, Cele i program Krucjaty modlitwy w obronie poczętych dzieci, Aborcja eugeniczna jest niekonstytucyjna. Jest także ciekawy wywiad z Ks. Krzysztofem Pawliną na temat: Jak rozbudować swoje życie duchowe. We wkładce przemyskiej znajdziemy zdjęcia nowych Księży Diakonów i Księży Neoprezbiterów naszej Archidiecezji.
Tygodnik „Gość Niedzielny” zmierza się z głównym tematem: Dokąd zmierza Europa? A chodzi o szukanie odpowiedzi na pytanie: dokąd zaprowadzi programowe odcinanie się od chrześcijańskich źródeł?

9. Zapowiedzi przedślubne:
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Robert Piotr Szylar, s. Tomasza i Marty, zam. Markowa i Joanna Natalia Sobek, c. Mariusza i Anny, zam. w Rzeszowie – zapowiedź I

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 13 MAJA 2018 R.

1. Przeżywamy dziś w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość I Komunii Świętej. Dzieci klas III podczas Mszy Świętej o godzinie 11.00 będą po raz pierwszy w pełni uczestniczyć w Eucharystii. Otoczmy naszą modlitwą dzieci i ich rodziny.

2. Dziś po Mszy Świętej o godzinie 15.00 kolejne spotkanie w ramach tegorocznego kursu przedmałżeńskiego.

3. Dziś w trzech parafiach naszej Archidiecezji: w Przemyślu, w Iwoniczu i w Chodaczowie 8 alumnów V roku przyjmie święcenia diakonatu. Natomiast w sobotę 19 Księży Diakonów przyjmie święcenia kapłańskie w Archikatedrze Przemyskiej. Codziennie, podczas Nowenny do Ducha Świętego, modlimy się za nich, by jak najlepiej przygotowali się do kapłańskiej posługi.

4. Dziękujemy rodzicom dzieci klas II za wczorajsze sprzątanie przed I Komunią Świętą

5. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę parafialną do Kalisza i do Lichenia, która będzie miała miejsce w dniach 26-27 maja br. Zgłoszenia (do wyczerpania miejsc w autokarze) wraz z zaliczką 100 zł przyjmują Panie Jadwiga Sadleja, Teresa Czado i Czesława Balawejder. Przy zgłoszeniu należy podać PESEL pielgrzyma i numer kontaktowy telefonu.

6. Modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadzi Róża, której zelatorką jest Pani Alfreda Cwynar.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
Tygodnik „Niedziela” porusza następujące tematy: Św. Ojciec Pio-czciciel Maryi; Sanktuarium narodowe Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem; Świadectwo emerytowanego żandarma watykańskiego o zamachu na Jana Pawła II 13 maja 1981 roku; ostatni wywiad z Antonim Ziębą, wielkim obrońcą życia; Św. Andrzej Bobola, Patron Polski
Tygodnik „Gość Niedzielny” podejmuje następujące tematy: Chrystianofobia pop polsku; Po co nam nowa konstytucja?; przejmujące świadectwa dzieci, którym lekarze nie dawali szans na przeżycie. Dziś cudownie żyją; o nowym węgierskim błogosławionym O. Janosie Brennerze.

8. Zapowiedzi przedślubne:
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Stanisław Zbigniew Olechowski, s. Józefa i Marii, zam. Markowa i Kamila Maria Hawro, c. Mariana i Janiny, zam. w Manastarzu, par. Manasterz k. Wiązownicy – zapowiedź II

 

DUSZPASTERSKIE
VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 6 MAJA 2018 R.

1. Dziś nabożeństwo majowe o godzinie 15.00 a po nim zmiana tajemnic różańcowych. W tym miesiącu polecamy w naszych modlitwach dzieci klas III, które przystąpią do I spowiedzi i I Komunii Świętej, za ich rodziców i rodzeństwo oraz za maturzystów z naszej parafii o potrzebne dary Boże na czas egzaminów dojrzałości.

2. We wtorek 8 maja obchodzimy w liturgii Uroczystość Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika. Jest to dzień imienin Księdza Kanonika Stanisława. Zapraszamy wszystkich na Mszę Świętą wieczorną o godzinie 18.00, podczas której będziemy polecać w naszych modlitwach Księdza Solenizanta.

3. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej i po nabożeństwie majowym spotkanie Akcji Katolickiej. Zapraszamy wszystkich członków oraz sympatyków na formacyjne spotkanie do Domu Parafialnego.

4. W piątek początek Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Polecać będziemy alumnów kursu V Wyższego Seminarium Duchownego, którzy w niedzielę 13 maja przyjmą święcenia diakonatu oraz Księży Diakonów, którzy w sobotę 19 maja przyjmą święcenia kapłańskie.

5. Dziękujemy rodzicom dzieci klas II za wykonaną wczoraj pracę: za wykoszenie trawy wokół kościoła, na skarpie, placu przy dawnej wikarówce i ogrodu przy plebanii. Druga tura sprzątania w kościele w sobotę 12.05 od godziny 9.00.

6. W sobotę dzień I spowiedzi dla dzieci klas III. Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami do korzystania z sakramentu pojednania począwszy od godziny 16.00.

7. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. W naszej parafii to dzień I Komunii Świętej. Dzieci klas III przystąpią po raz pierwszy do Komunii Świętej podczas Mszy Świętej o godzinie 11.00.

8. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę parafialną do Kalisza i do Lichenia, która będzie miała miejsce w dniach 26-27 maja br. Zgłoszenia (do wyczerpania miejsc w autokarze) wraz z zaliczką 100 zł przyjmować będą Panie Jadwiga Sadleja, Teresa Czado i Czesława Balawejder. Przy zgłoszeniach będzie potrzebny PESEL pielgrzyma i numer kontaktowy telefonu. Program przewiduje w sobotę Mszę Świętą w Kaliszu, natomiast w niedzielę w Licheniu.
Są też jeszcze wole miejsca na jednodniową pielgrzymkę do Strachciny n najbliższą sobotę 12 maja. Zgłoszeń należy dokonać do wtorku 8 maja.

9. Modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadzi Róża Świętej Marii Magdaleny, której zelatorką jest Pani Maria Niemczak.

10. W tym tygodniu w poniedziałek pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Zofię Bąk l. 82 i śp. Eugeniusza Cwynar, l. 63. Oprócz Mszy Świętych zamówionych przez rodzinę i przyjaciół będą odprawione Msze Święte od uczestników pogrzebu – po 3 Msze Święta za każdego ze zmarłych.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
Tygodnik „Niedziela” proponuje artykuły na temat: najnowszego wywiadu rzeki z papieżem Franciszkiem pt. „Bóg jest młody, rozumienia dialogu z Islamem przez Jana Pawła II, roli Prymasa Polski w historii naszego narodu, twórczości Zofii Kossak Tygodnik „Gość Niedzielny” podejmuje raz jeszcze temat Alfiego Evansa w świetle tragicznego zakończenia historii, która wstrząsnęła światem, przytacza wypowiedzi znanych osób na temat przygotowania ich dzieci do uroczystości I Komunii Świętej, zamieszcza artykuł o przyjaźni, o Drodze Neokatechumenalnej oraz pierwszy odcinek z cyklu: Ojcowie Niepodległości.

12. Zapowiedzi przedślubne:
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Michał Flejszar, s. Zbigniewa i Agaty, zam. Markowa i Katarzyna Łucja Laska, c. Krzysztofa i Aliny, zam. Tarnawka – zapowiedź II

Kamil Jan Kurasz, s. Jana i Barbary, zam. w Jarosławiu i Katarzyna Karolina Kochmańska, c. Marka i Agaty, zam. Markowa – zapowiedź II

Stanisław Zbigniew Olechowski, s. Józefa i Marii, zam. Markowa i Kamila Maria Hawro, c. Mariana i Janiny, zam. w Manastarzu, par. Manasterz k. Wiązownicy – zapowiedź I

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 29 KWIETNIA 2018 R.

1. Dziś po Mszy Świętej popołudniowej, ok. godziny 16.00 w Domu Parafialnym kolejne spotkanie w ramach kursu przedmałżeńskiego.

2. WAŻNE OGŁOSZENIE DLA DZIECI KLAS III I ICH RODZICÓW
W poniedziałek o godzinie 16.00 pierwsze spotkanie przed I Komunią Świętą dla dzieci klas III w kościele. Obecność wszystkich dzieci na spotkaniu obowiązkowa!. We wtorek również o 16.00 spotkanie wszystkich dzieci z Panem Organistą w Domu Parafialnym, celem przygotowania śpiewów na uroczystość Komunii Świętej.
Rodziców natomiast zapraszamy na spotkanie w poniedziałek po Mszy Świętej o godzinie 18.00, w Domu Parafialnym. Ponieważ na tym spotkaniu będą podawane ważne informacje związane z harmonogramem przygotowań oraz z samym przebiegiem uroczystości I Komunii Świętej stąd obecność obowiązkowa.

3. We wtorek rozpoczynamy nabożeństwa majowe. W niedziele i uroczystości nabożeństwo będzie o godzinie 15.00 a po nim Msza Święta. Natomiast w dni powszednie najpierw Msza Święta o godzinie 18.00 a po niej majówka.
Zachęcamy do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach dzieci, młodzież, dorosłych i osoby starsze. Kto nie będzie mógł przychodzić do kościoła, to zachęcamy do gromadzenia się przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych.
W czasie nabożeństw majowych polecać będziemy dzieci klas III, prosząc dla nich o dobre przygotowanie do I Komunii Świętej oraz maturzystów o szczęśliwe zdanie egzaminu dojrzałości.

4. We czwartek 3 maja obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Polecamy w tym dniu sprawy naszej Ojczyzny. Podczas Mszy Świętej o godzinie 9.00 modlić się będziemy za naszych Strażaków, z racji przypadającego w piątek wspomnienia ich patrona, Świętego Floriana.

5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek oraz I sobota miesiąca. Ze spowiedzi Świętej można skorzystać każdego dnia w tygodniu pół godziny przed Mszą Świętą poranną i wieczorną, a w piątek od godz. 17.00.

6. W pierwszy piętek odwiedzimy chorych z Komunią Świętą. Prosimy o zgłoszenie lub potwierdzenie adresów w zakrystii do czwartku wieczora włącznie.

7. W miesiącu maju podejmujemy Nabożeństwa Fatimskie. Będziemy je przeżywać w każdą I sobotę miesiąca. Od maja do października po Mszy Świętej wieczornej procesja fatimska połączona z modlitwą różańcową.

8. Ze względu na nabożeństwa majowe przez cały miesiąc maj nie będzie nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we środy oraz wystawienia Najświętszego Sakramentu we czwartki.

9. W roku św. Józefa Akcja Katolicka w dniach 26-27 maja organizuje pielgrzymkę do Kalisza i do Lichenia. Planujemy też być na polach Lednicy i w Gnieźnie z racji 100-lecia odzyskania niepodległości.
Wyjazd byłby w sobotę w nocy ok. godz.2.00 powrót w niedzielę w godzinach wieczornych.
Koszt około 300 zł. Zgłoszenia (do wyczerpania miejsc w autokarze) wraz z zaliczką 100 zł przyjmować będą Jadwiga Sadleja, Teresa Czado i Czesława Balawejder. Przy zgłoszeniach będzie potrzebny PESEL pielgrzyma i numer kontaktowy telefonu. Program przewiduje w sobotę Mszę Świętą w Kaliszu, natomiast w niedzielę w Licheniu.
W sobotę 12 maja Akcja Katolicka i osoby chętne będą pielgrzymowały do sanktuarium Św. Andrzeja Boboli w Strachocinie. Zgłoszeń należy dokonać do 7 maja.

10. Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Sług Bożych Rodziny Ulmów, Szkolne Koło Caritas oraz Rada Rodziców zapraszają na Festyn Rodzinny, który odbędzie się 6 maja w godzinach od 16 do 19 na placu przy Orliku. Szczegółowe informacje na plakatach.

11. Modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadzi Róża Świętej Cecylii, której zelatorką jest Pani Helena Szpytma.

12. Podziękowanie dzieciom za złożone ofiary do wielkopostnych skarbonek. Dzieci uzbierały 361 złotych. Pieniądze zostały przekazane do Caritas Archidiecezji Przemyskiej.

13. Dziękujemy mieszkańcom rejonu VII za sprzątanie kościoła w miesiącu kwietniu. Prosimy, aby w miesiącu maju tę posługę na rzecz wspólnoty podjęli mieszkańcy rejonu VIII. W sobotę 12 maja prosimy rodziców klas II, aby przygotowali kościół na uroczystość I Komunii Świętej. Więcej informacji podamy w przyszłą niedzielę.

14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
Tygodnik „Niedziela” proponuje wywiad z Anną Rastawicką, autorką czytanek na maj pt. Maryjne drogi wolności, artykuły o 3 Maja 1916 roku jako o preludium wolności i o wkładzie Polski w dziedzictwo europejskie oraz o książce pt. „Siostra naszego Boga” opowiadającej o Hannie Chrzanowskiej, krakowskiej pielęgniarki, która została wczoraj beatyfikowana w Krakowie. Oprócz tego artykuły o tym, że bez niedzielnych zakupów da się żyć oraz o tym co dalej z obywatelskim projektem „Zatrzymaj Aborcję”.
Tygodnik „Gość Niedzielny” zamieszcza artykuł o nowej polskiej błogosławionej, Hannie Chrzanowskiej, wywiad z amerykańskim propagatorem teologii ciała głoszonej przez św. Jana Pawła II, o chrześcijanach na świecie narażonych na szczególnie solne prześladowania, o roli i potrzebie etyki w życiu gospodarczym. Zachęcamy też do zakupu „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci

15. Zapowiedzi przedślubne:
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
Patryk Józef Bar, zam. Markowa i Justyna Barbara Siupik, zam. Sietesz – zapowiedź II

Grzegorz Jan Cwynar, zam. Markowa i Klaudia Krystyna Słysz, zam. Zmysłówka, par. Gniewczyna Łańcucka – zapowiedź II

Michał Flejszar, s. Zbigniewa i Agaty, zam. Markowa i Katarzyna Łucja Laska, c. Krzysztofa i Aliny, zam. Tarnawka – zapowiedź I

Kamil Jan Kurasz, s. Jana i Barbary, zam. w Jarosławiu i Katarzyna Karolina Kochmańska, c. Marka i Agaty, zam. Markowa – zapowiedź I

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 22 KWIETNIA 2018 R.

1. Dziś obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Otoczmy modlitwą wszystkich kapłanów i Siostry Zakonne, którzy odegrali ważną rolę, a także módlmy się o nowe i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

2. W tym tygodniu przeżywać będziemy Kwartalne Dni Modlitw o urodzaje i o Boże błogosławieństwo dla rolników uprawiających rolę. We środę 25 marca po Mszy Świętej wieczornej procesja błagalna w tej intencji wokół kościoła.

3. W tym tygodniu obchodzimy w liturgii:
W poniedziałek – Uroczystość Świętego Wojciecha, Biskupa i Męczennika, patrona Polski;
We środę – Święto Świętego Marka Ewangelisty

4. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Matki Bożej Markowskiej o godz. 17.30, a po niej Msza Święta. Prosimy o pisanie próśb i podziękowań do Matki Bożej.

5. We czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00 i czas na modlitwę w ciszy. O godz. 17.30 wspólny różaniec w intencji powołanych i o nowe powołania do kapłaństwa i do życia zakonnego, szczególnie z naszej wspólnoty parafialnej.

6. W najbliższą niedzielę w naszej parafii rozpoczęcie sezonu motocyklowego. Wszystkich posiadaczy motocykli wraz z ich rodzinami oraz miłośników motocykli zapraszamy na wspólną modlitwę podczas Mszy Świętej o godzinie 11.00, po której nastąpi poświęcenie pojazdów na parkingu. Na stronie internetowej naszej parafii oraz na stronie Archidiecezji jest zamieszczony plakat oraz wszystkie potrzebne informacje.

7. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: we wtorek śp. Roberta Paczocha, l. 51 i w piątek śp. Tadeusza Kielar, lat 72. Oprócz Mszy Świętych zamówionych przez rodzinę, krewnych i przyjaciół będą odprawione Msze Święte od uczestników pogrzebu: za śp. Roberta 15 i za śp. Tadeusza 6.

8. Modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadzi Róża Świętego Józefa, której zelatorem jest Pan Andrzej Szpytma.

9. Podziękowanie za złożone ofiary z ubiegłej niedzieli na cele inwestycyjne. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom którzy składają ofiary na tacę oraz tym, którzy regularnie wpłacają na konto parafialne.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
Tygodnik „Niedziela” proponuje wywiad z Ks. Niepsujem, postulatorem sprawy beatyfikacyjnej Hanny Chrzanowskiej, krakowskiej pielęgniarki, która zostanie beatyfikowana w sobotę 28 kwietnia w Krakowie. Oprócz tego artykuł pt. „Historia, która łączy” o Polakach, którzy z narażeniem życia ratowali i wyprowadzali Żydów z getta.
Tygodnik „Gość Niedzielny” zamieszcza dodatek – Adhortację apostolską papieża Franciszka o świętości w świecie współczesnym. Ponadto artykuł rzucający światło na nieznane strony zbrodni katyńskiej.
Zachęcamy też do zakupu „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci

11. Zapowiedzi przedślubne:
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Paweł Mateusz Pysz, zam. Wysoka i Beata Katarzyna Kud, zam. Markowa – zapowiedź II

Patryk Józef Bar, zam. Markowa i Justyna Barbara Siupik, zam. Sietesz – zapowiedź I

Grzegorz Jan Cwynar, zam. Markowa i Klaudia Krystyna Słysz, zam. Zmysłówka, par. Gniewczyna Łańcucka – zapowiedź I

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 15 KWIETNIA 2018 R.

1. Dziś rozpoczyna się X Tydzień Biblijny, którego hasłem są słowa: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Wraz z całym Kościołem w Polsce przeżywamy tę Niedzielę Biblijną jako drugi Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Zachęcamy do czytania w rodzinach, nade wszystko zaś do życia Słowem Bożym na co dzień. Dzieło Biblijne proponuje, aby w tym Tygodniu Biblijnym przeczytać List do Rzymian.

2. Dziś po Mszy Świętej o godzinie 15.00 zapraszamy uczestników Kursu przedmałżeńskiego na kolejne spotkanie w Domu Parafialnym.

3. Nadal zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Na ołtarzu Matki Bożej Markowskiej są wyłożone deklaracje. W poniedziałek swoje deklaracje złożyło 17 osób z naszej parafii. Zachęcamy następnych odważnych do modlitwy za nienarodzone dzieci. W szczególny sposób zachęcamy małżeństwa, aby wspólnie podjęli to szlachetne dzieło.

4. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Matki Bożej Markowskiej o godz. 17.30, a po niej Msza Święta. Prosimy o pisanie próśb i podziękowań do Matki Bożej.

5. We czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00 i czas na modlitwę w ciszy. O godz. 17.30 wspólny różaniec w intencji powołanych i o nowe powołania do kapłaństwa i do życia zakonnego, szczególnie z naszej wspólnoty parafialnej.

6. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: w poniedziałek śp. Jana Kud, l. 65 i w piątek śp. Eugenię Inglot, lat 90. Oprócz Mszy Świętych zamówionych przez rodzinę, krewnych i przyjaciół będą odprawione Msze Święte od uczestników pogrzebu: za śp. Jana 13 i za śp. Eugenię 2.

7. Modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadzi Róża Świętego Judy Tadeusza, której zelatorem jest Pan Tadeusz Bytnar.

8. Podziękowanie za złożone ofiary: na Jałmużnę postną, na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu, na ogrzewanie, ofiary złożone podczas adoracji krzyża oraz do puszek na Caritas.
Wpłynęło także podziękowanie od Fundacji Lux Veritatis za ofiary przesłane w miesiącu lutym na Radio Maryja i Telewizję Trwam.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
Tygodnik „Niedziela” proponuje interesujące artykuły: o Benedykcie XVI, którego autor nazywa Rzeźbiarzem Bożego Objawienia, o tym, co Polska zawdzięcza Europie, na temat miejsca Boga w życiu ludzi, o wierności małżeńskiej.
Tygodnik „Gość Niedzielny” pisze o męczennikach ostatnich lat we Francji, o najnowszej adhortacji apostolskiej papieża Franciszka.
Dwumiesięcznik „Miłujcie się” opisuje drogę do nawrócenia ultra ortodoksyjnego rabina Jean-Marie Elie Setbon, piękno kapłaństwa O. Dolindo, ciągle aktualnym ataku na rodzinę

10. Zapowiedzi przedślubne:
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Andrzej Paweł Cwynar, zam. Kęty, parafia Kęty i Agnieszka Hawro, zam. Markowa – zapowiedź II

Janusz Paweł Szewczyk, zam. Markowa i Patrycja Maria Dzień, zam. Gać – zapowiedź II

Piotr Paweł Szpytma, zam. Markowa i Elżbieta Szpytma, zam. Markowa – zapowiedź II

Paweł Mateusz Pysz, zam. Wysoka i Beata Katarzyna Kud, zam. Markowa – zapowiedź I

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II NIEDZIELA WIELKANOCY – 8 KWIETNIA 2018 R.

1. Obchodzimy dziś Święto Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy wszystkich do kościoła na godzinę 15.00, aby wspólnie uwielbiać Boże Miłosierdzie poprzez odmówienie Koronki w Godzinie Miłosierdzia. Po nabożeństwie będą zmiany tajemnic różańcowych.
Inspiracją dla ustanowienia święta Miłosierdzia Bożego było pragnienie Jezusa, który powiedział do S. Faustyny: „Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 699).
Na prośbę Episkopatu Polski Ojciec Święty Jan Paweł II w 1995 r. wprowadził Święto Miłosierdzia Bożego dla wszystkich diecezji w Polsce, zaś w dniu kanonizacji s. Faustyny 30 kwietnia 2000 r. Papież ogłosił święto Miłosierdzia Bożego dla całego Kościoła.
Zachęcamy do częstego odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego. Przypominamy, że za jej pobożne odmówienie w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego sakramentu publicznie wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum przez cały rok na terenie Polski można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Chorzy mogą zyskać odpust zupełny odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego w domu.

2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Jak było ogłaszane, dziś po Mszy Świętej będzie organizowana zbiórka do puszek na rzecz potrzebujących, którym pomaga Caritas Polska.

3. W poniedziałek, 9 kwietnia obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesioną z dnia 25 marca z racji na Wielki Tydzień. Jest to dzień Świętości Życia. Modlić będziemy się w tym dniu o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci.
Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
Pełna nazwa brzmi: „Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą”. Nie jest to więc adopcja prawna dziecka po urodzeniu, pozbawionego opieki rodzicielskiej, do rodziny zastępczej, ale adopcja duchowa dziecka poczętego zagrożonego zabiciem w łonie matki. Wyrażana jest osobistą modlitwą jednej osoby o ocalenie życia dziecka wybranego przez Boga Dawcę Życia. Trwa przez 9 miesięcy, okres wzrostu dziecka w łonie matki.
Zobowiązania osoby adoptującej to: odmówienie codziennie 1 dziesiątka różańca, modlitwy za adoptowane duchowo dziecko oraz dobrowolne postanowienie.
4. We wtorek, 10 kwietnia, przypada 10 rocznica śmierci Księdza Prałata Stanisława Lei. Zapraszamy na Mszę Świętą wieczorną podczas której modlić się będziemy o spokój jego duszy..
Po Mszy Świętej Spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej.

5. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Matki Bożej Markowskiej o godz. 17.30 a po niej Msza Święta. Prosimy o pisanie próśb i podziękowań do Matki Bożej.

6. We czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00 i czas na modlitwę w ciszy. O godz. 17.30 wspólny różaniec w intencji powołanych i o nowe powołania do kapłaństwa i do życia zakonnego, szczególnie z naszej wspólnoty parafialnej.

7. W tym tygodniu, w piątek pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Marię Homa, lat 86. Oprócz Mszy Świętych zamówionych przez rodzinę, krewnych i przyjaciół będzie odprawionych 4 Msze Święte od uczestników pogrzebu.

8. Modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadzi Róża Świętego Antoniego, której zelatorem jest Pan Zbigniew Bar.

9. Zapowiedzi przedślubne:
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Andrzej Paweł Cwynar, zam. Kęty, parafia Kęty i Agnieszka Hawro, zam. Markowa – zapowiedź I

Janusz Paweł Szewczyk, zam. Markowa i Patrycja Maria Dzień, zam. Gać – zapowiedź I

Piotr Paweł Szpytma, zam. Markowa i Elżbieta Szpytma, zam. Markowa – zapowiedź I

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY – 2 KWIETNIA 2018 R.

1. Trwa tak zwany biały tydzień – oktawa Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa. Oktawa zakończy się w najbliższą niedzielę, kiedy to obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. W piątek w Oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2. Dziś wspominamy 13 rocznicę śmierci Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Panu Bogu za tego świętego Papieża i upraszajmy potrzebne nam łaski za jego wstawiennictwem.

3. Trwa Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy każdego dnia od wtorku do soboty na Mszę Świętą wieczorną o godzinie 18.00, a bezpośrednio po jej zakończeniu na Koronkę do Bożego Miłosierdzia odmawianą przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.

4. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Matki Bożej Markowskiej o godz. 17.30 a po niej Msza Święta. Prosimy o pisanie próśb i podziękowań do Matki Bożej.
Po Mszy Świętej wieczornej będzie zbiórka dla wszystkich ministrantów, celem przygotowania asysty na Mszę Świętą z Bierzmowaniem. Obecność obowiązkowa.

5. W najbliższą niedzielę, w Święto Miłosierdzia Bożego, młodzież klas III Gimnazjum otrzyma, podczas Mszy Świętej o godzinie 11.00, Sakrament Dojrzałości Chrześcijańskiej z rąk Księdza Arcybiskupa Seniora Józefa Michalika.
Młodzież zapraszamy każdego dnia, począwszy od wtorku, na Mszę Świętą o godzinie 18.00 i na Nowennę, a po ich zakończeniu na próby przed Bierzmowaniem.
My wszyscy, jako wspólnota parafialna, towarzyszmy tym młodym naszą modlitwą poprzez wspólnie odmawiany różaniec w ich intencji codziennie przed Mszą Świętą o godz. 17.30, poprzez uczestnictwo we Mszy Świętej i nowennie do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do tej modlitwy szczególnie rodziców kandydatów do Bierzmowania oraz tych wszystkich, którzy adoptowali duchowo jednego kandydata.
Od czwartku do soboty będziemy przeżywać triduum przed Bierzmowaniem.

6. W Niedzielę Miłosierdzia, zapraszamy na godzinę 15.00, aby wspólnie uwielbiać Boże Miłosierdzie poprzez odmówienie Koronki w Godzinie Miłosierdzia. Po nabożeństwie będą zmiany tajemnic różańcowych.

7. W tym tygodniu przypadają I Czwartek, I piątek oraz I sobota miesiąca. Ponieważ w tym tygodniu będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu codziennie po Mszy Świętej wieczornej więc we czwartek nie będzie wystawienia przed Mszą Świętą.
Możliwość skorzystania ze spowiedzi, szczególnie dla rodziców kandydatów do Bierzmowania i świadków (jeśli jest taka potrzeba) codziennie pół godziny przed Mszą Święta oraz podczas Mszy Świętej zarówno rano jak i wieczorem.
Spowiedź dla kandydatów do Bierzmowania w sobotę od godz. 17.00.

8. We czwartek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie rodziców klas III w Domu Parafialnym.

9. Zwyczajem lat poprzednich, w sobotę o godzinie 9.00 zapraszamy kandydatów do Bierzmowania oraz ich rodziców do gruntownego posprzątania kościoła oraz obejścia przy kościele. Prosimy przynieść ze sobą to co może być przydatne do sprzątania wewnątrz świątyni i na zewnątrz: mopy i wiadra, miotły, ścierki do ścierania kurzu itp.

10. W sobotę 7.04 członkowie Akcji Katolickiej będą przeżywać Wiosenny Dzień Skupienia w Dąbrówkach k. Łańcuta. Początek spotkania o godz. 10.00.

11. W tym tygodniu, w Wielki Czwartek pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Władysława Ziobrowskiego, l. 74. Ponieważ przepisy liturgiczne nie pozwalają na odprawienie w tym dniu innych Mszy Świętych niż wieczorna Msza Święta Wieczerzy Pańskiej, dlatego zostały tylko odprawione obrzędy pogrzebowe. Msza Święta za śp. Władysława zostanie odprawiona w najbliższy czwartek o godz.18.

12. Modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadzi Róża Różańcowa im. bł. Edmunda Bojanowskiego, której zelatorem jest Pan Stanisław Szpytma.

13. Dziękujemy mieszkańcom rejonu VI za posługę sprzątania kościoła w miesiącu marcu. Razem sprzątało 44 osób. W miesiącu kwietniu prosimy o podjęcie tej posługi mieszkańców rejonu VII, począwszy od soboty 14.04.

14. W przyszłą niedzielę – w Niedzielę Miłosierdzia – zbiórka do puszek, aby wesprzeć działalność Caritas Polska. W związku z tym składka inwestycyjna będzie w niedzielę 15.04.2018 roku.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA PALMOWA – 25 MARCA 2018 R.

1. Zapraszamy dziś na ostatnie w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godzinie 15.00 a po nim Msza Święta. Dziękujemy Księdzu Damianowi za wygłoszenie tegorocznych rozważań.
Dzisiejsza niedziela rozpoczyna czas Wielkiego Tygodnia, którego zwieńczeniem jest Święte Triduum Paschalne.

2. W związku ze zmianą czasu, począwszy od poniedziałku Msze Święte wieczorne będą odprawiane o godzinie 18.00.

3. W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej w kościele spotkanie młodzieży z RAM-u i KSM-u. Obecność obowiązkowa.

4. We środę po Mszy Świętej wieczornej w kościele spotkanie wszystkich ministrantów. Obecność obowiązkowa.

5. WIELKI CZWARTEK – MSZA ŚWIĘTA O GODZINIE 18.00
Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczyna się Mszą Wieczerzy Pańskiej, podczas której wspominamy wydarzenia z Wieczernika, czyli ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa.
Na zakończenie Mszy Świętej Ciało Chrystusa zostanie przeniesione do Ciemnicy. Tam wierni uczniowie czuwają wraz z Jezusem, wspominając Jego samotną modlitwę w Ogrójcu, zdradzieckie pojmanie i pierwsze przesłuchania.
W naszym kościele będzie można adorować Jezusa do godziny 23.00.

6. WIELKI PIĄTEK LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ O GODZINIE 18.00
Od godziny 7.00 będzie możliwość adoracji Pana Jezusa w ciemnicy aż do wieczornej Liturgii Męki Pańskiej.
O godzinie 15.00, w godzinie miłosierdzia, zapraszamy, by wspólnie odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia i rozpocząć Nowennę przed Świętem Bożego Miłosierdzia.
O godzinie 17.30 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, po której rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej. Składa się ona z trzech części: Liturgii Słowa, Adoracji Krzyża i Obrzędów Komunii Świętej.
Wielkopiątkową liturgię kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy, zwanej Bożym Grobem, po czym odśpiewamy wszystkie części Gorzkich Żali.
Zachęcamy do adorowania Jezusa złożonego w grobie aż do godziny 23.00.
Od wielkiego Piątku wieczora i przez cały dzień Wielkiej Soboty przychodzimy by adorować i ucałować krzyż. Ofiary złożone przy tej okazji są przeznaczone na konserwację zabytków w Ziemi Świętej.
W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, tj. wstrzymanie się od pokarmów mięsnych i spożywanie posiłków w ograniczonej ilości. Zachęcamy wszystkich do podjęcia tej ofiary w duchu pokuty.

7. WIELKA SOBOTA – WIGILIA PASCHALNA O GODZINIE 19.00
Adoracja Jezusa złożonego w grobie od godziny 7.00 do godziny 18.30.
W godzinach przedpołudniowych poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny według następującego porządku: w kościele o każdej pełnej godzinie: 9, 10, 11, 12. Do Markowej Dolnej i do Markowej Górnej o godzinie 9.00 pojedzie równolegle 2 kapłanów.
O godzinie 15.00 zapraszamy, by wspólnie odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia w drugim dniu Nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia.
O godzinie 19.00 zapraszamy na Wigilię Paschalną, która wprowadza nas w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Proszę przynieść ze sobą świece, abyśmy mogli trwać w czuwaniu z zapalonymi pochodniami.
Po Wigilii Paschalnej nie będzie już adoracji, gdyż Chrystus już zmartwychwstał a także trzeba mieć czas na przygotowanie świątyni do Świąt Wielkanocnych.

8. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
Procesja rezurekcyjna o godzinie 6.00 a po niej uroczysta Msza Święta.
Bardzo prosimy, aby już od jutra przygotować chorągwie i przepiękne feretrony i nieść je w procesji.
W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze Święte o godzinie 9.00 i 11.00. Nie będzie Mszy Świętej o godzinie 15.00.

9. W tym tygodniu, we czwartek pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Stefanię Rewer, l. 89. Oprócz intencji zamówionych przez rodzinę, przyjaciół i znajomych będzie odprawionych 9 Mszy Świętych od uczestników pogrzebu.

10. Czas Wielkiego Tygodnia jest czasem stosownym do wyciszenia się i do szukania możliwości by być blisko Pana, także poprzez lekturę prasy katolickiej czy dobrej książki religijnej.
Proponujemy książkę „Markowskie bociany”, o której mówiła u nas jej autorka S. Maria Szulikowska.

11. Zapowiedzi przedślubne:
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Michał Dawid Bar, zam. Markow i Sabina Wanda Romankiewicz, zam. Brody, parafia Izdebnik – zapowiedź II

Bartłomiej Jan Wojciechowski, zam. Markowa i Andzelika Szawan, zam. Markowa – zapowiedź II

Bartosz Ząbroń, zam. Markowa i Sylwia Babiarz, zam. Łańcut, parafia pw. Św. Józefa Łańcut Podzwierzyniec – zapowiedź II