Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 8 LIPCA 2018 R.

1. Wyruszyła 38 Przemyska Piesza Pielgrzymka na jasną Górę. Wśród 10 grup pielgrzymuje także grupa Św. Urszuli z Łańcuta i okolic. Z naszej parafii wyruszyło na pielgrzymi szlak 11 osób oraz 35 osób pielgrzymuje jako Pielgrzymi Duchowi. Bogu Najwyższemu oraz Matce Najświętszej niech będą dzięki za tę kolejną możliwość pogłębiania wiary. Módlmy się nawzajem dla siebie. Można śledzić przebieg pielgrzymki i duchowo w niej uczestniczyć słuchając Radia Fara lub odwiedzając stronę przemyska.pl, zakładka pielgrzymka.

2. We środę obchodzimy liturgiczne święto Świętego Benedykta, patrona Europy.

3. Jak było zapowiadane w ubiegłą niedzielę zostali wyłonieni członkowie Rady Duszpasterskiej. W gablotach i na stronie internetowej naszej parafii jest zamieszczona pełna lista członków z wyboru. Są to osoby, które uzyskały największą liczbę głosów. Ta lista zostanie w niedalekiej przyszłości uzupełniona o członków z urzędu oraz o członków z nominacji Księdza Proboszcza. Dopiero wtedy nowa Rada zostanie zaprzysiężona wobec Księdza Dziekana i rozpocznie swoją działalność. Prosimy wszystkich wskazanych przez parafian członków o odpowiedzialne podjęcie tej służby na rzecz wspólnoty parafialnej. Wybrani członkowie mają czas na zastanowienie się i podjęcie decyzji do końca lipca. Brak odpowiedzi będzie uznany jako akceptację ze strony elektów.

4. Informujemy, że podczas wakacji kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do soboty, rano i wieczorem bezpośrednio po Mszy Świętej. Oczywiście każdy nagły przypadek załatwiamy z Księdzem pełniącym dyżur.

5. W niedzielę 22 lipca błogosławieństwo pojazdów mechanicznych z racji wspomnienia Świętego Krzysztofa. Ofiary zbierane do puszek podczas poświęcenia są przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
Tygodnik „Niedziela” poleca następujące artykuły: „Chrześcijanie ”klejem” Syrii” – świadectwo z miejsca tragedii; „Święty Benedykt z krzyżem, księgą i pługiem w rękach – rzecz o patronie Europy, którą uratował i spoił w jedność duchową; blok informacji o suszy, która dotknęła niektóre rejony naszego kraju.
Tygodnik „Gość Niedzielny” pisze o inicjatywie Papieża Franciszka wspólnej modlitwy w intencji Bliskiego Wschodu skąd emigrują chrześcijanie, o nowej inicjatywie rządu mającej na celu wsparcie polskich rodzin. Ponadto jest ciekawy artykuł o zatrważającym problemie w Europie – picie alkoholu przez młodych ludzi..

7. Zapowiedzi przedślubne:
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Rafał Szylar, s. Edwarda i Marii Bar, zam. Markowa i Joanna Gabriela Lonc, c. Zbigniewa i Bernadetty Bar, zam. Markowa – zapowiedź II

Krzysztof Flak, s. Henryka i Stanisławy Woś, zam. Trzeboś i Joanna Maria Nycz, c. Andrzeja i Mieczysławy Węglowskiej – zapowiedź II

Przemysław Dziob, s. Jana i Haliny Fimiarz, zam. Wierzawice i Aleksandra Szpytma, c. Wacława i Urszuli Kochnańskiej, zam. Markowa – zapowiedź II

Adam Mikołaj Kostrzoń, zam. Warszawa i Kamila Dorota Szajer, zam. Markowa – zapowiedź II

 

PARAFIALNA RADA DUSZPASTERSKA
PARAFII PW. ŚW. DOROTY W MARKOWEJ
CZŁONKOWIE Z WYBORU

REJON I
Szpytma Czesława

REJON II
Niemczak Józef

REJON III
Szpytma Wiesław

REJON IV
Bytnar Tadeusz

REJON V
Bar Wacław

REJON VI
Bącal Tomasz

REJON VII
Czado Stanisław

REJON VIII
Kluz Leszek

REJON IX
Kud Józef

REJON X
Kielar Kazimierz

REJON XI
Jurczak Barbara

REJON XII
Szylar Tadeusz

REJON XIII
Ulma Andrzej

REJON XIV
Kuźniar Adam

REJON XV
Kuryło Piotr

REJON XVI
Wojdyło Andrzej

REJON XVII
Lonc Zbigniew

REJON XVIII
Bar Tadeusz

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 1 LIPCA 2018 R.

1. Dziś niedziela adoracyjna. Po Mszy Świętej krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. O godzinie 15.00 zapraszamy wszystkich, szczególnie członków Róż różańcowych, na wspólny różaniec a po nim zmiana tajemnic różańcowych.

2. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Ze względu na czas wakacji prosimy, aby korzystać z sakramentu pokuty począwszy od jutra, każdego dnia pół godziny przed Mszą Świętą poranną i wieczorną. Natomiast w I piątek spowiedź będzie od godziny 17.00.

3. W piątek odwiedzimy chorych począwszy od godziny 8.30. Prosimy o ich zgłoszenie w zakrystii do czwartku włącznie.

4. W piątek wyrusza 38 Piesza Pielgrzymka z Łańcuta na Jasną Górę. Msza Święta na rozpoczęcie pielgrzymki o godzinie 8.00 w kościele farnym w Łańcucie. Z naszej parafii zgłosiło się 6 osób. Zachęcamy niezdecydowanych do podjęcia odważnej decyzji i do dokonania zapisu. Można to jeszcze uczynić w tym tygodniu. W dalszym ciągu przyjmujemy zapisy do grupy Duchowych Pielgrzymów. Na dzień dzisiejszy taką wolę zgłosiły 23 osoby. Zachęcamy także do składania intencji modlitewnych, jakie będą omadlane podczas pielgrzymki. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji przeznaczamy na pokrycie kosztów organizacji pielgrzymki.

5. W sobotę kolejne nabożeństwo fatimskie, na które bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy. Msza Święta o godzinie 18.00 a po niej procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła, podczas której będziemy odmawiać różaniec.

6. W przyszłą niedzielę składka na inwestycje remontowe przy dachu naszego kościoła. W przyszłą niedzielę zostaną ogłoszone wyniki głosowania na kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

7. Informujemy, że podczas wakacji godziny Mszy Świętych w dni powszednie i w niedzielę nie ulegają zmianie.

8. W miesiącach wakacyjnych, tj. w lipcu i w sierpniu nie będą wyznaczane Róże Różańcowe do prowadzenia modlitwy różańcowej pół godziny przed Mszą Świętą wieczorną. Zachęcamy jednakże do wspólnego odmawiania różańca, a o jego prowadzenie prosimy chętnych.

9. Dziękujemy mieszkańcom rejonu IX za sprzątanie kościoła w miesiącu czerwcu. Prosimy mieszkańców rejonu X o podjęcie tej posługi w miesiącu lipcu.

10. W piątek pożegnaliśmy z naszej wspólnoty Śp. Antoniego Szpytma, l. 81. Oprócz Mszy Świętych zamówionych przez najbliższą rodzinę, przyjaciół i znajomych będzie odprawionych 9 Mszy Świętych od uczestników pogrzebu

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
Tygodnik „Niedziela” poleca następujące artykuły: „Chrześcijaństwo w Syrii zagrożone” – raport Caritas o sytuacji w tym kraju doświadczonym wojną; „Achille Ratti – pierwszy Nuncjusz w RP” – rzecz o roli jaką spełnił przyszły papież Pius XI gdy pełnił swoją posługę w naszym kraju; blok informacji o róznych miejscach na ziemi z cyklu „Wyruszamy w świat”; druga część Tryptyku ze Św. Józefem: „miłość ludzka nie jest Bogiem”.
Tygodnik „Gość Niedzielny” proponuje ciekawą rozmowę z Ks. Arcybiskupem Jędraszewskim zatytułowaną „Politycy zapominają o Opatrzności”. Ponadto jest wiele artykułów godnych polecenia na czas wakacyjny.

12. Zapowiedzi przedślubne:
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Paweł Słupczyński, s. Krzysztofa i Krystyny, zam. Nosówka i Kinga Gabriela Szlęk, c. Marka i Anny, zam. Markowa – zapowiedź II

Rafał Szylar, s. Edwarda i Marii Bar, zam. Markowa i Joanna Gabriela Lonc, c. Zbigniewa i Bernadetty Bar, zam. Markowa – zapowiedź I

Krzysztof Flak, s. Henryka i Stanisławy Woś, zam. Trzeboś i Joanna Maria Nycz, c. Andrzeja i Mieczysławy Węglowskiej – zapowiedź I

Przemysław Dziob, s. Jana i Haliny Fimiarz, zam. Wierzawice i Aleksandra Szpytma, c. Wacława i Urszuli Kochnańskiej, zam. Markowa – zapowiedź I

Adam Mikołaj Kostrzoń, zam. Warszawa i Kamila Dorota Szajer, zam. Markowa – zapowiedź I

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 CZERWCA 2018 R.

1. Dziś po Mszy Świętej o godzinie 15.00 zapraszamy wszystkich uczestników kursu przedmałżeńskiego na ostatnie spotkanie, podczas którego otrzymają zaświadczenia ukończenia kursu. Pragniemy poinformować, że następna edycja kursu przedmałżeńskiego w naszej parafii rozpocznie się w lutym 2019 roku.

2. W poniedziałek 25 czerwca obchodzimy kolejną rocznicę konsekracji naszego kościoła (108). Uroczysta Msza Święta dziękczynna oraz w intencji budowniczych i ofiarodawców naszego kościoła o godzinie 18.00.

3. Jutro także będziemy gościć pielgrzymów 10 Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymki do Lwowa. Zachęcamy do ciepłego ich powitania i pozdrawiania wzdłuż drogi oraz do wspólnej z nimi modlitwy w kościele ok. godz. 16.00.

4. Ponawiamy zaproszenie na 38 Przemyską Pieszą Pielgrzymkę z Łańcuta na Jasną Górę. Wyjście grupy Świętej Urszuli w dniu 6 lipca br. Dzisiaj o godzinie 17.00 będzie miało miejsce Spotkanie Organizacyjne w kościele Farnym w Łańcucie. Tych którzy wybierają się na pielgrzymi szlak zapraszamy na to spotkanie, podczas którego Ksiądz Przewodnik poda ważne informacje dotyczące naszego pielgrzymowania. Zapisów na pielgrzymkę będzie można dokonać bezpośrednio w Łańcucie lub tutaj w parafii. Bardzo szczerze zachęcamy do wyboru tej formy rekolekcji w drodze. W dalszym ciągu przyjmujemy zapisy do grupy Duchowych Pielgrzymów. Zachęcamy także do składania intencji modlitewnych, jakie będą omadlane podczas pielgrzymki. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji przeznaczamy na pokrycie kosztów organizacji pielgrzymki.

5. W przyszłą niedzielę wyrusza autokarowa pielgrzymka nauczycieli i wychowawców na Jasną Górę. Rozpocznie się ona Mszą Świętą w naszym kościele o godzinie 7.00.

6. Dziś upływa termin zgłaszania kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Obok skrzynki są wyłożone karteczki więc kto jeszcze nie dokonał głosowania może to uczynić bezpośrednio po Mszy Świętej lub w formie elektronicznej wysyłając e-maila na adres: parafia.markowa@gmail.com

7. W piątek 29 czerwca obchodzimy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jest to dzień imienin Księdza Pawła. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach, szczególnie będziemy go polecać podczas Mszy Świętej wieczornej. Podczas Mszy Świętych rano i wieczorem będzie zbierana składka na potrzeby Stolicy Apostolskiej tzw. Świętopietrze. W piątek, z racji uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. W sobotę zakończenie nabożeństw czerwcowych. Zachęcamy do uczestnictwa w tych nabożeństwach w tym tygodniu.

9. Modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadzi Róża Św. Urszuli Ledóchowskiej, której zelatorką jest Pani Teresa Kocan.

10. Sprzątanie kościoła w najbliższą sobotę podejmą mieszkańcy rejonu IX od numeru 927 do numeru 944.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
Tygodnik „Niedziela” poleca następujące artykuły: „Co się dzieje z Kościołem w Niemczech – rozmowa z kard. Paulem Josefem Cordesem”; „Nowy sposób bycia braćmi” – rzecz o Apostołach Piotrze i Pawle; „Mężczyzna zbudował Bogu dom” – o Św. Józefie, postrachu duchów piekielnych, który nie rozczarował Boga.
Tygodnik „Gość Niedzielny” proponuje artykuły: „To nie by-pass spod czwórki”- rzecz o osobowym traktowaniu pacjenta; „PIN do młodych” – czyli o tym jak dotrzeć z Ewangelią do najbardziej samotnego pokolenia w historii; „Odtrutka na antykatolicką propagandę” to znaczy o odkłamywaniu fałszywych twierdzeń na temat historii katolicyzmu.
Zachęcamy także do zakupu kwartalnika „Miłujcie się”, w którym możemy przeczytać ciekawe świadectwo księdza zatytułowane: „Przeżyłem śmierć, widziałem niebo”. Również „Mały Gość Niedzielny” proponuje ciekawe artykuły dla dzieci na czas wakacyjny.

12. Zapowiedzi przedślubne:
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Paweł Słupczyński, s. Krzysztofa i Krystyny, zam. Nosówka i Kinga Gabriela Szlęk, c. Marka i Anny, zam. Markowa – zapowiedź I

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 CZERWCA 2018 R.

1. W miesiącu czerwcu czcimy Najświętsze Serce Jezusowe. Codziennie śpiewamy Litanię: w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej a w niedziele przed Mszą Świętą o godzinie 15.00.

2. We środę po Mszy Świętej wieczornej oraz po nabożeństwie czerwcowym spotkanie dla wszystkich ministrantów. Obecność obowiązkowa.

3. W poniedziałek 25 czerwca (tj. od jutra za tydzień) będziemy u nas gościć, jak co roku zresztą, pielgrzymów 10 Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymki do Lwowa. W pierwszym dniu pielgrzymowania zatrzymają się w Markowej, aby nawiedzić kościół i cmentarz. Po krótkiej modlitwie w kościele około godziny 16.00 chcemy ich poczęstować gorącym posiłkiem tutaj na placu przy kościele. Zachęcamy osoby chętne do przygotowania poczęstunku o zgłoszenie swojej dyspozycyjności w kancelarii parafialnej do czwartku włącznie.

4. Przewodnik grupy Świętej Urszuli, ks. Wiktor Florek, nadesłał ogłoszenie w związku z 38 Pieszą Pielgrzymką z Łańcuta na Jasną Górę. Oto jego treść:
Zapraszamy wszystkich na 38 Przemyską Pieszą Pielgrzymkę z Łańcuta na Jasną Górę w dniach od 6 do 15 lipca br. Zapisy przyjmujemy w kancelarii parafialnej, w zakrystii po każdej Mszy Świętej. Koszt uczestnictwa w pielgrzymce wynosi 130 zł. Druga i kolejna osoba z rodziny płaci 70 złotych. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w niedzielę 24 czerwca o godzinie 17.00 w kościele farnym w Łańcucie. Podczas pielgrzymki uczestnicy będą modlić się w intencjach, które w formie pisemnej można składać w zakrystii. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji przeznaczamy na pokrycie kosztów organizacji pielgrzymki. Te intencje będą odczytywane w czasie Nowenny do Matki Bożej Jasnogórskiej.

5. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd do Częstochowy w ramach pielgrzymki nauczycieli i wychowawców, która odbędzie się w dniach od 1 do 2 lipca br. Zapraszamy wszystkich chętnych, nie tylko nauczycieli, aby dokonać jak najszybciej zapisów, celem ustalenia ostatecznej liczby uczestników.

6. Przypominamy o składaniu wypełnionych kartek (należy tam umieścić numer rejonu oraz imię i nazwisko wytypowanego kandydata do Parafialnej Rady Duszpasterskiej). Głosowanie jest tajne więc nie należy składać podpisu. Karteczki należy składać do skrzynki, która znajduje się na stoliku w przedsionku kościoła, do niedzieli 24 czerwca włącznie. Można także zgłosić kandydatów w formie elektronicznej wysyłając e-maila na adres: parafia.markowa@gmail.com

7. W piątek 22 czerwca o godzinie 9.00 Msza Święta na zakończenie roku szkolnego dla wszystkich dzieci Szkoły Podstawowej i młodzieży Gimnazjum.

8. Pragniemy podziękować za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, zarówno tym, którzy złożyli ofiary na tacę jak i tym, którzy dokonali wpłat na konto parafialne.

9. W najbliższym czasie rozpoczniemy remont naszego kościoła. Polecam tę sprawę modlitwom wszystkich parafian.

10. Modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadzi Róża Św. Ojca Pio z Pietralciny, której zelatorką jest Pani Czesława Balawejder.

11. Sprzątanie kościoła w najbliższą sobotę podejmą mieszkańcy rejonu IX od numeru 917 do numeru 9126.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
Tygodnik „Niedziela” poleca następujące artykuły: „Był blisko Jana Pawła II – rozmowa z kard. Paulem Josefem Cordesem”; „Przedsionek nieba” – o posłudze kapelana na lotnisku; „Jestem tatą. To moja kariera”; „Męskie oblężenie Jasnej Góry” – o II pielgrzymce mężczyzn do tronu Pani Jasnogórskiej; „Na służbie pamięci Prymasa Wyszyńskiego” – opowieść o Annie Rastawickiej, która niestrudzenia podtrzymuje i popularyzuje pamięć o wielkim Prymasie
Tygodnik „Gość Niedzielny” proponuje artykuły: „Prawwda, piękno, katolicyzm”- rzecz o najważniejszym medialnym projekcie w dziejach Kościoła katolickiego w USA; Masz to ogarnąć” – artykuł, który powinni przeczytać narzeczeni; „Konspiracja Prymasa” – o tajnej posłudze Kard. Wyszyńskiego wobec katolików żyjących w Związku Sowieckim.

13. Zapowiedzi przedślubne:
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Łukasz Mariusz Czarny, s. Bogdana i Marii, zam. Markowa i Aleksandra Ulma, c. Stanisława i Anny, zam. Markowa – zapowiedź II

Grzegorz Józef Kucha, s. Juliana i Anny, zam. Husów i Karolina Balawejder, c. Marka i Anny, zam. Markowa – zapowiedź II

Błażej Albert Bartman, s. Zbigniewa i Bogumiły, zam. Markowa i Aneta Maria Szpilma, c. Edwarda i Bożeny, zam. Markowa – zapowiedź II

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
X NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 CZERWCA 2018 R.

1. W miesiącu czerwcu czcimy Najświętsze Serce Jezusowe. Codziennie śpiewamy Litanię: w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej a w niedziele przed Mszą Świętą o godzinie 15.00.

2. Przypominamy uczestnikom kursu przedmałżeńskiego, że dziś po Mszy Świętej popołudniowej, tj. ok. godziny 16.00 będzie spotkanie w Domu Parafialnym z zaproszoną parą małżeńską, zaangażowaną w Domowym Kościele oraz w Poradni Rodzinnej.

3. We wtorek 12 czerwca spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej w Domu Parafialnym. Zapraszamy wszystkich członków oraz sympatyków tego Katolickiego Stowarzyszenia katolików świeckich na Mszę Świętą wieczorną, nabożeństwo czerwcowe oraz na spotkanie.

4. W przyszłą niedzielę 17 czerwca w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce odbędzie się II Diecezjalne Spotkanie Rodzin, na które zaprasza Ks. Biskup Stanisław Jamrozek. Początek spotkania o godzinie 11.00. Na spotkanie zaproszone są wszystkie rodziny, zwłaszcza te, które mają co najmniej trójkę dzieci. Chętni udają się we własnym zakresie.

5. Przypominamy ogłoszenie dotyczące pielgrzymki nauczycieli i wychowawców, która odbędzie się w dniach od 1 do 2 lipca br. Zapraszamy wszystkich nauczycieli uczących w naszych szkołach i przedszkolach, nauczycieli uczących w innych miejscowościach i nauczycieli emerytów. Zapisów należy dokonać u Pań: Agnieszki Kluz w biurze Centrum Oświaty i Magdaleny Dźwierzyńskiej w sekretariacie Szkoły Podstawowej im. Sług Bożych Rodziny Ulmów w Markowej.
6. W gablotach i na stronie internetowej znajdziemy listę osób, które zostały zgłoszone podczas wizyty duszpasterskiej jako kandydaci do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Prosimy, aby się z nimi zapoznać oraz wybrać jedną osobę ze swojego Rejonu. Karteczki z wypisanym imieniem i nazwiskiem należy wrzucić do przygotowanej w tym celu skrzynki, która będzie umieszczona w przedsionku kościoła do niedzieli 25 czerwca włącznie. Ponieważ Rada Duszpasterska ma wspomagać Proboszcza w podejmowaniu ważnych decyzji duszpasterskich i tych związanych z funkcjonowaniem parafii, więc słuszną jest rzeczą, aby jej członkowie zostali wskazani przez parafian. Prosimy o odpowiedzialne podejście do tej sprawy, a osoby, które zostaną obdarzone zaufaniem prosimy o ochotne podjęcie tej służby na rzecz wspólnoty parafialnej.

7. Modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadzi Róża Rodzin im. Rodziców Świętej Teresy, której delatorami są Państwo Elżbieta i Paweł Niemczakowie.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
Tygodnik „Niedziela” poleca: artykuł pt. „Urodził się jako święty” o Księdzu Dolindo, następnie wspomnienie o Karolu Wojtyle jego ostatniego szkolnego kolegi Eugeniusza Mroza, artykuł zmarłego niedawno redaktora Niedzieli śp. Ks. Marka Łuczaka na temat roli Rady Duszpasterskiej w parafii, czyli coś na czasie dla nas jako parafii. Oprócz tego artykuł na temat Nowej jakości Europy.
Tygodnik „Gość Niedzielny” proponuje artykuły opisujące przeżycia Polaków mieszkających w Niemczech, którym odebrano dzieci, oczekiwanie i przygotowanie Litwy Łotwy i Estonii na przyjazd Papieże, nowa odsłona posługi Kardynała Hlonda, o tym jak łączyć role matki i pracownika korporacji.

9. Zapowiedzi przedślubne:
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Paweł Karol Grad, s. Stanisława i Renaty, zam. Markowa i Weronika Maria Dudek, c. Stanisława i Haliny, zam. Białobrzegi – zapowiedź II

Łukasz Mariusz Czarny, s. Bogdana i Marii, zam. Markowa i Aleksandra Ulma, c. Stanisława i Anny, zam. Markowa – zapowiedź I

Grzegorz Józef Kucha, s. Juliana i Anny, zam. Husów i Karolina Balawejder, c. Marka i Anny, zam. Markowa – zapowiedź I

Błażej Albert Bartman, s. Zbigniewa i Bogumiły, zam. Markowa i Aneta Maria Szpilma, c. Edwarda i Bożeny, zam. Markowa – zapowiedź I

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IX NIEDZIELA ZWYKŁA – 3 CZERWCA 2018 R.

1. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Dziś po każdej Mszy Świętej krótka Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godzinie 15.00 nabożeństwo czerwcowe a po nim procesja eucharystyczna wokół kościoła. Następnie zmiana tajemnic różańcowych. Po Mszy Świętej, około godziny 16.00 kolejne spotkanie kursu przedmałżeńskiego w Domu parafialnym.

2. Zapraszamy i zachęcamy do udziału w nabożeństwie ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, codziennie po Mszy Świętej wieczornej. Do czwartku włącznie zachęcamy do udziału w procesjach eucharystycznych. Przyprowadzajmy małe dzieci do sypania kwiatów i do dzwonienia w czasie procesji.

3. We środę po Mszy Świętej i po procesji spotkanie dla ministrantów młodszych w kościele.

4. We czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po Mszy Świętej i po procesji będzie miało miejsce poświęcenie wianków oraz błogosławieństwo małych dzieci.

5. W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także Światowy Dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. W tym dniu nie obowiązuje post.

6. W sobotę obchodzimy Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

7. W dniach od 1 do 2 lipca br. odbędzie się 81 Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę pod hasłem „W służbie Bogu i Ojczyźnie”. Organizujemy 2 dniowy wyjazd autokarowy z noclegiem w Domu Pielgrzyma. Zapraszamy wszystkich nauczycieli uczących w naszych szkołach i przedszkolach, nauczycieli uczących w innych miejscowościach i nauczycieli emerytów. W miarę wolnych miejsc będą mogli jechać inni pracownicy oświaty. Zapisów należy dokonać do 10 czerwca u Pań: Agnieszki Kluz w biurze Centrum Oświaty i Magdaleny Dźwierzyńskiej w sekretariacie Szkoły Podstawowej im. Sług Bożych Rodziny Ulmów. w Markowej.
8. W miesiącu lipcu, w dniach od 4 do 15 wyruszy Przemyska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Grupa Świętej Urszuli, do której przypisana jest nasza parafia wyrusza na pielgrzymi szlak 6 lipca. Zachęcamy do wyboru tej formy rekolekcji w drodze. Więcej informacji będzie na plakatach, które pojawią się niebawem.

9. Modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadzi Róża Świętego Maksymiliana Kolbe, której zelatorem jest Pan Franciszek Niemczak.

10. W sobotę pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Jana Jakielaszka, l. 67. Oprócz Mszy Świętych zamówionych przez rodzinę, przyjaciół i znajomych będzie odprawionych 10 Mszy Świętych od uczestników pogrzebu.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
Tygodnik „Niedziela” poleca: artykuł pt. „Ojciec naszej wolności” o Kard. S. Wyszyńskim, następnie artykuł pt. „Nasza Ojczyzna w Sercu Boga” o kulcie Serca Jezusowego, wywiad z Wicepremierem Jarosławem Gowinem na temat Konstytucji dla nauki. Oprócz tego ciekawe artykuły na temat tworzonego z wielką pasją i entuzjazmem szpitala w Ziemi Świętej oraz o powojennych przemianach w obozie koncentracyjnym Auschwitz – Birkenau.
Tygodnik „Gość Niedzielny” proponuje artykuły: „Raport o stanie szpitali w Polsce”, wywiad z Prezesem IPN-u o roli tej Instytucji w dyskusjach o Zagładzie, artykuł o tajemnicy Serca Jezusowego oraz kolejna odsłona cyklu Ojcowie Niepodległości – tym razem sylwetka Wincentego Witosa.

12. Zapowiedzi przedślubne:
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Paweł Karol Grad, s. Stanisława i Renaty, zam. Markowa i Weronika Maria Dudek, c. Stanisława i Haliny, zam. w Białobrzegach – zapowiedź I

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 27 MAJA 2018 R.

1. Dziś w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się okres Komunii Świętej wielkanocnej.

2. Jutro po Mszy Świętej wieczornej i po nabożeństwie majowym będzie miało miejsce spotkanie wszystkich ministrantów w kościele. Ponieważ będą omawiane ważne sprawy związane z asystą podczas Uroczystości Bożego Ciała więc obecność na zbiórce obowiązkowa.

3. W tym tygodniu odbędą się także spotkania dla kandydatów do bierzmowania: we wtorek dla klas VII a we środę dla klas II Gimnazjum. Przypominamy, że obecność na tych spotkaniach jest obowiązkowa oraz, że w dniu spotkania formacyjnego młodzież powinna uczestniczyć we Mszy Świętej wieczornej o godzinie 18.00 i w nabożeństwie majowym. Spotkania będą miały miejsce w Domu Parafialnym.

4. We czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – popularnie Uroczystość Bożego Ciała. W tym dniu będą sprawowane Msze Święte w następującym porządku: o godzinie 7.00, główna Msza Święta z procesją eucharystyczną o godzinie 10.00 i po południu o godzinie 15.00 ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe a po nim Msza Święta. Zachęcamy wszystkich do udziału we Mszy Świętej o godzinie 10.00 i w procesji, aby w ten sposób dać wyraz naszej wiary w rzeczywistą obecność Pana Jezusa w Eucharystii.
Trasa procesji będzie jak każdego roku: z kościoła w stronę Urzędu Gminy, stamtąd w stronę Muzeum i powrót do kościoła, gdzie będzie miało miejsce zakończenie procesji i uroczyste błogosławieństwo.
Prosimy o przygotowanie ołtarzy jak co roku. Prosimy, aby na procesję zabrać chorągwie, feretrony i figury. Dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej prosimy, aby przyszły w strojach pierwszokomunijnych. Rodziców zachęcamy do przyprowadzenia małych dzieci: dziewczynki do sypania kwiatów a chłopcy do dzwonienia dzwonkami.

5. Przez cały najbliższy tydzień będziemy obchodzić uroczyście Oktawę Bożego Ciała. Codziennie po Mszy Świętej wieczornej będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła, podczas której śpiewać będziemy Litanię do Serca Jezusowego. Bierzmy licznie udział w tym codziennym uwielbieniu Jezusa, który „zagrody nasze widzieć przychodzi”, jak śpiewamy w jednej z pieśni eucharystycznych.

6. W najbliższy piątek przypada I piątek miesiąca. Od godziny 8.30 odwiedzimy chorych, dlatego prosimy o ich zgłoszenie w zakrystii do czwartku włącznie. Możliwość skorzystania w tym dniu ze spowiedzi od godziny 17.00. Zachęcamy, aby przystępować do spowiedzi świętej począwszy od jutra, pół godziny przed Mszą Świętą wieczorną i w czasie Mszy Świętej, żeby nie stać w długich kolejkach w I piątek.

7. W sobotę, z racji I soboty miesiąca, zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie, które przeżywamy jako duchowe przygotowanie do misji parafialnych. Ponieważ jest to także kolejny dzień Oktawy Bożego Ciała, więc różaniec odmówimy przed Mszą Świętą o godzinie 17.30, po nim Msza Święta z kazaniem a następnie wyruszymy w procesji z Najświętszym Sakramentem i z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła.

8. Modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadzi Róża, której zelatorką jest Pani Zofia Nawojska.

9. Dziękujemy mieszkańcom rejonu VIII za sprzątanie kościoła w miesiącu maju. Prosimy, aby w miesiącu czerwcu tę posługę na rzecz wspólnoty parafialnej podjęli mieszkańcy rejonu IX.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
W tygodniku „Niedziela” godne polecenia są następujące artykuły: „Siedmioro dzieci Susan” o kobiecie biznesu, matce pięciorga dzieci, kochającej i oddanej rodzinie; „Niezłomne Podlasie” o diecezji siedleckiej, która obchodzi 200-lecie istnienia; „Zróbcie Mu miejsce, Pan idzie z nieba” o przeżywaniu Bożego Ciała. We wkładce przemyskiej polecamy artykuł Marii Szulikowskiej pt. „dzieci Ulmów”.
Tygodnik „Gość Niedzielny” proponuje artykuł: „Radość i prawda Eucharystii”, wywiad z Kard. Grocholewskim zatytułowany: „Między sprawiedliwością a miłością”, artykuł o roli chrześcijan w świecie, który odrzucił Boga.

11. Zapowiedzi przedślubne:
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Robert Piotr Szylar, s. Tomasza i Marty, zam. Markowa i Joanna Natalia Sobek, c. Mariusza i Anny, zam. w Rzeszowie – zapowiedź II

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 20 MAJA 2018 R.

1. Z racji przeżywanej dziś Uroczystości Zesłania Ducha Świętego mamy możliwość uzyskania odpustu zupełnego za odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”. Dziś kończy się w liturgii Okres Wielkanocny. Od wtorku przeżywać będziemy Okres Zwykły w ciągu roku.

2. Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze Święte będą odprawione do południa o godzinie 7.00 i 9.00, a po południu o godzinie 18.00. Nie ma w tym dniu obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej, ale zachęcamy do uczestnictwa w Eucharystii i do modlitwy za Kościół Chrystusowy.

3. We czwartek obchodzimy w liturgii Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kaplana. Zachęcamy do uczestnictwa w tym dniu w Eucharystii i do ofiarowania Komunii Świętej i modlitwy za kapłanów i o nowe powołania do kapłaństwa, szczególnie z naszej parafii.
W tym dniu w naszym kościele będzie miało miejsce spotkanie modlitewno-formacyjne dla kapłanów z Archiprezbiteratu łańcuckiego. Księża zgromadzą się o godzinie 14.00 na wspólnej modlitwie o uświęcenie kapłanów. Gdyby ktoś chciał się włączyć w tę modlitwę kapłańską drzwi kościoła są otwarte dla wszystkich.

4. Jest jeszcze możliwość zapisu na pielgrzymkę parafialną do Kalisza i do Lichenia, która będzie miała miejsce w najbliższą sobotę i niedzielę, 26-27 maja br. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z tej formy wspólnego spędzania czasu i wspólnej modlitwy za naszą parafię i za naszą Ojczyznę.

5. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę z racji składki inwestycyjnej oraz za ofiary wpłacane bezpośrednio na konto parafialne. Gdyby ktoś preferował tę formę wpłaty to informujemy, że numer konta parafialnego można znaleźć na stronie internetowej naszej parafii (przypominamy adres: markowa.przemyska.pl).

6. Przypominamy i zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach majowych. Gromadźmy się na wspólne chwalenie Maryi zarówno w kościele parafialnym, codziennie o godz. 18.00 a w niedzielę o godz. 15.00) jak i przy przydrożnych kapliczkach.

7. Modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadzi Róża, której zelatorką jest Pani Czesława Cwynar.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
Tematem przewodnim tygodnika „Niedziela” jest troska o życie ludzkie i temu tematowi poświęconych jest kilka ważnych artykułów: Miłość przez duże M, Cele i program Krucjaty modlitwy w obronie poczętych dzieci, Aborcja eugeniczna jest niekonstytucyjna. Jest także ciekawy wywiad z Ks. Krzysztofem Pawliną na temat: Jak rozbudować swoje życie duchowe. We wkładce przemyskiej znajdziemy zdjęcia nowych Księży Diakonów i Księży Neoprezbiterów naszej Archidiecezji.
Tygodnik „Gość Niedzielny” zmierza się z głównym tematem: Dokąd zmierza Europa? A chodzi o szukanie odpowiedzi na pytanie: dokąd zaprowadzi programowe odcinanie się od chrześcijańskich źródeł?

9. Zapowiedzi przedślubne:
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Robert Piotr Szylar, s. Tomasza i Marty, zam. Markowa i Joanna Natalia Sobek, c. Mariusza i Anny, zam. w Rzeszowie – zapowiedź I

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 13 MAJA 2018 R.

1. Przeżywamy dziś w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość I Komunii Świętej. Dzieci klas III podczas Mszy Świętej o godzinie 11.00 będą po raz pierwszy w pełni uczestniczyć w Eucharystii. Otoczmy naszą modlitwą dzieci i ich rodziny.

2. Dziś po Mszy Świętej o godzinie 15.00 kolejne spotkanie w ramach tegorocznego kursu przedmałżeńskiego.

3. Dziś w trzech parafiach naszej Archidiecezji: w Przemyślu, w Iwoniczu i w Chodaczowie 8 alumnów V roku przyjmie święcenia diakonatu. Natomiast w sobotę 19 Księży Diakonów przyjmie święcenia kapłańskie w Archikatedrze Przemyskiej. Codziennie, podczas Nowenny do Ducha Świętego, modlimy się za nich, by jak najlepiej przygotowali się do kapłańskiej posługi.

4. Dziękujemy rodzicom dzieci klas II za wczorajsze sprzątanie przed I Komunią Świętą

5. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę parafialną do Kalisza i do Lichenia, która będzie miała miejsce w dniach 26-27 maja br. Zgłoszenia (do wyczerpania miejsc w autokarze) wraz z zaliczką 100 zł przyjmują Panie Jadwiga Sadleja, Teresa Czado i Czesława Balawejder. Przy zgłoszeniu należy podać PESEL pielgrzyma i numer kontaktowy telefonu.

6. Modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadzi Róża, której zelatorką jest Pani Alfreda Cwynar.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
Tygodnik „Niedziela” porusza następujące tematy: Św. Ojciec Pio-czciciel Maryi; Sanktuarium narodowe Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem; Świadectwo emerytowanego żandarma watykańskiego o zamachu na Jana Pawła II 13 maja 1981 roku; ostatni wywiad z Antonim Ziębą, wielkim obrońcą życia; Św. Andrzej Bobola, Patron Polski
Tygodnik „Gość Niedzielny” podejmuje następujące tematy: Chrystianofobia pop polsku; Po co nam nowa konstytucja?; przejmujące świadectwa dzieci, którym lekarze nie dawali szans na przeżycie. Dziś cudownie żyją; o nowym węgierskim błogosławionym O. Janosie Brennerze.

8. Zapowiedzi przedślubne:
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Stanisław Zbigniew Olechowski, s. Józefa i Marii, zam. Markowa i Kamila Maria Hawro, c. Mariana i Janiny, zam. w Manastarzu, par. Manasterz k. Wiązownicy – zapowiedź II

 

DUSZPASTERSKIE
VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 6 MAJA 2018 R.

1. Dziś nabożeństwo majowe o godzinie 15.00 a po nim zmiana tajemnic różańcowych. W tym miesiącu polecamy w naszych modlitwach dzieci klas III, które przystąpią do I spowiedzi i I Komunii Świętej, za ich rodziców i rodzeństwo oraz za maturzystów z naszej parafii o potrzebne dary Boże na czas egzaminów dojrzałości.

2. We wtorek 8 maja obchodzimy w liturgii Uroczystość Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika. Jest to dzień imienin Księdza Kanonika Stanisława. Zapraszamy wszystkich na Mszę Świętą wieczorną o godzinie 18.00, podczas której będziemy polecać w naszych modlitwach Księdza Solenizanta.

3. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej i po nabożeństwie majowym spotkanie Akcji Katolickiej. Zapraszamy wszystkich członków oraz sympatyków na formacyjne spotkanie do Domu Parafialnego.

4. W piątek początek Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Polecać będziemy alumnów kursu V Wyższego Seminarium Duchownego, którzy w niedzielę 13 maja przyjmą święcenia diakonatu oraz Księży Diakonów, którzy w sobotę 19 maja przyjmą święcenia kapłańskie.

5. Dziękujemy rodzicom dzieci klas II za wykonaną wczoraj pracę: za wykoszenie trawy wokół kościoła, na skarpie, placu przy dawnej wikarówce i ogrodu przy plebanii. Druga tura sprzątania w kościele w sobotę 12.05 od godziny 9.00.

6. W sobotę dzień I spowiedzi dla dzieci klas III. Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami do korzystania z sakramentu pojednania począwszy od godziny 16.00.

7. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. W naszej parafii to dzień I Komunii Świętej. Dzieci klas III przystąpią po raz pierwszy do Komunii Świętej podczas Mszy Świętej o godzinie 11.00.

8. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę parafialną do Kalisza i do Lichenia, która będzie miała miejsce w dniach 26-27 maja br. Zgłoszenia (do wyczerpania miejsc w autokarze) wraz z zaliczką 100 zł przyjmować będą Panie Jadwiga Sadleja, Teresa Czado i Czesława Balawejder. Przy zgłoszeniach będzie potrzebny PESEL pielgrzyma i numer kontaktowy telefonu. Program przewiduje w sobotę Mszę Świętą w Kaliszu, natomiast w niedzielę w Licheniu.
Są też jeszcze wole miejsca na jednodniową pielgrzymkę do Strachciny n najbliższą sobotę 12 maja. Zgłoszeń należy dokonać do wtorku 8 maja.

9. Modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadzi Róża Świętej Marii Magdaleny, której zelatorką jest Pani Maria Niemczak.

10. W tym tygodniu w poniedziałek pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Zofię Bąk l. 82 i śp. Eugeniusza Cwynar, l. 63. Oprócz Mszy Świętych zamówionych przez rodzinę i przyjaciół będą odprawione Msze Święte od uczestników pogrzebu – po 3 Msze Święta za każdego ze zmarłych.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
Tygodnik „Niedziela” proponuje artykuły na temat: najnowszego wywiadu rzeki z papieżem Franciszkiem pt. „Bóg jest młody, rozumienia dialogu z Islamem przez Jana Pawła II, roli Prymasa Polski w historii naszego narodu, twórczości Zofii Kossak Tygodnik „Gość Niedzielny” podejmuje raz jeszcze temat Alfiego Evansa w świetle tragicznego zakończenia historii, która wstrząsnęła światem, przytacza wypowiedzi znanych osób na temat przygotowania ich dzieci do uroczystości I Komunii Świętej, zamieszcza artykuł o przyjaźni, o Drodze Neokatechumenalnej oraz pierwszy odcinek z cyklu: Ojcowie Niepodległości.

12. Zapowiedzi przedślubne:
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Michał Flejszar, s. Zbigniewa i Agaty, zam. Markowa i Katarzyna Łucja Laska, c. Krzysztofa i Aliny, zam. Tarnawka – zapowiedź II

Kamil Jan Kurasz, s. Jana i Barbary, zam. w Jarosławiu i Katarzyna Karolina Kochmańska, c. Marka i Agaty, zam. Markowa – zapowiedź II

Stanisław Zbigniew Olechowski, s. Józefa i Marii, zam. Markowa i Kamila Maria Hawro, c. Mariana i Janiny, zam. w Manastarzu, par. Manasterz k. Wiązownicy – zapowiedź I

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 29 KWIETNIA 2018 R.

1. Dziś po Mszy Świętej popołudniowej, ok. godziny 16.00 w Domu Parafialnym kolejne spotkanie w ramach kursu przedmałżeńskiego.

2. WAŻNE OGŁOSZENIE DLA DZIECI KLAS III I ICH RODZICÓW
W poniedziałek o godzinie 16.00 pierwsze spotkanie przed I Komunią Świętą dla dzieci klas III w kościele. Obecność wszystkich dzieci na spotkaniu obowiązkowa!. We wtorek również o 16.00 spotkanie wszystkich dzieci z Panem Organistą w Domu Parafialnym, celem przygotowania śpiewów na uroczystość Komunii Świętej.
Rodziców natomiast zapraszamy na spotkanie w poniedziałek po Mszy Świętej o godzinie 18.00, w Domu Parafialnym. Ponieważ na tym spotkaniu będą podawane ważne informacje związane z harmonogramem przygotowań oraz z samym przebiegiem uroczystości I Komunii Świętej stąd obecność obowiązkowa.

3. We wtorek rozpoczynamy nabożeństwa majowe. W niedziele i uroczystości nabożeństwo będzie o godzinie 15.00 a po nim Msza Święta. Natomiast w dni powszednie najpierw Msza Święta o godzinie 18.00 a po niej majówka.
Zachęcamy do licznego udziału w tych pięknych nabożeństwach dzieci, młodzież, dorosłych i osoby starsze. Kto nie będzie mógł przychodzić do kościoła, to zachęcamy do gromadzenia się przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych.
W czasie nabożeństw majowych polecać będziemy dzieci klas III, prosząc dla nich o dobre przygotowanie do I Komunii Świętej oraz maturzystów o szczęśliwe zdanie egzaminu dojrzałości.

4. We czwartek 3 maja obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Polecamy w tym dniu sprawy naszej Ojczyzny. Podczas Mszy Świętej o godzinie 9.00 modlić się będziemy za naszych Strażaków, z racji przypadającego w piątek wspomnienia ich patrona, Świętego Floriana.

5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek oraz I sobota miesiąca. Ze spowiedzi Świętej można skorzystać każdego dnia w tygodniu pół godziny przed Mszą Świętą poranną i wieczorną, a w piątek od godz. 17.00.

6. W pierwszy piętek odwiedzimy chorych z Komunią Świętą. Prosimy o zgłoszenie lub potwierdzenie adresów w zakrystii do czwartku wieczora włącznie.

7. W miesiącu maju podejmujemy Nabożeństwa Fatimskie. Będziemy je przeżywać w każdą I sobotę miesiąca. Od maja do października po Mszy Świętej wieczornej procesja fatimska połączona z modlitwą różańcową.

8. Ze względu na nabożeństwa majowe przez cały miesiąc maj nie będzie nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we środy oraz wystawienia Najświętszego Sakramentu we czwartki.

9. W roku św. Józefa Akcja Katolicka w dniach 26-27 maja organizuje pielgrzymkę do Kalisza i do Lichenia. Planujemy też być na polach Lednicy i w Gnieźnie z racji 100-lecia odzyskania niepodległości.
Wyjazd byłby w sobotę w nocy ok. godz.2.00 powrót w niedzielę w godzinach wieczornych.
Koszt około 300 zł. Zgłoszenia (do wyczerpania miejsc w autokarze) wraz z zaliczką 100 zł przyjmować będą Jadwiga Sadleja, Teresa Czado i Czesława Balawejder. Przy zgłoszeniach będzie potrzebny PESEL pielgrzyma i numer kontaktowy telefonu. Program przewiduje w sobotę Mszę Świętą w Kaliszu, natomiast w niedzielę w Licheniu.
W sobotę 12 maja Akcja Katolicka i osoby chętne będą pielgrzymowały do sanktuarium Św. Andrzeja Boboli w Strachocinie. Zgłoszeń należy dokonać do 7 maja.

10. Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Sług Bożych Rodziny Ulmów, Szkolne Koło Caritas oraz Rada Rodziców zapraszają na Festyn Rodzinny, który odbędzie się 6 maja w godzinach od 16 do 19 na placu przy Orliku. Szczegółowe informacje na plakatach.

11. Modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadzi Róża Świętej Cecylii, której zelatorką jest Pani Helena Szpytma.

12. Podziękowanie dzieciom za złożone ofiary do wielkopostnych skarbonek. Dzieci uzbierały 361 złotych. Pieniądze zostały przekazane do Caritas Archidiecezji Przemyskiej.

13. Dziękujemy mieszkańcom rejonu VII za sprzątanie kościoła w miesiącu kwietniu. Prosimy, aby w miesiącu maju tę posługę na rzecz wspólnoty podjęli mieszkańcy rejonu VIII. W sobotę 12 maja prosimy rodziców klas II, aby przygotowali kościół na uroczystość I Komunii Świętej. Więcej informacji podamy w przyszłą niedzielę.

14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
Tygodnik „Niedziela” proponuje wywiad z Anną Rastawicką, autorką czytanek na maj pt. Maryjne drogi wolności, artykuły o 3 Maja 1916 roku jako o preludium wolności i o wkładzie Polski w dziedzictwo europejskie oraz o książce pt. „Siostra naszego Boga” opowiadającej o Hannie Chrzanowskiej, krakowskiej pielęgniarki, która została wczoraj beatyfikowana w Krakowie. Oprócz tego artykuły o tym, że bez niedzielnych zakupów da się żyć oraz o tym co dalej z obywatelskim projektem „Zatrzymaj Aborcję”.
Tygodnik „Gość Niedzielny” zamieszcza artykuł o nowej polskiej błogosławionej, Hannie Chrzanowskiej, wywiad z amerykańskim propagatorem teologii ciała głoszonej przez św. Jana Pawła II, o chrześcijanach na świecie narażonych na szczególnie solne prześladowania, o roli i potrzebie etyki w życiu gospodarczym. Zachęcamy też do zakupu „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci

15. Zapowiedzi przedślubne:
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
Patryk Józef Bar, zam. Markowa i Justyna Barbara Siupik, zam. Sietesz – zapowiedź II

Grzegorz Jan Cwynar, zam. Markowa i Klaudia Krystyna Słysz, zam. Zmysłówka, par. Gniewczyna Łańcucka – zapowiedź II

Michał Flejszar, s. Zbigniewa i Agaty, zam. Markowa i Katarzyna Łucja Laska, c. Krzysztofa i Aliny, zam. Tarnawka – zapowiedź I

Kamil Jan Kurasz, s. Jana i Barbary, zam. w Jarosławiu i Katarzyna Karolina Kochmańska, c. Marka i Agaty, zam. Markowa – zapowiedź I

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 22 KWIETNIA 2018 R.

1. Dziś obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Otoczmy modlitwą wszystkich kapłanów i Siostry Zakonne, którzy odegrali ważną rolę, a także módlmy się o nowe i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

2. W tym tygodniu przeżywać będziemy Kwartalne Dni Modlitw o urodzaje i o Boże błogosławieństwo dla rolników uprawiających rolę. We środę 25 marca po Mszy Świętej wieczornej procesja błagalna w tej intencji wokół kościoła.

3. W tym tygodniu obchodzimy w liturgii:
W poniedziałek – Uroczystość Świętego Wojciecha, Biskupa i Męczennika, patrona Polski;
We środę – Święto Świętego Marka Ewangelisty

4. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Matki Bożej Markowskiej o godz. 17.30, a po niej Msza Święta. Prosimy o pisanie próśb i podziękowań do Matki Bożej.

5. We czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00 i czas na modlitwę w ciszy. O godz. 17.30 wspólny różaniec w intencji powołanych i o nowe powołania do kapłaństwa i do życia zakonnego, szczególnie z naszej wspólnoty parafialnej.

6. W najbliższą niedzielę w naszej parafii rozpoczęcie sezonu motocyklowego. Wszystkich posiadaczy motocykli wraz z ich rodzinami oraz miłośników motocykli zapraszamy na wspólną modlitwę podczas Mszy Świętej o godzinie 11.00, po której nastąpi poświęcenie pojazdów na parkingu. Na stronie internetowej naszej parafii oraz na stronie Archidiecezji jest zamieszczony plakat oraz wszystkie potrzebne informacje.

7. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: we wtorek śp. Roberta Paczocha, l. 51 i w piątek śp. Tadeusza Kielar, lat 72. Oprócz Mszy Świętych zamówionych przez rodzinę, krewnych i przyjaciół będą odprawione Msze Święte od uczestników pogrzebu: za śp. Roberta 15 i za śp. Tadeusza 6.

8. Modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadzi Róża Świętego Józefa, której zelatorem jest Pan Andrzej Szpytma.

9. Podziękowanie za złożone ofiary z ubiegłej niedzieli na cele inwestycyjne. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom którzy składają ofiary na tacę oraz tym, którzy regularnie wpłacają na konto parafialne.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
Tygodnik „Niedziela” proponuje wywiad z Ks. Niepsujem, postulatorem sprawy beatyfikacyjnej Hanny Chrzanowskiej, krakowskiej pielęgniarki, która zostanie beatyfikowana w sobotę 28 kwietnia w Krakowie. Oprócz tego artykuł pt. „Historia, która łączy” o Polakach, którzy z narażeniem życia ratowali i wyprowadzali Żydów z getta.
Tygodnik „Gość Niedzielny” zamieszcza dodatek – Adhortację apostolską papieża Franciszka o świętości w świecie współczesnym. Ponadto artykuł rzucający światło na nieznane strony zbrodni katyńskiej.
Zachęcamy też do zakupu „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci

11. Zapowiedzi przedślubne:
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Paweł Mateusz Pysz, zam. Wysoka i Beata Katarzyna Kud, zam. Markowa – zapowiedź II

Patryk Józef Bar, zam. Markowa i Justyna Barbara Siupik, zam. Sietesz – zapowiedź I

Grzegorz Jan Cwynar, zam. Markowa i Klaudia Krystyna Słysz, zam. Zmysłówka, par. Gniewczyna Łańcucka – zapowiedź I

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 15 KWIETNIA 2018 R.

1. Dziś rozpoczyna się X Tydzień Biblijny, którego hasłem są słowa: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Wraz z całym Kościołem w Polsce przeżywamy tę Niedzielę Biblijną jako drugi Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Zachęcamy do czytania w rodzinach, nade wszystko zaś do życia Słowem Bożym na co dzień. Dzieło Biblijne proponuje, aby w tym Tygodniu Biblijnym przeczytać List do Rzymian.

2. Dziś po Mszy Świętej o godzinie 15.00 zapraszamy uczestników Kursu przedmałżeńskiego na kolejne spotkanie w Domu Parafialnym.

3. Nadal zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Na ołtarzu Matki Bożej Markowskiej są wyłożone deklaracje. W poniedziałek swoje deklaracje złożyło 17 osób z naszej parafii. Zachęcamy następnych odważnych do modlitwy za nienarodzone dzieci. W szczególny sposób zachęcamy małżeństwa, aby wspólnie podjęli to szlachetne dzieło.

4. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Matki Bożej Markowskiej o godz. 17.30, a po niej Msza Święta. Prosimy o pisanie próśb i podziękowań do Matki Bożej.

5. We czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00 i czas na modlitwę w ciszy. O godz. 17.30 wspólny różaniec w intencji powołanych i o nowe powołania do kapłaństwa i do życia zakonnego, szczególnie z naszej wspólnoty parafialnej.

6. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: w poniedziałek śp. Jana Kud, l. 65 i w piątek śp. Eugenię Inglot, lat 90. Oprócz Mszy Świętych zamówionych przez rodzinę, krewnych i przyjaciół będą odprawione Msze Święte od uczestników pogrzebu: za śp. Jana 13 i za śp. Eugenię 2.

7. Modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadzi Róża Świętego Judy Tadeusza, której zelatorem jest Pan Tadeusz Bytnar.

8. Podziękowanie za złożone ofiary: na Jałmużnę postną, na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu, na ogrzewanie, ofiary złożone podczas adoracji krzyża oraz do puszek na Caritas.
Wpłynęło także podziękowanie od Fundacji Lux Veritatis za ofiary przesłane w miesiącu lutym na Radio Maryja i Telewizję Trwam.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
Tygodnik „Niedziela” proponuje interesujące artykuły: o Benedykcie XVI, którego autor nazywa Rzeźbiarzem Bożego Objawienia, o tym, co Polska zawdzięcza Europie, na temat miejsca Boga w życiu ludzi, o wierności małżeńskiej.
Tygodnik „Gość Niedzielny” pisze o męczennikach ostatnich lat we Francji, o najnowszej adhortacji apostolskiej papieża Franciszka.
Dwumiesięcznik „Miłujcie się” opisuje drogę do nawrócenia ultra ortodoksyjnego rabina Jean-Marie Elie Setbon, piękno kapłaństwa O. Dolindo, ciągle aktualnym ataku na rodzinę

10. Zapowiedzi przedślubne:
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Andrzej Paweł Cwynar, zam. Kęty, parafia Kęty i Agnieszka Hawro, zam. Markowa – zapowiedź II

Janusz Paweł Szewczyk, zam. Markowa i Patrycja Maria Dzień, zam. Gać – zapowiedź II

Piotr Paweł Szpytma, zam. Markowa i Elżbieta Szpytma, zam. Markowa – zapowiedź II

Paweł Mateusz Pysz, zam. Wysoka i Beata Katarzyna Kud, zam. Markowa – zapowiedź I

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II NIEDZIELA WIELKANOCY – 8 KWIETNIA 2018 R.

1. Obchodzimy dziś Święto Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy wszystkich do kościoła na godzinę 15.00, aby wspólnie uwielbiać Boże Miłosierdzie poprzez odmówienie Koronki w Godzinie Miłosierdzia. Po nabożeństwie będą zmiany tajemnic różańcowych.
Inspiracją dla ustanowienia święta Miłosierdzia Bożego było pragnienie Jezusa, który powiedział do S. Faustyny: „Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 699).
Na prośbę Episkopatu Polski Ojciec Święty Jan Paweł II w 1995 r. wprowadził Święto Miłosierdzia Bożego dla wszystkich diecezji w Polsce, zaś w dniu kanonizacji s. Faustyny 30 kwietnia 2000 r. Papież ogłosił święto Miłosierdzia Bożego dla całego Kościoła.
Zachęcamy do częstego odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego. Przypominamy, że za jej pobożne odmówienie w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego sakramentu publicznie wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum przez cały rok na terenie Polski można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Chorzy mogą zyskać odpust zupełny odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego w domu.

2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Jak było ogłaszane, dziś po Mszy Świętej będzie organizowana zbiórka do puszek na rzecz potrzebujących, którym pomaga Caritas Polska.

3. W poniedziałek, 9 kwietnia obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesioną z dnia 25 marca z racji na Wielki Tydzień. Jest to dzień Świętości Życia. Modlić będziemy się w tym dniu o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci.
Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
Pełna nazwa brzmi: „Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą”. Nie jest to więc adopcja prawna dziecka po urodzeniu, pozbawionego opieki rodzicielskiej, do rodziny zastępczej, ale adopcja duchowa dziecka poczętego zagrożonego zabiciem w łonie matki. Wyrażana jest osobistą modlitwą jednej osoby o ocalenie życia dziecka wybranego przez Boga Dawcę Życia. Trwa przez 9 miesięcy, okres wzrostu dziecka w łonie matki.
Zobowiązania osoby adoptującej to: odmówienie codziennie 1 dziesiątka różańca, modlitwy za adoptowane duchowo dziecko oraz dobrowolne postanowienie.
4. We wtorek, 10 kwietnia, przypada 10 rocznica śmierci Księdza Prałata Stanisława Lei. Zapraszamy na Mszę Świętą wieczorną podczas której modlić się będziemy o spokój jego duszy..
Po Mszy Świętej Spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej.

5. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Matki Bożej Markowskiej o godz. 17.30 a po niej Msza Święta. Prosimy o pisanie próśb i podziękowań do Matki Bożej.

6. We czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00 i czas na modlitwę w ciszy. O godz. 17.30 wspólny różaniec w intencji powołanych i o nowe powołania do kapłaństwa i do życia zakonnego, szczególnie z naszej wspólnoty parafialnej.

7. W tym tygodniu, w piątek pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Marię Homa, lat 86. Oprócz Mszy Świętych zamówionych przez rodzinę, krewnych i przyjaciół będzie odprawionych 4 Msze Święte od uczestników pogrzebu.

8. Modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadzi Róża Świętego Antoniego, której zelatorem jest Pan Zbigniew Bar.

9. Zapowiedzi przedślubne:
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Andrzej Paweł Cwynar, zam. Kęty, parafia Kęty i Agnieszka Hawro, zam. Markowa – zapowiedź I

Janusz Paweł Szewczyk, zam. Markowa i Patrycja Maria Dzień, zam. Gać – zapowiedź I

Piotr Paweł Szpytma, zam. Markowa i Elżbieta Szpytma, zam. Markowa – zapowiedź I

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY – 2 KWIETNIA 2018 R.

1. Trwa tak zwany biały tydzień – oktawa Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa. Oktawa zakończy się w najbliższą niedzielę, kiedy to obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. W piątek w Oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2. Dziś wspominamy 13 rocznicę śmierci Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Panu Bogu za tego świętego Papieża i upraszajmy potrzebne nam łaski za jego wstawiennictwem.

3. Trwa Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy każdego dnia od wtorku do soboty na Mszę Świętą wieczorną o godzinie 18.00, a bezpośrednio po jej zakończeniu na Koronkę do Bożego Miłosierdzia odmawianą przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.

4. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Matki Bożej Markowskiej o godz. 17.30 a po niej Msza Święta. Prosimy o pisanie próśb i podziękowań do Matki Bożej.
Po Mszy Świętej wieczornej będzie zbiórka dla wszystkich ministrantów, celem przygotowania asysty na Mszę Świętą z Bierzmowaniem. Obecność obowiązkowa.

5. W najbliższą niedzielę, w Święto Miłosierdzia Bożego, młodzież klas III Gimnazjum otrzyma, podczas Mszy Świętej o godzinie 11.00, Sakrament Dojrzałości Chrześcijańskiej z rąk Księdza Arcybiskupa Seniora Józefa Michalika.
Młodzież zapraszamy każdego dnia, począwszy od wtorku, na Mszę Świętą o godzinie 18.00 i na Nowennę, a po ich zakończeniu na próby przed Bierzmowaniem.
My wszyscy, jako wspólnota parafialna, towarzyszmy tym młodym naszą modlitwą poprzez wspólnie odmawiany różaniec w ich intencji codziennie przed Mszą Świętą o godz. 17.30, poprzez uczestnictwo we Mszy Świętej i nowennie do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do tej modlitwy szczególnie rodziców kandydatów do Bierzmowania oraz tych wszystkich, którzy adoptowali duchowo jednego kandydata.
Od czwartku do soboty będziemy przeżywać triduum przed Bierzmowaniem.

6. W Niedzielę Miłosierdzia, zapraszamy na godzinę 15.00, aby wspólnie uwielbiać Boże Miłosierdzie poprzez odmówienie Koronki w Godzinie Miłosierdzia. Po nabożeństwie będą zmiany tajemnic różańcowych.

7. W tym tygodniu przypadają I Czwartek, I piątek oraz I sobota miesiąca. Ponieważ w tym tygodniu będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu codziennie po Mszy Świętej wieczornej więc we czwartek nie będzie wystawienia przed Mszą Świętą.
Możliwość skorzystania ze spowiedzi, szczególnie dla rodziców kandydatów do Bierzmowania i świadków (jeśli jest taka potrzeba) codziennie pół godziny przed Mszą Święta oraz podczas Mszy Świętej zarówno rano jak i wieczorem.
Spowiedź dla kandydatów do Bierzmowania w sobotę od godz. 17.00.

8. We czwartek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie rodziców klas III w Domu Parafialnym.

9. Zwyczajem lat poprzednich, w sobotę o godzinie 9.00 zapraszamy kandydatów do Bierzmowania oraz ich rodziców do gruntownego posprzątania kościoła oraz obejścia przy kościele. Prosimy przynieść ze sobą to co może być przydatne do sprzątania wewnątrz świątyni i na zewnątrz: mopy i wiadra, miotły, ścierki do ścierania kurzu itp.

10. W sobotę 7.04 członkowie Akcji Katolickiej będą przeżywać Wiosenny Dzień Skupienia w Dąbrówkach k. Łańcuta. Początek spotkania o godz. 10.00.

11. W tym tygodniu, w Wielki Czwartek pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Władysława Ziobrowskiego, l. 74. Ponieważ przepisy liturgiczne nie pozwalają na odprawienie w tym dniu innych Mszy Świętych niż wieczorna Msza Święta Wieczerzy Pańskiej, dlatego zostały tylko odprawione obrzędy pogrzebowe. Msza Święta za śp. Władysława zostanie odprawiona w najbliższy czwartek o godz.18.

12. Modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadzi Róża Różańcowa im. bł. Edmunda Bojanowskiego, której zelatorem jest Pan Stanisław Szpytma.

13. Dziękujemy mieszkańcom rejonu VI za posługę sprzątania kościoła w miesiącu marcu. Razem sprzątało 44 osób. W miesiącu kwietniu prosimy o podjęcie tej posługi mieszkańców rejonu VII, począwszy od soboty 14.04.

14. W przyszłą niedzielę – w Niedzielę Miłosierdzia – zbiórka do puszek, aby wesprzeć działalność Caritas Polska. W związku z tym składka inwestycyjna będzie w niedzielę 15.04.2018 roku.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA PALMOWA – 25 MARCA 2018 R.

1. Zapraszamy dziś na ostatnie w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godzinie 15.00 a po nim Msza Święta. Dziękujemy Księdzu Damianowi za wygłoszenie tegorocznych rozważań.
Dzisiejsza niedziela rozpoczyna czas Wielkiego Tygodnia, którego zwieńczeniem jest Święte Triduum Paschalne.

2. W związku ze zmianą czasu, począwszy od poniedziałku Msze Święte wieczorne będą odprawiane o godzinie 18.00.

3. W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej w kościele spotkanie młodzieży z RAM-u i KSM-u. Obecność obowiązkowa.

4. We środę po Mszy Świętej wieczornej w kościele spotkanie wszystkich ministrantów. Obecność obowiązkowa.

5. WIELKI CZWARTEK – MSZA ŚWIĘTA O GODZINIE 18.00
Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczyna się Mszą Wieczerzy Pańskiej, podczas której wspominamy wydarzenia z Wieczernika, czyli ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa.
Na zakończenie Mszy Świętej Ciało Chrystusa zostanie przeniesione do Ciemnicy. Tam wierni uczniowie czuwają wraz z Jezusem, wspominając Jego samotną modlitwę w Ogrójcu, zdradzieckie pojmanie i pierwsze przesłuchania.
W naszym kościele będzie można adorować Jezusa do godziny 23.00.

6. WIELKI PIĄTEK LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ O GODZINIE 18.00
Od godziny 7.00 będzie możliwość adoracji Pana Jezusa w ciemnicy aż do wieczornej Liturgii Męki Pańskiej.
O godzinie 15.00, w godzinie miłosierdzia, zapraszamy, by wspólnie odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia i rozpocząć Nowennę przed Świętem Bożego Miłosierdzia.
O godzinie 17.30 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, po której rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej. Składa się ona z trzech części: Liturgii Słowa, Adoracji Krzyża i Obrzędów Komunii Świętej.
Wielkopiątkową liturgię kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy, zwanej Bożym Grobem, po czym odśpiewamy wszystkie części Gorzkich Żali.
Zachęcamy do adorowania Jezusa złożonego w grobie aż do godziny 23.00.
Od wielkiego Piątku wieczora i przez cały dzień Wielkiej Soboty przychodzimy by adorować i ucałować krzyż. Ofiary złożone przy tej okazji są przeznaczone na konserwację zabytków w Ziemi Świętej.
W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, tj. wstrzymanie się od pokarmów mięsnych i spożywanie posiłków w ograniczonej ilości. Zachęcamy wszystkich do podjęcia tej ofiary w duchu pokuty.

7. WIELKA SOBOTA – WIGILIA PASCHALNA O GODZINIE 19.00
Adoracja Jezusa złożonego w grobie od godziny 7.00 do godziny 18.30.
W godzinach przedpołudniowych poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny według następującego porządku: w kościele o każdej pełnej godzinie: 9, 10, 11, 12. Do Markowej Dolnej i do Markowej Górnej o godzinie 9.00 pojedzie równolegle 2 kapłanów.
O godzinie 15.00 zapraszamy, by wspólnie odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia w drugim dniu Nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia.
O godzinie 19.00 zapraszamy na Wigilię Paschalną, która wprowadza nas w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Proszę przynieść ze sobą świece, abyśmy mogli trwać w czuwaniu z zapalonymi pochodniami.
Po Wigilii Paschalnej nie będzie już adoracji, gdyż Chrystus już zmartwychwstał a także trzeba mieć czas na przygotowanie świątyni do Świąt Wielkanocnych.

8. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
Procesja rezurekcyjna o godzinie 6.00 a po niej uroczysta Msza Święta.
Bardzo prosimy, aby już od jutra przygotować chorągwie i przepiękne feretrony i nieść je w procesji.
W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze Święte o godzinie 9.00 i 11.00. Nie będzie Mszy Świętej o godzinie 15.00.

9. W tym tygodniu, we czwartek pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Stefanię Rewer, l. 89. Oprócz intencji zamówionych przez rodzinę, przyjaciół i znajomych będzie odprawionych 9 Mszy Świętych od uczestników pogrzebu.

10. Czas Wielkiego Tygodnia jest czasem stosownym do wyciszenia się i do szukania możliwości by być blisko Pana, także poprzez lekturę prasy katolickiej czy dobrej książki religijnej.
Proponujemy książkę „Markowskie bociany”, o której mówiła u nas jej autorka S. Maria Szulikowska.

11. Zapowiedzi przedślubne:
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Michał Dawid Bar, zam. Markow i Sabina Wanda Romankiewicz, zam. Brody, parafia Izdebnik – zapowiedź II

Bartłomiej Jan Wojciechowski, zam. Markowa i Andzelika Szawan, zam. Markowa – zapowiedź II

Bartosz Ząbroń, zam. Markowa i Sylwia Babiarz, zam. Łańcut, parafia pw. Św. Józefa Łańcut Podzwierzyniec – zapowiedź II