Zadania apostolskie po Pierwszym Wieczorze Błogosławieństw

Bogu niech będą dzięki za przepiękny Wieczór Błogosławieństw, jaki odbył się w piątek 25 stycznia br. w godzinach od 19.00 do 20.30. Był to rzeczywiście czas bliskości z Panem, który przemawiał do zebranych poprzez Swoje Słowo, zaczerpnięte z Ewangelii według Świętego Mateusza (Kazanie na Górze), poprzez rozważanie zaproponowane przez Księdza Proboszcza, nade wszystko zaś poprzez czas osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.

Wielką pomocą w modlitwie była najpierw bliskość Pana Jezusa wystawionego w monstrancji, następnie podawane impulsy do osobistej modlitwy i cisza, którą uczestnicy mogli wypełnić swoimi przemyśleniami a także spokojny śpiew kanonów oraz pieśni, które były przedłużeniem rozmowy z Panem. Duże wrażenie zrobiło na uczestnikach błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Bóg zapłać wszystkim za obecność, za atmosferę modlitwy, w szczególności dziękujemy Diakonii muzycznej, która pomogła nam się modlić.

Zgodnie z zapowiedzią zamieszczamy zadania apostolskie na czas do następnego Wieczora Błogosławieństw:

  1. Rozważę i pomodlę się następującymi tekstami biblijnymi: Łk 1, 39-45; Łk 8, 19-21; Ef 1, 3-10; Jk 1, 22-25.
  2. Postaram się, by poza niedzielną Mszą Świętą, uczestniczyć w Eucharystii przynajmniej jeden raz, w wybranym dniu tygodnia.
  3. Wprowadzając w czyn słowa Jezusa: „Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu” (Dz 20, 35), w wieczornym rachunku sumienia zapytam siebie, jaki uczyniony bezinteresownie przeze mnie dar przyniósł mi najwięcej szczęścia i radości.
  4. Dziś potrzeba ludzi, którzy błogosławią, a nie złorzeczą. Zadbam o to, by moje słowa i gesty nikogo nie obraziły, ale niosły pociechę i umocnienie.
  5. Misję błogosławienia mają nie tylko duchowni, ale także rodzice. Odważę się poprosić o takie błogosławieństwo moich rodziców, zwłaszcza przed jakimś ważnym wydarzeniem, które mnie czeka. Odważę się także kreślić znak krzyża na czole moich dzieci.

Życzymy wszystkim owocnego działania w mocy Ducha Świętego i już dziś zapraszamy na lutowy Wieczór Błogosławieństw. Zachęcamy do apostołowania i do zaproszenia innych na modlitewne spotkanie.

26 stycznia 2019|