Pielgrzymka parafialna do Gietrzwałdu

Bogu niech będą dzięki oraz Najświętszej Maryi Pannie za piękny czas przeżyty podczas tegorocznej pielgrzymki parafialnej, podczas której odwiedziliśmy Niepokalanów, Gietrzwałd, Rostkowo oraz kościół św. Stanisława Kostki w Warszawie na Żoliborzu.

Wyruszyliśmy w drogę o północy z piątku na sobotę 31.05/01.06. Około godziny 6.00 dotarliśmy do Niepokalanowa i nasze kroki skierowaliśmy najpierw do kaplicy wieczystej adoracji Gwiazda Niepokalanej. Tam w ciszy mogliśmy się pomodlić, zawierzając Bogu, przez ręce Maryi Niepokalanej wszystkie intencje, jakie zabraliśmy ze sobą. Następnie, w pierwszym sanktuarium, wybudowanym przez Św. Maksymiliana Kolbe wysłuchaliśmy informacji z dziejów Niepokalanowa, po czym mogliśmy zobaczyć celę Ojca Maksymiliana. Zwiedziliśmy muzeum i po chwili odpoczynku uczestniczyliśmy w konferencji na temat Zawierzenia Niepokalanej. O godzinie 11.00 uczestniczyliśmy, wspólnie z licznie zebranymi czcicielami Niepokalanej, we Mszy Świętej podczas której, z racji I soboty miesiąca, odnowiliśmy akt zawierzenia/oddania Niepokalanemu Sercu Maryi.

Po Mszy Świętej wyruszyliśmy w dalszą drogę, która zaprowadziła nas do Gietrzwałdu. Po zakwaterowaniu w Domu Pielgrzyma wysłuchaliśmy barwnie opowiadanej historii objawień Matki Bożej. Po kolacji mieliśmy czas wolny, który każdy zagospodarował sobie według własnych potrzeb. Sanktuarium w Gietrzwałdzie to miejsce bardzo urocze, gdzie można znaleźć czas na modlitwę i na odpoczynek w ciszy i na łonie natury. Powszechnie panująca cisza i spokój sprzyjały temu, by naładować nasze duchowe akumulatory. O godzinie 21.00 uczestniczyliśmy w Apelu maryjnym.

W niedzielę 02.06 uczestniczyliśmy we Mszy Świętej o godzinie 9.00, a po jej zakończeniu zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Po wspólnej modlitwie przy kapliczce objawień udaliśmy się w dalszą drogę, tym razem do Rostkowa, czyli miejsca urodzin Świętego Stanisława Kostki. W kościele w Rostkowie mogliśmy ucałować relikwie świętego patrona polskich dzieci i młodzieży, przez którego wstawiennictwo modliliśmy się wspólnie za dzieci i młodzież z naszej parafii.

O godzinie 16.00 zwiedziliśmy muzeum w podziemiach kościoła Św. Stanisława Kostki na Żoliborzu w Warszawie, poświęcone posłudze bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Przy grobie błogosławionego kapelana robotników każdy indywidualnie zawierzał swoje intencje.

Z Warszawy udaliśmy się w drogę powrotną do Markowej.

Był to naprawdę piękny czas, bowiem mogliśmy wiele skorzystać odwiedzając i odkrywając na nowo kolejne miejsca w naszej ojczyźnie. Czas w autokarze spędziliśmy modląc się wspólnie, śpiewając piosenki religijne i nie tylko oraz słuchając konferencji Księdza Proboszcza.

Dziękujemy wszystkim za wspólne pielgrzymowanie i za pełną braterstwa i jedności atmosferę. Organizatorzy

4 czerwca 2019|