Strachocina

W sobotę 12 maja br. 22 osoby z naszej parafii wraz Księdzem Proboszczem Romanem Chowańcem brały udział w diecezjalnej pielgrzymce Akcji Katolickiej do Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie. Tegoroczna pielgrzymka w roku 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i w 80 rocznicę kanonizacji św. Andrzeja miała wymiar szczególny.

Na wzgórzu, nieopodal sanktuarium, zwanym „Bobolówką” w obecności relikwii Św. Andrzeja Boboli uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej z rozważaniami nawiązującymi do męczeństwa za  wiarę Św. Andrzeja oraz  wysłuchaliśmy referatu Ks. Prof. Tadeusza Borutki z Diecezji Bielsko-Żywieckiej nt. „Akcja Katolicka – szkoła patriotyzmu wzorowana na świętości Andrzeja Boboli”.

Głównym punktem pielgrzymowania była Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego Przewodniczącego Episkopatu Polski z udziałem Metropolity Przemyskiego Księdza Arcybiskupa Adama Szala, księdza Biskupa Stanisława Jamrozka i wielu kapłanów asystentów parafialnych oddziałów Akcji Katolickiej. Przewodniczący KEP w wygłoszonej homilii przedstawiając postać św. Andrzeja Boboli zachęcił wszystkich, a szczególnie osoby zaangażowane w  Akcji Katolickiej, do troski o własny rozwój duchowy poprzez lekturę Pisma Świętego, codzienną modlitwę, systematyczną spowiedź, Adorację Najświętszego Sakramentu, czynny udział w Eucharystii, lekturę dokumentów Kościoła, udział w dniach skupienia, rekolekcjach i pielgrzymkach.

Na zaproszenie DIAK w uroczystościach brała też udział Prezes Akcji Katolickiej w Polsce Urszula Furtak.

Po Mszy Świętej na Bobolówce pielgrzymi udali się na osobistą modlitwę do Kościoła Parafialnego w Strachocinie, będącego Sanktuarium św. Andrzeja Boboli.

 

23 maja 2018|