Parafialna Piesza Pielgrzymka do Jodłówki

W sobotę 6 października br. będziemy pielgrzymować do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce. Podejmiemy trud pielgrzymowania w intencji misji parafialnych, jakie będziemy przeżywać w naszej parafii w dniach od 19 do 26 października.

W sobotę rano gromadzimy się przy kościele parafialnym, skąd wyruszymy o godzinie 7.00.

Trasa pielgrzymki wygląda następująco:

I etap: od kościoła przez Kazimierz do głównej drogi na Kańczugę. Przy stacji benzynowej dołączą do nas zgromadzeni tam pielgrzymi z Markowej Dolnej. Już razem pójdziemy drogą główną a potem skręcimy na Sietesz. Przy kościele w Sieteszy będzie nasz pierwszy przystanek. Odległość od kościoła w Markowej do kościoła w Sieteszy wynosi 5, 2 km (około 1 h 10 min. marszu).

II etap: od kościoła w Sieteszy do kościoła w Siedleczce wynosi 6,2 km (około 1 h 30 min. drogi). Przy kościele w Siedleczce zatrzymamy się, by odpocząć i posilić nasze ciało.

III etap: od kościoła w Siedleczce do kościoła w Łopuszce Wielkiej wynosi 4,5 km (około 1 h). Tam znowu zatrzymamy się, by zregenerować nasze siły.

IV etap: od kościoła w Łopuszce Wielkiej do kapliczki Św. Huberta w lesie wynosi 5,2 km (około 1 h 1 min. pielgrzymowania). Las stwarza idealne warunki, aby odpocząć na łonie przyrody.

V etap: od Świętego Huberta już do Jodłówki. Do pokonania jest 5,5 km (około 1 h 15 min).

A w Jodłówce czeka na nas Matka Boża, której zawierzymy Księży Misjonarzy oraz całą naszą parafię, prosząc o dobre i owocne przeżycie świętego czasu misji. Msza Święta na zakończenie pielgrzymki o godzinie 15.00.

Oczywiście bardzo zachęcamy do pieszego pielgrzymowania. Warto podjąć ten trud i ofiarować go Panu Bogu przez ręce Maryi, bo i intencja jest poważna. Proponowana trasa bardzo usposabia do przeżywania tego czasu z Bogiem i dla Boga. Podczas drogi będziemy mieli okazję posłuchać konferencji, głoszonych przez towarzyszących nam kapłanów, będzie czas na modlitwę i na wspólny śpiew. Idąc przez poszczególne miejscowości będziemy mieli okazję świadczyć o Chrystusie. Będzie to taki dzień skupienia naszej wspólnoty w drodze. Tych, którzy nie mogą z nami pielgrzymować fizycznie zapraszamy do duchowego wędrowania oraz do przyłączenia się do nas w  Sanktuarium w Jodłówce. Ufamy, że będzie nas dużo.

My kapłani, wasi duszpasterze przeszliśmy pieszo w piątek 28 września. Było radośnie i pobożnie. Pan Bóg dał nam cudowną pogodę, więc mogliśmy się zachwycać pięknem stworzonego świata. Tych kilka fotografii dedykujemy wszystkim, by powiedzieć, że warto wybrać się na pielgrzymi szlak.  Do zobaczenia w sobotę.

Ksiądz Proboszcz wraz z Wikariuszami Księdzem Damianem i Księdzem Pawłem

Zobacz zdjęcia

 

 

 

2 października 2018|